Ar sulauksime tikrojo tautinio kostiumo atgimimo?

Ateinančius metus Seimas yra paskelbęs Tautinio kostiumo metais. Ar per juos sulauksime tikrojo tautinio kostiumo atgimimo?

Pokalbis apie tai – su Kauno rajono muziejaus direktoriumi Zigmu Kalesinsku. Muziejaus interneto svetainėje neseniai startavo nauja rubrika "Tautinis kostiumas gyvai". Šia rubrika ir to paties pavadinimo programa muziejus siekia padėti Lietuvos gyventojams pasiruošti 2018 m. švęsimam valstybės atkūrimo šimtmečiui.

– Naujoji rubrika muziejaus interneto svetainėje vadinasi "Tautinis kostiumas gyvai". Šiam kostiumui siekiate suteikti gyvybės?

– Jis jau alsuoja gyvybe: atėjo toks metas, kai tautinis kostiumas tapo įdomus daugeliui. Anksčiau daug metų jis buvo primirštas. Šioje srityje dirbo mokslininkai, muziejininkai, folkloro ansamblių nariai – nes jiems reikėjo tautinius kostiumus dėvėti, tačiau tai nebuvo aktuali tema. Vyresni žmonės kalbėdavo apie tai, kad jų močiutės, mamos turėjo tautinius kostiumus, buvo ir išlikusių nuotraukų, tačiau apie tai buvo kalbama kaip apie dalyką, kuris yra kažkur, bet ne čia, ne mūsų dienomis. Pastaruoju metu toks kostiumas tapo įdomus, žmonės ėmė norėti jį įsigyti, vilkėti per šventes. Galiausiai tautiniu kostiumu susidomėjo ir mūsų valstybės institucijos – 2017 m. Seimas paskelbė Tautinio kostiumo metais.

– Kaip ruošiatės tiems metams?

– Visų pirma, išleidome knygą "Tautinis kostiumas: atkurtas ar sukurtas", kurioje pateikiami D. ir Z.Kalesinskų aukštesniojoje liaudies amatų mokykloje sukurtų tautinių kostiumų gražiausi pavyzdžiai. Ši knyga galėtų tapti puikiu tautinio kostiumo kišeniniu vadovu. Į knygos pristatymą Raudondvario pilyje sugužėjo daugybė žmonių, nemažai – visai ne iš rajono, ne iš Kauno. Paskelbėme programą "Tautinis kostiumas gyvai".



NAUJAUSI KOMENTARAI

VALIO

VALIO portretas
PABUDOME DĖKUI p.Kalesinskui už ryžtą prikelti tą svarbu atributą mūsų gyvenime L. gražu kai per šventes puošiamės tautiniu rūbuPUOŠKIMĖS
VISI KOMENTARAI 1

Galerijos

Daugiau straipsnių