Policijos pareigūnai pastebi, kad vis jaunėja telefoniniais sukčiais patikinčių asmenų amžius. Šiaulių apskrities vyriausiasis policijos komisariatas įspėja nepasitikėti telefonu skambinančiais neva banko ar policijos darbuotojais, pranešančiais apie apvaginėjamas sąskaitas ir prašančiais duomenų, paskolas siūlančiais asmenimis.
Rugsėjo 13 dieną „policijos pareigūnu“ patikėjusi moteris sukčiams padiktavo savo elektroninės bankininkystės kodus, patikėjusi, kad šie būtini norint užblokuoti jos sąskaitą, iš kurios neva imami pinigai. Pasinaudoję 43 metų šiaulietės padiktuotais kodais, sukčiai iš greitųjų kreditų bendrovių paėmė 22 tūkst. litų kreditų. Laiku susivokusi moteris galiausiai užblokavo sąskaitą, tačiau vis tiek neteko 6 tūkst. litų.
Tokiu pat būdu po kelių dienų apgauta dar viena šiaulietė – jos vardu paimta 10 tūkst. litų paskola, iš kurios 8 tūkst. litų sukčiai spėjo pasisavinti.
Kiti policijos vardu prisidengę sukčiai skambina dėl neva sulaikytų asmenų, turinčių visus aukos duomenis ir siūlo sujungti žmogų su neva banko skyriumi, kad būtų galima užblokuoti sąskaitą.
Į gyventojus tai pat kreipiasi neva Finansinių nusikaltimų tyrimų tarnybos pareigūnai, kurie „tikrina“, ar gyventojų turimi pinigai įgyti teisėtai, taip pat pasitaiko paskolas teikiančių bendrovių darbuotojais apsimetančių sukčių, kurie pasiūlo paskolą patraukliomis sąlygomis ir prašo pervesti kelis šimtus litų už kredito įforminimą. Be abejo, kreditų patikėjusieji vėliau negauna, kaip ir sumokėtų pinigų.
Vieną šiaulietį apgavo internetu veikiantys sukčiai – jam užklydus į erotinio ir pornografinio turinio tinklapį, lietuvių kalba pasirodė užrašas, kad dėl lankymos abejotinos reputacijos tinklapiuose užblokuota jo interneto naršyklė. Ji neva bus atblokuota sumokėjus baudą. Patikėjęs pranešimu 52 metų šiaulietis sumokėjo tariamą 300 litų baudą, tačiau tariamai policijai jo naršyklės neatblokavus, suprato, kad tapo sukčių auka.
Naujausi komentarai