Pianistas A.Grynyukas - ar gali taip groti žmogus?

Lapkričio 17 d. vieninteliame koncerte Vilniuje pasirodys fortepijono genijumi tituluojamas pianistas Aleksėjus Grynyukas. Šį kartą klausytojams jis atliks romantika alsuojančią programą su F. Šopeno ir F. Listo kūriniais.

Pirštai kuriantys muzikos stebuklus

Itin retas derinys, kuomet atlikėjas savyje turi neribotas technines galimybes ir tuo pačiu neįprastą jautrumą muzikai. A. Grynyukas turi savitą atlikimo braižą ir techniką. Grojimo metu jis nenaudoja jokių bereikalingų išorinių efektų, jo kūnas beveik nejuda, o rankos tarsi grotų pačios, pirštais kurdamos muzikos stebuklus. Nors skirtingais žodžiais, tačiau kaip susitarę kritikai iš įvairių pasaulio koncertų salių išsineša panašius A. Grynyuko skambinimo įspūdžius. Paryžiaus „Le Figaro“ rašo: „Jo prisilietimas prie klaviatūros yra meistriškas, skaidrus ir savitas...nuostabi asmenybė ir absoliutus, transcendentinis virtuoziškumas.“ Tuo pačiu Amsterdamo „Pianowereld Magazine“ pažymi: „...Kvapą gniaužiantis pasirodymas...atrodė, kad pats jaunasis Horowitzas atgimė.“ Po paskutiniojo pasirodymo LietuvojeAtgimimas“ rašė: „Absoliutaus grožio patirtis...Stebuklo apakintai salei atlikėjas padovanojo du bisus...“

Ar gali taip groti žmogus?

Šį kartą programoje skambės subtilumu, gilumu ir didybe pulsuojantys F. Šopeno kūriniai, po kurių antrojoje koncerto dalyje seks romantinės epochos šedevras – F. Listo sonata h-moll. Koncerto pabaigai pašėlusi, virtuozinė šio kompozitoriaus „Vengriškoji rapsodija“ Nr. 6, kurios A. Grynyuko atlikimas jau tapo kone legendinis. Klausytojai galės įsitikinti, jog ne veltui viso pasaulio internautai YouTube svetainėje sukėlė diskusijų ir nesibaigiančių ginčų audrą po video klipo, pavadinto „Octaves unleash“ (vert.: nuo grandinės nutrūkusios oktavos).

Klipo komentaruose diskutuojama „ar gali taip groti žmogus? Kas tai Dievo dovana ar didelio darbo rezultatas?“ A. Grynyukas čia lyginamas su tokiomis pianizmo legendomis kaip Vladimiras Horowitzas ir Martha Argerich.

Pasaulinis pripažinimas

Groti fortepijonu, atlikėjas pradėjo būdamas šešerių metų. Tiesa iš pradžių tėvai bandė įkalbėti jį groti akordionu, tačiau jaunasis A. Grynyukas nepasidavė ir tėvams nieko kito nebeliko kaip užrašyti jį į fortepijono klasę. Šiandien Londone gyvenantis atlikėjas, yra dažnas svečias tokiose koncertų salėse kaip Londono Wigmore Hall, South Bank Centre, Salle Cortot & Salle Gaveau Paryžiuje, Metropoliteno muziejaus Niujorke, Maskvos Konservatorijos Didžiojoji salė ir daugelis kitų.

Jo koncertų įrašai transliuojami skirtingų šalių radijų ir televizijų: BBC radijuje, Hessischer Rundfuk Frankfurte, Radio France Prancūzijoje ir kitose.



NAUJAUSI KOMENTARAI

Sima

Sima portretas
Gerbiame ir žavimės jo talentu. Dalyvausime!
VISI KOMENTARAI 1

Galerijos

Daugiau straipsnių