- Parengė Rita Bočiulytė
- Teksto dydis:
- Spausdinti
Tikra ir negęstanti Lietuvos estrados žvaigždė – taip drąsiai galima pasakyti apie 50-metį scenoje šiemet švenčiantį Stasį Povilaitį. Gerbėjai jį galės vėl išgirsti jau netrukus. Mat maestro ruošiasi į grandiozinį turą, kurio koncertai vyks didžiausiose šalies arenose.
Muzika – kaip vaistas
Visiems puikiai žinomas šlagerių karalius S.Povilaitis scenoje – jau pusė amžiaus. Kelių kartų niūniuojami nesenstantys „Švieski man vėl”, „Dar širdyje ne sutema”, „Sudeginti tiltai”, „Laimės vainikas” ir daugelis kitų jo šlagerių skambės šventiniuose koncertuose kovo mėnesį.
„Jeigu paklaustumėte, kas pasikeitė per tuos 50 metų, atsakyčiau, kad niekas. Žmonės į koncertus susirenka tokie pat laimingi ir gražūs, juk muzika – tai vaistas, kuris veikia geriau nei bet kuris medicininis preparatas. O dabar, kai Lietuvoje tiek daug problemų, primygtinai siūlyčiau visiems pasinaudoti muzikos terapija”, – juokavo visada besišypsantis, šiemet 66 metų gimtadienį atšventęs S.Povilaitis.
Atviras scenos žmogus
„Būsiu scenoje ir dainuosiu tol, kol manęs reikės bent vienam mano gerbėjui. Esu scenos žmogus, man kaip oras reikalinga muzika, o didžiausias įvertinimas – pilnos koncertų salės. Kiekviena mano daina gimė įkvėpta gyvenimiškos situacijos, išgyvenimų ir atradimų, tad galiu sakyti, kad kiekviename žingsnyje buvau tiesiog atviras žmogus”, – kalbėjo dainininkas.
Puikiai visai Lietuvai žinomas vyras sakė nežinantis savo sėkmės recepto, tačiau neabejoja, kad prie jos prisidėjo pakeliui sutikti žmonės. Tai, kad dainininkas per penkias dešimtis metų neprarado populiarumo, rodo ne tik laimėti apdovanojimai, bet ir pilnos salės publikos.
Ypatingą sukaktį minėsiančiam S.Povilaičiui jubiliejiniame ture akompanuos Kauno bigbendas bei Šiaulių kamerinis orkestras, o scenoje dvi valandas skambės visi gerbėjų itin mėgstami maestro kūriniai. Su Lietuvos popscenos legenda koncertuose pasirodys ir Mantas Jankavičius bei Karina Krysko-Skambinė, o renginius ves aktorius Vytautas Rumšas jaunesnysis.
Stulbinama karjera
Lietuvos popscenos legenda pirmąkart į žymiąją Palangos vasaros estradą užkopė dar besimokydamas mokykloje.
Kiek vėliau buvo pastebėtas talentų ieškančio kompozitoriaus Miko Vaitkevičiaus ir pakviestas dainuoti grupėje „Ritmas”.
Paskui S.Povilaitis pradėjo koncertuoti Lietuvos nacionalinėje filharmonijoje su „Nemuno žiburių” ansambliu, o vėliau – ir su „Nerijos” bei Miko Suraučiaus ansambliais.
Netrukus tapo žinomas visoje šalyje. Per 50 metų S.Povilaitis surengė keliolika tūkstančių koncertų ir išleido net 22 albumus.
S.Povilaitį galima drąsiai vadinti ne tik šlagerių karaliumi, bet ir tikra lietuviškos popmuzikos scenos legenda, kuri tapo muzikos autoritetu kelių kartų Lietuvos žmonėms.
Gerbėjų šis dainininkas turi pačių įvairiausių – ir ištikimų bendraamžių, kuriems „Sudeginti tiltai“ primena jaunystės šėliones, ir jaunimo, kuris „Švieski man vėl“ savo vakarėliuose traukia taip pat audringai kaip kažkada jų tėvai ar net seneliai.
Turą pradės Klaipėdoje
Padainuoti vienoje scenoje su maestro yra kone kiekvieno atlikėjo garbės reikalas. Visai neseniai tuo galėjo pasimėgauti M.Jankavičius – su S.Povilaičiu jį suvedė muzikiniai apdovanojimai M.A.M.A. Pasirodymas tapo toks sėkmingas, kad dainininkai jį žada pakartoti ir jubiliejinių koncertų metu.
Ištikimiausius gerbėjus legendinė estrados žvaigždė savo auksinį kūrybos jubiliejų kviečia švęsti kartu grandioziniuose koncertuose Klaipėdoje, Šiauliuose, Vilniuje, Kaune ir Panevėžyje.
Turą po Lietuvą S.Povilaitis pradės kovo 1-ąją pajūryje – uostamiesčio „Švyturio“ arenoje. Kovo 8 d. jis koncertuos „Šiaulių“ arenoje; kovo 17 d. – „Siemens“ arenoje Vilniuje, kovo 23 d. – „Žalgirio“ arenoje Kaune ir kovo 28 d. – „Cido“ arenoje Panevėžyje.
Vizitinė kortelė
S.Povilaitis gimė 1947 m. sausio 15 d. Kaune.
Mokėsi Kauno 4-ojoje vidurinė mokykloje bei specialiojoje muzikos mokykloje, kurioje lankė smuiko ir obojaus pamokas. Dainavo Kauno radiofono berniukų chore.
1961 m. išvyko į Palangą, kurioje baigė aštuonmetę mokyklą ir įsidarbino statybininku. Mokslus tęsė vakarinėje mokykloje. Su vienminčiais buvo subūręs jaunimo estrados ansamblį.
1965 m. išvyko į Vilnių studijuoti žurnalistikos, ten jį pastebėjo kompozitorius M.Vaitkevičius ir pakvietė dainuoti ansamblyje „Ritmas“, kuris koncertavo naktiniame bare „Dainava“.
1967 m. tapo Baltijos šalių konkurso „Liepojos gintaras“ laureatu.
1968 m. apdovanotas diplomu konkurse „Vilniaus bokštai”.
1970 m. pelnė laureato vardą konkurse „Lenkų daina”.ir tapo Nacionalinės filharmonijos ansamblio „Nemuno žiburiai“ solistu. Su šiuo ansambliu apkeliavo visą Sovietų Sąjungą.
1973 m., iširus „Nemuno žiburiams“, prisijungė prie ansamblio „Nerija“ ir netrukus sulaukė milžiniško populiarumo.
1979 m. pradėjo koncertuoti su M.Suraučiaus ansambliu, bet vėl grįžo į „Neriją“.
1984–1987 m. dalyvavo viešbučio „Lietuva“ varjetė programose.
Nuo 1988 m. iki pat šiol rengia autorines programas ir koncertuoja Lietuvoje bei užsienyje.
1991 m. apdovanotas Antano Šabaniausko premija.
1993 m. apdovanotas Naujosios komunikacijos mokyklos „Gintarinės palmės“ premija už nacijos formavimą.
1997 m. už nuopelnus muzikai pagerbtas „Bravo” premija.
Apdovanotas Lietuvos didžiojo kunigaikščio Gedimino V laipsnio ordinu.
2013 m. M.A.M.A. apdovanojimuose įvertintas už nuopelnus Lietuvos muzikai.
SUSIJĘ STRAIPSNIAI
-
Raudondvario dvaro sodybos šiaurės svirnas uždengtas nauju stogu4
Šiais metais naujai uždengtu stogu pasipuošė nacionalinio reikšmingumo kultūros paminklas – Raudondvario dvaro sodybos šiaurės svirnas, esantis Kauno rajone, Raudondvario kaime, Instituto g. 24. ...
-
Kultūros atašė Ukrainoje konkursą laimėjo menotyrininkas T. Ivanauskas
Kultūros ministerijos konkursą eiti kultūros atašė pareigas Ukrainoje ir Sakartvele laimėjo menotyrininkas, kultūros vadybininkas Tomas Ivanauskas. ...
-
Bibliotekoje – knygos „Tradicinės Velykos. Šiuolaikiniai margučiai“ pristatymas
Artėjant Velykoms, balandžio 4 d., antradienį, 18 val. Kauno apskrities viešojoje bibliotekoje (K. Donelaičio g. 8, Renginių erdvė, III a.) bus pristatyta knyga „Tradicinės Velykos. Šiuolaikiniai margučiai“. ...
-
Šių laikų bakchantės surengs ritualą Kaune4
Kas nutinka supykdžius vyno ir ekstazės dievą Dionisą ir koks nenuspėjamas gali būti dievų kerštas žmonijai? ...
-
Pasaulinei Žemės dienai – tirpstanti ledo instaliacija Vilniuje2
Minint pasaulinę Žemės dieną, pirmadienį Vilniuje, Vinco Kudirkos aikštėje, įrengta tirpstančio ledo instaliacija. ...
-
Kauno kultūros premijas siūloma skirti keturiems menininkams ir asociacijai2
Kauno miesto kultūros premijas šiemet siūloma skirti keturiems menininkams bei asociacijai. ...
-
Netektis: mirė muzikologas, Nacionalinės premijos laureatas J. V. Bruveris1
Mirė muzikologas, Lietuvos nacionalinės premijos laureatas Jonas Vytautas Bruveris. ...
-
1,5 mln. eurų EK premiją Kaunas skirs Europos kultūros sostinės renginių tęstinumui10
Pusantro milijono Europos Komisijos (EK) skiriamą premiją, kurią gauna Europos kultūros sostinės, Kaunas planuoja skiri šio titulo metų renginių tęstinumui. ...
-
Skulptorius S. Žirgulis: nebuvau silpnas4
„Kai kurie mano poelgiai buvo reto durnumo, tačiau likimas stebėtinai vedė į tikslą“, – sakė žymus skulptorius Stasys Žirgulis ir papasakojo apie paradoksalius savo gyvenimo epizodus. ...
-
„Kino pavasaris“ Kaune: daugiau kaip 50 filmų, susitikimai su kūrėjais ir originalių plakatų paroda
Vakar Kaune prasidėjęs Vilniaus miesto kino festivalis „Kino pavasaris“ visus kauniečius kovo 16–26 d. ragina pasiduoti kino šauksmui ir dėl kino teatro svaigulio bei susitikimų su kino kūrėjais į šalį nustumti visus ki...