Generalinė prokuratūra prašo neleisti DP jungtis su „tvarkiečiais“

Prokuroras Darbo partijos vadinamosios juodosios buhalterijos byloje Saulius Verseckas prašo Vilniaus apygardos teismo laikinai apriboti partijos veiklą, iki nuosprendžio įsiteisėjimo uždraudžiant pakeisti jos juridinį statusą, likviduoti ar pertvarkyti.

Tokį prašymą prokuroras pateikė netrukus po to, kai Darbo partija pradėjo derybas dėl jungimosi su „Tvarkos ir teisingumo“ partija.

„Jeigu partijos būtų sujungtos į vieną, šioje baudžiamojoje Darbo partija nustotų egzistuoti kaip juridinis vienetas, būtų išregistruota iš registro. Nors kodekse numatyta, kad pereina teisės ir pareigos, tačiau niekur nenumatyta, kad naujai įsteigtas juridinis asmuo gali būti traukiamas baudžiamojon atsakomybėn už nusikalstamą veiką“, - trečiadienį teismui sakė prokuroras Saulius Verseckas.

Prokuroro teigimu, toks žingsnis būtinas, kad partijos atžvilgiu būtų įmanoma priimti nuosprendį.

„Mes šiuo prašymu siekiame to, kad nebūtų sukliudyta procesui šioje byloje ir būtų įmanoma kaltinamojo juridinio asmens atžvilgiu priimti vienokį ar kitokį nuosprendį. Aš privalau siekti Baudžiamojo proceso kodekso pirmame straipsnyje numatytų tikslų, kad procesas vyktų nekliudomai ir būtų įmanoma priimti nuosprendį byloje,“ - po posėdžio žurnalistams sakė prokuroras.

Darbo partijos vadinamosios juodosios buhalterijos byloje kaltinamųjų advokatai prokuroro prašyme teigė įžvelgiantys „konstitucinį ginčą“.

Prokuroras sakė, kad tarp teisininkų visada vyksta ginčai ir jis būtų nustebęs, jeigu advokatai būtų sutikę su jo prašymu ir nesiginčytų.

Teismas posėdį atidėjo iki penktadienio, tada pasisakys gynėjai.

Kaltinamasis šioje byloje Darbo partijos pirmininko pavaduotojas Vytautas Gapšys žurnalistams sakė, kad dėl įstatymų nuostatų, kuriomis remiasi prokuroras, gali būti kreiptasi į Konstitucinį Teismą. Prokuroras savo kalboje citavo Politinių partijų įstatymą, Baudžiamojo proceso kodeksą.



NAUJAUSI KOMENTARAI

JOKIS

JOKIS  portretas
TIKRI KIBIBISTAI .NIERA ZODZIU.

Kostas

Kostas portretas
Baikit juokus, koks čia gali būti "konstitucinis ginčas", elementariausias siekimas išvengti baudžaimosios atsakomybės. Nors man asmeniškai gan keistai atrodo teikiami kaltinimai partijai kaip juridiniam asmeniui. Suprantu kaltinimus Uspaskichui, Vonžutaitei ir kitiems, bet, kad visai partijai nesuprantu. Juk dėl sukčiavimo kokioje nors bendrovėje, kaltinimai teikiami vadovams, finansininkams, buhalteriams ir kitiems tos bendrovėms atsakingiems asmenims, bet neteikiami kaltinimai dėl sukčiavimo visai bendrovei. Kažkokia nesamonė, nori nenori, bet kyla mintys, kad tai politinis susidorojimas su konkrečia partija, ne kitaip.

Žvilgsnis iš šalies

Žvilgsnis iš šalies portretas
Ką turi padaryti PARTIJA, kad prokurorai turėtų teisę suspenduoti ar uždrausti jos veiklą? Turėtų išduoti Tėvynės interesus ar vykdyti kenkėjišką darbą. Ar visa partija kaltinama tuo pačiu, kaip ir atskiri asmenys? Kaip turi jaustis visi (nepatraukti baudžiamojon atsakomybėn) partijos nariai ir rinkėjai, balsavę už darbo partiją? Abejoju ar tai teisėta. Nors, mūsų prokuratūra neprognozuojama. Abejotini suėmimai, kratos, kaltinimai...Tikra žandarinė valstybė.
VISI KOMENTARAI 15

Galerijos

Daugiau straipsnių