Rusų muziejus Sankt Peterburge jau penkerius metus rengia tarptautinį festivalį „Rusijos imperatoriškieji sodai“. Šiųmetinė landšafto dizaino paroda „Nuo ko prasideda tėvynė“ skirta Rusijos valstybės 1150-mečiui paminėti.
XVII-XIX amžiuje, populiarėjant landšafto menui, buvo sukurti patys gražiausi Sankt Peterburgo sodai ir parkai, dvarai ir rūmai. Parodos Michailovo sode tikslas – atkreipti dėmesį į nykstantį paveldą, į būtinybę jį atgaivinti ir saugoti.
„Pirmais metais, pamenu, vyko tik keturias dienas, paskui aštuonias, dabar – jau po dešimt dienų, nes žmonėms labai patinka. Ryte ateina močiutės su vaikais, anūkais, antroje dienos pusėje ir poilsio dienomis – daug žmonių, vyksta koncertai“, – pasakojo Sankt Peterburgo rusų muziejaus vyr. administratorė Irina Jepremian.
Parodoje prisistato nemažai Rusijos muziejų. O landšafto dizaineriai iš Rusijos, Vokietijos, Čekijos, Prancūzijos, kitų šalių kūrė įvairių epochų mini sodų kompozicijas – rusų Versaliu vadinamų Kongreso rūmų dailininko Iljos Repino sodybos, žymiausių cerkvių, Peterhofo fontanų.
Atskiros kompozicijos skirtos istorinei, literatūrinei temai, kai kurios jų – interaktyvios: lankytojams galima pasivaikščioti po sodą ir susipažinti su vienuolių sodininkų darbu.
„Man tai labai artima – ir gamta, ir mūsų istorija, kaip statėsi rūmai, kaip jie mylėjo grožį ir gamtą“, – kalbėjo festivalio lankytoja.
Atskira kompozicija skirta pirmajam Sankt Peterburgo architektui, 1717 metų miesto generalinio plano autoriui Jeanui Batistui Leblonui. Pristatyti ir šiuolaikiniai darbai – megztais drabužiais aprengti medžiai. Vokiečių dizaineriai savo kūrinį paskyrė rusų sodybai.
„Balsuosiu už skirtą Peterhofui – iškilminga, pompastiška, ištaiginga, o berželiai nepateisina mano lūkesčių“, – kompozicijas vertino festivalyje pasilankiusi moteris.
Lankytojai rinko labiausiai patikusias kompozicijas, o daugiausiai balsų pelniusi bus apdovanota specialiu prizu.
Naujausi komentarai