Ukmergėje policininku apsimetęs sukčius iš senutės išviliojo 3,5 tūkst. litų.
Nukentėjusioji pareigūnams pasakojo, kad niekada nemaniusi, kad ją gali apgauti, ji stebėdavosi, kaip žmonės patiki, kaip atiduoda paskutinius savo pinigus. Daugybę kartų panašias istorijas buvo girdėjusi – per radiją ir televiziją, skaičiusi laikraščiuose, su kaimynėm aptarusi, vaikai kiek kartų yra perspėję.
Aštuntą dešimtį metų perkopusi ukmergiškė į policiją atėjo pirmadienio rytą, ieškodama 204 kabineto ir tyrėjo Sigito Šileikio. Pareigūnai tuoj pat suprato, kad močiutę „atsiuntė“ sukčiai - žmogus tokia pavarde Ukmergės policijoje nėra dirbęs.
Senolė papasakojo, kad penktadienio popietę sulaukė netikėto skambučio - skambinusysis pristatė policijos pareigūnu Šileikiu. Jis aiškino, neva iš banko gavo pranešimą, kad, pasinaudojant ukmergiškės banko sąskaita, buvo plaunami pinigai. Viena įtariamoji, vardu Nijolė, neva jau yra sulaikyta, antrosios dar ieško policija. Todėl prašė niekam apie tai nepasakoti, nes gali sugriauti operaciją. Vyriškis sakė, kad reikalinga internetinės bankininkystės kortelė su kodais.
Jiems dar bekalbant, į duris pasibeldė kitas policijos pareigūnu apsimetęs asmuo, kaip aiškino, kaip tik netoliese dirbęs. Skambinusysis paprašė perduoti kortelę šiam žmogui. Senutė taip ir padarė. Po kurio laiko ji vėl sulaukė skambučio. Šįkart skambinęs „pareigūnas“ sakė, kad reikia patikrinti pinigus, kurie buvo nuimti iš banko sąskaitos. Prie moteriškės durų vėl prisistatė nepažįstamas vyras. Ukmergiškė jam atidavė apie 3,5 tūkst. litų. Tačiau tik išėjus nepažįstamajam, moterį apėmė abejonės - ji ėmė galvoti, kad pati galėjo išsikviesti taksi ir į policiją pinigėlius nuvežti. Eidama į policiją pirmadienio rytą ji dar turėjo mažytę viltį, kad suras pareigūną Šileikį.
„Kaip dabar aš vaikams pasakysiu, juk mane tiek kartų buvo įspėję. Gėda, kad šitaip apsikvailinau. Nežinau, ką galėčiau patarti kitiems žmonėms... Kai paskambino, labai pasimečiau. Niekada gyvenime su policija jokių reikalų nesu turėjusi. Aš tikrai patikėjau, kad skambina iš policijos,“ – kalbėjo senolė.
Bekalbant su nukentėjusiąja, į policiją atėjo dar viena garbaus amžiaus moteris, ieškodama 204 kabineto ir tyrėjo Sigito Šileikio. Kadangi senutė nesinaudoja elektronine bankininkyste ir gerai nesuprato, ko iš jos reikalavo savaitgalį skambinęs policijos pareigūnas, pažadėjo ateiti į policiją pirmadienį ir padėjo ragelį.
„Policija darsyk ragina gyventojus būti apdairiais ir išmintingais. Jūs negalite žinoti, kas „kitame laido gale“. O sukčiai išmoningi: jie prisistato policijos pareigūnais, FNTT tyrėjais, medikais, chirurgais, giminaičių draugais ar net sūnumis, dukromis, anūkais", rašoma policijos pranešime.
Pareigūnai pastebi, kad dažniausiai skambinama į laidinius telefonus. Telefonų numeriai parenkami iš telefonų knygų. Sukčiai žino, kad gali įkliūti vyresnio amžiaus žmonės, todėl pasirenka vardus, būdingus vyresnės kartos žmonėms.
Telefoniniai sukčiai ukmergiškiams skambino nuo rugpjūčio pradžios – per parą policijos budėtojai sulaukdavo vidutiniškai 4-5 gyventojų pranešimų, kad jiems paskambino sukčiai.
Naujausi komentarai