Graikijos teismas atsisakė išduoti A. Radkevičių Lietuvai

Graikijos Aukščiausiasis Teismas trečiadienį nusprendė neišduoti Sausio 13-osios byloje nuteisto Aleksandro Radkevičiaus Lietuvai, BNS patvirtino Ukrainos garbės konsulas Graikijoje, advokatas Dmitris Dmitriadis.

„Teismas paskelbė, kad naikina žemesnės instancijos teismo sprendimą ir paleidžia A. Radkevičių teismo salėje“, – sakė jis.

Teismo sprendimo motyvus D. Dmitriadis žadėjo pakomentuoti vėliau, tačiau anksčiau jis teigė, kad skundas teismui dėl A. Radkevičiaus išdavimo grįstas argumentais dėl galimų procedūrinių Interpolo ir Graikijos prokuratūros pažeidimų.

A. Radkevičius Graikijoje sulaikytas pernai rugsėjį, tačiau abiejų šalių institucijos kurį laiką tikrino, ar asmuo iš tikrųjų yra nuteistasis už indėlį į sovietų agresiją per kruvinus 1991-ųjų įvykius.

Perdavimo bylą išnagrinėjęs šalies Aukščiausiasis Teismas keliskart atidėjo sprendimo paskelbimą. Pastarąjį kartą Atėnuose viešasis gyvenimas buvo paralyžiuotas dėl snygio, neveikė valstybės įstaigos.

Teismas Europos arešto orderį A. Radkevičiaus atžvilgiu išdavė pernai rugpjūtį, juo remiantis ukrainietis ir sulaikytas Graikijoje.

53-ejų A. Radkevičius Sausio 13-osios byloje nuteistas ketverių metų laisvės atėmimo bausme už tai, kad vairavo tanką, dalyvavusį įvykiuose prie Spaudos rūmų.

Gruodį jis šį nuosprendį apskundė Lietuvos apeliaciniam teismui. A. Radkevičius turėjo teisę tai padaryti net ir įsiteisėjus sprendimui, nes jo byla pirmosios instancijos teisme nagrinėta už akių. Apeliacinis teismas dar savo sprendimo nepaskelbė.

Lietuvos apeliaciniame teismui perduotame laiške ukrainietis tvirtino nuogąstaujantis, kad jo byla Lietuvoje turi politinį pobūdį. Tokią išvadą jis padarė dėl Lietuvos užsienio reikalų ministro Gabrieliaus Landsbergio žodžių, esą ši byla esantis „Lietuvos Niurnbergo atvejis“.

A. Radkevičius yra vienas iš 67 nuteistųjų laisvės atėmimo bausmėmis Sausio 13-osios byloje.

Dauguma kaltinamųjų šioje byloje nuteisti už akių, nes Rusija ir Baltarusija atsisakė juos išduoti.

1991 metų sausio 13-osios naktį Sovietų Sąjungos kariniams daliniams šturmuojant Vilniaus televizijos bokštą bei Radijo ir televizijos komiteto pastatą žuvo 14 žmonių.

Sovietai karine jėga mėgino nuversti teisėtą Lietuvos valdžią, 1990-ųjų kovo 11 dieną paskelbusią šalies nepriklausomybę nuo Sovietų Sąjungos.NAUJAUSI KOMENTARAI

laikas tiksi visiems,

laikas tiksi visiems, portretas
Nieko,nuo musu pabego,bet nuo dievo rankos niekur nepasislepsi,ateis ir jo valanda ,juokingiausia kai jo zmona verkia,-----------za sto gospadie-----o nemasto ka jis nuzude su tanku seimos zmogu,kiek asaru iverke seimos nariai ,neteko savo zmogaus,apie tai to zudyko zmona nepagalvojo SAUSIO 13,traiske nekaltus zmones,dabar saukti jai nebereikia,eina atpildas ,mes visi pries dieva ataskaita duosim,asaros cia nepades,

saunuoliai

saunuoliai portretas
graikai....

ką,savų gaila,

ką,savų gaila, portretas
gavrila?
VISI KOMENTARAI 7
 • Skelbimai
 • Pranešk
  naujieną
 • Portalo
  svečias
 • Orai
 • TV
  programa
 • Žaidimai
 • Horoskopai
 • Facebook
 • Twitter
 • RSS

Galerijos

Daugiau straipsnių