Už sukčiavimą nuteista banko darbuotoja realaus laisvės atėmimo išvengė

  • Teksto dydis:

Šiaulių apylinkės teismas trečiadienį už sukčiavimą laisvės atėmimo bausme ją atidedant nuteisė buvusią banko darbuotoją.

Teismas pranešė, kad 46 metų R. V. nubausta 1 metų ir 8 mėnesių laisvės atėmimo bausme, jos vykdymą atidedant trejiems metams. Per pustrečių metų ji taip pat turės bankui sumokėti daugiau kaip 21 tūkst. eurų.

„Jos atsakomybę lengvina tai, kad prisipažino ir nuoširdžiai gailisi, atsakomybę sunkinančių aplinkybių nenustatyta. Kaltinamoji R. V. anksčiau neteista, administracine tvarka nebausta, dirba, pasižada nenusikalsti ir atlyginti padarytą žalą“, - pranešime cituojama Šiaulių apylinkės teismo teisėja Astra Karpytė.

Teismas konstatavo, kad bausmės tikslai bus pasiekti be realaus laisvės atėmimo bausmės atlikimo, skiriant pareigas ir baudžiamojo poveikio priemonę – turtinės žalos atlyginimą.

Kadangi kaltinamoji R. V.  kalta prisipažino, byloje buvo atliekamas sutrumpintas įrodymų tyrimas. Paskirta laisvės atėmimo bausmė sumažintina vienu trečdaliu.

Teismas nustatė, kad buvusi banko kasininkė atliko neteisėtas bankines operacijas. Beveik dvylika metų banke dirbusi R. V. 2013 metų spalį be kliento žinios, tariamai atlikdama bankines operacijas ir imituodama indėlio grąžinimą, iš banko kasos grynais paėmė 100 tūkst. litų (28,9 tūkst. eurų).

Praėjus devyniems mėnesiams ji iš kito indėlininko sąskaitos per du kartus paėmė 70,7 tūkst. litų (20,5 tūkst. eurų). Kaltinamoji dokumentus pasirašė indėlininkų vardu jiems nedalyvaujant ir apie terminuoto indėlio nutraukimą nieko nežinant. Kasos išlaidų orderius sunaikino.

Dėl pirmojo sukčiavimo R. V. pasirašė banko vekselį, todėl pradėtas žalos išieškojimas. Bankas civilinį ieškinį 21 tūkst. eurų pareiškė dėl antrojo sukčiavimo. Teismas tenkino civilinį ieškinį turtinei žalai atlyginti.

Nuosprendis per 20 dienų nuo paskelbimo dienos gali būti skundžiamas Šiaulių apygardos teismui.



NAUJAUSI KOMENTARAI

Galerijos

Daugiau straipsnių