- Šakių KC Gelgaudiškio padalinio inf.
- Teksto dydis:
- Spausdinti
Per Lietuvą ritasi vasaros muzikos festivalių banga, o zanavykų krašto architektūros perlu vadinamame dvare pirmąjį birželio penktadienį jau nuskambėjo pirmasis „Muzikinių penktadienių Gelgaudiškio dvare“ koncertas.
Tai aštuntą kartą rengiamas festivalis, kurio programoje mėgstamą atlikėją, programą ras tiek klasikos, tiek modernios muzikos gerbėjas.
Birželį – net penki koncertai
Festivalio atidarymo koncertas klausytojų ir organizatorių nelepino geru oru, tačiau Kauno diksilendo grupė „DixXband“ ir šokėjų grupė „Swing Daiva“ gebėjo sukurti geros nuotaikos atmosferą. Koncerte skambėjo svingo, rokenrolo, boogie woogie bei vintage jazz stiliaus populiariausios melodijos. Tai, pasak atlikėjų, muzika sukurta laisvei, todėl atvirose erdvėse ji skamba geriausiai – tuo galėjo įsitikinti visi renginio dalyviai.
Antrąjį birželio penktadienį po dvaro skliautais skambės Kauno mišraus choro „Saluto“ atliekami lietuvių kompozitorių – K. Daugirdo, L. Abario, D. Zakaro, N. Sinkevičiūtės, R. Mitkaus, J. Naujalio, V. Klovos kūriniai, harmonizuotos lietuvių liaudies dainos. Koncerte dalyvauja tarptautinių ir respublikinių konkursų laureatas, Kauno muzikinio teatro ir LNOBT solistas Joris Rubinovas (bosas). Chorui ir solistui akompanuos Dalia Jatautaitė.
Įdomus muzikinis eksperimentas, apjungiantis baroko muziką ir džiazą, festivalio klausytojų laukia birželio 16-ąją. Išraiškinga muzikos sintezė žavi profesionalumu, žaismingumu, nuotaikingu atlikimu, netikėtomis interpretacijomis. Koncerto kulminacija – šešių dalių siuita fleitai, fortepijonui, kontrabosui ir mušamiesiems, kurioje susilieja du tarsi nesuderinami muzikos stiliai. Apie šį kūrinį sakoma, kad jis priverčia šviesti saulę...
Joninių vakarą Gelgaudiškyje viešės Lietuvoje ir užsienyje gerai žinomi atlikėjai – sopranas Dovilė Kazonaitė ir akordeonistas Laimonas Salijus, kurie savo repertuare yra sukaupę nemažai puikių lietuviškų kūrinių. Tiesa, nemažą programos dalį sudaro ir prancūziška muzika.
Birželio 30 d. Gelgaudiškio dvaro publikai Vilniaus teatras „Arbatvakariai“ dovanoja premjerą – spektaklį koncertą „Namų dainos“. Pirmą kartą lietuviškai suskambės melodingosios žymaus lenkų kompozitoriaus Stanislavo Moniuškos „Namų dainyno“ dainos. Vilnius, kuriame kompozitorius praleido 18 gražiausių savo kūrybos ir meilės metų, jį įkvėpė ne tik sukurti šeimą, bet ir sukurti daugiau nei 700 dainų. Arbatvakaryje taip pat girdėsite Julijaus Slovackio ir Vladislovo Sirokomlės eiles.
Liepą klasiką vysis alternatyvus rokas
Liepos pirmasis penktadienis Gelgaudiškio dvare paženklintas bardų muzikos vakaru. Jį rengia Jurbarko bardų klubo nariai: Agnė Siriūnaitytė, Aridonas Daukša, Naglis Mačėnas, Rimas Liorančas ir Saulius Lapėnas. Liepos 14-ąją pianistė Eglė Kižytė-Ramonienė ir smuikininkė Silvija Vaitkevičiūtė kviečia pasiklausyti gražiausių smuiko ir fortepijono duetu atliekamų kūrinių, kurie buvo sukurti moterų kompozitorių ar vyrų kompozitorių kūrinių, dedikuotų moterims.
Liepos 21 dieną dvaro terasoje koncertą „trinktelės“ muzikos padangėje sparčiai kylanti alternatyvaus roko grupė „Mėlyna“, kurios nariai ir solistė Beata Beatričė Šiuikaitė yra kilę iš Šakių.
Liepos 28-ąją festivalio organizatoriai kviečia į koncertą „Dangiškieji akordai“, – dvare skambės subtilių muzikos instrumentų – arfos ir violončelės skleidžiami garsai. Koncertuos Lietuvos ir užsienio publikai gerai pažįstamos seserys Elena ir Joana Daunytės.
Rugpjūtį – duoklė muzikos meistrams
Džiazo mylėtojus rugpjūčio pirmąjį penktadienį turėtų nudžiuginti vakaras su išskirtinio balso savininke Girmante Vaitkute. Dainininkė žavi klausytojus savo charizma, muzikalumu, lanksčiomis ir melodingomis improvizacijomis. Gelgaudiškyje jai akomponuos pianistas Paulius Zdanavičius bei trimitininkas Vytautas Skudas.
Sakralinės muzikos gerbėjus rugpjūčio 11 d. festivalio organizatoriai kviečia į Gelgaudiškio Šv. Kryžiaus Išaukštinimo bažnyčią, kur koncertuos vargonininkė Jurgita Kazakevičiūtė ir solistė Irena Zelenkauskaitė (sopranas). Rugpjūčio 18-ąją į Gelgaudiškio dvarą kviečia solistė Ona Kolobovaitė ir gitaros virtuozas Aurelijus Globys. Tai bus nepakartojama – romantiška ir aistringa muzikinė kelionė, kurios metu skambės flamenko, fado, džiazas, ispaniška, portugališka muzika.
Festivalio pabaigą vainikuos Vilniaus akordeonų orkestras „Consona“ (vad. prof. Ričardas Sviackevičius). Tai kolektyvas, jau daugiau nei 25 metus išlaikęs vienintelio profesionalaus akordeonų orkestro Lietuvoje ir Baltijos šalyse statusą ir savo aktyvia veikla pelnęs pripažinimą Lietuvoje. Puikus kolektyvas, sukaupęs didžiulę patirtį, grojimo manierą, įspūdingai platų repertuarą, apimantį įvairias epochas ir žanrus koncertavęs beveik visose Europos šalyse. Orkestro puošmena – Agnė Stančikaitė, jaunosios kartos operos solistė.
Festivalį „Muzikiniai penktadieniai Gelgaudiškio dvare“ iš dalies finansuoja Lietuvos kultūros taryba, jį remia Šakių rajono savivaldybė. Tai šiuolaikinio žmogaus poreikius atitinkantis ir įvairioms socialinėms grupėms (skirtingo amžiaus, socialinę atskirtį išgyvenantiems asmenims, vaikams ir jaunimui) prieinamas projektas. Jis suteikia realią galimybę Marijampolės, Tauragės, Kauno ir kituose regionuose bei už jų ribų skleisti profesionalų meną, juolab, kad tose pačiose dvaro erdvėse vyksta ne tik koncertai, bet ir profesionalių dailininkų parodos.

NAUJAUSI KOMENTARAI
SUSIJĘ STRAIPSNIAI
-
Pirmą kartą bus skelbiamas Trakų istorinio nacionalinio parko vadovo konkursas4
Kultūros ministerija pirmą kartą skelbs Trakų istorinio nacionalinio parko direkcijos vadovo konkursą. ...
-
Minint Lietuvos žydų genocido atminimo dieną muziejinėse erdvėse – atvirų durų diena10
Lietuvoje šeštadienį minint šalies žydų genocido atminimo dieną, Lietuvos gyventojų genocido ir rezistencijos tyrimo centro (LGRTC) muziejinėse erdvėse skelbiama atvirų durų diena. ...
-
Lankytojams duris atveria žydų kultūros paveldui skirta muziejinė erdvė Telšių ješiva7
Telšiuose šeštadienį atidaromas Žemaičių muziejaus „Alka“ padalinys Telšių ješiva. ...
-
Žurnalistams trečią kartą išdalinti R. Sakadolskio žurnalistikos apdovanojimai
Žurnalistams trečią kartą išdalinti Romo Sakadolskio žurnalistikos apdovanojimai. ...
-
Japonų lėkštėse – Lietuvos skonis5
Tekančios Saulės šalyje išleistoje japonės Keiko Sasaki kulinarijos knygoje – pažintis su Baltijos šalių virtuvėmis. Lietuva pakvipo bulviniais blynais, šiuškėmis ir grybų sriuba. ...
-
Sugrįžimas į Kauną su šokiu apie autentiškumą ir motinystę
Prieš porą dienų prasidėjęs Tarptautinis šokio festivalis „Aura 33“, kaip ir kasmet, miestui dovanoja nemokamą šiuolaikinio šokio reginį. Rugsėjo 30 d. publika kviečiama į buvusios „Auros“ teatro &sc...
-
Neįtikėtina atkaklaus žemaičio J. Šerūno istorija
Lietuvoje pastaruoju metu iškilo poreikis pašalinti gatvių lenteles su kolaborantų pavardėmis ir kartu rūpestis, kuo jas pakeisti. Juk tam reikia nusipelniusių, unikalių žmonių. Vienas tokių buvo jaunas žemaitis Justinas Šerūnas...
-
Šiuolaikinės keramikos paroda: „pavasaris“ būna ir rudenį5
Maironio lietuvių literatūros muziejuje eksponuojama kasmetė Baltijos šalių tarptautinė šiuolaikinės keramikos paroda „Pavasaris 2023“. ...
-
Fotografės E. Mėlinauskienės nuotraukose – gyvenimas su vėžiu1
Rugsėjis – vaikų vėžio, žymimo auksiniu kaspinu, mėnuo. Šiemet penkiolika metų mini vėžiu sergančiais vaikais ir jų šeimomis besirūpinantis paramos ir labdaros fondas „Mamų unija“. Ta proga Lietuvos nacionalinėje M...
-
Naujojo sezono atidarymui ruošiasi ir operos solistai: plauna sietynus, tvarko teatro erdves?
Operos ir baleto teatras, skirtingai nei kiti teatrai, rudens premjeromis nepasitiko. Mat didžiuliuose rūmuose vyksta remonto darbai. Nukabinti ir didingieji Lietuvos nacionalinio operos ir baleto teatro sietynai. Išvalyti ir išblizginti jie v...