A.Valinskas sako norįs pažiūrėti, kiek nuo „laikraštinės" demokratijos nueita iki teisinės

Trauktis spaudžiamas Seimo pirmininkas, Tautos prisikėlimo partijos (TPP) pirmininkas Arūnas Valinskas kartoja pats neatsistatydinsiąs, tačiau tvirtina nesantis įsikibęs posto, tiesiog nori pažiūrėti, kiek nuo „laikraštinės" demokratijos nueita iki teisinės.

Kalba apie neprileidimą prie rūpimų postų

„Aš nesitraukiu ne todėl, kad Arūnas Valinskas labai nori sėdėt Seimo pirmininko kėdėj, atvirai šnekant, jam į tai nusispjaut, aš noriu pažiūrėti, kiek mes nuėjom nuo „laikraštinės" demokratijos iki teisinės", - trečiadienį interviu Žinių radijui sakė A.Valinskas, jam mestus kaltinimus ryšiais su nusikalstamu pasauliu vadinantis šmeižtu.

Seimo pirmininkas taip pat kaltino buvusius bendražygius, dabar - oponentus, esą skandalą sukėlė jie, nes nebuvo prileisti prie rūpimų postų, o po rinkimų sakė sulaukęs bandymų pasinaudojant partija į ministrų kėdes susodinti suinteresuotus asmenis.

„Konkretika yra paprasta, man vesdavo jau po rinkimų žmones, kurie turėjo tapti susisiekimo ministrais, vedė atstovai, kurie labai artimi su Gedimino Žiemelio verslo imperija", - sakė A.Valinskas.

Konservatoriai bandys įkalbėti trauktis pačiam

Tuo tarpu didžiausia valdančioji Seimo frakcija Tėvynės sąjunga-Lietuvos krikščionys demokratai (TS-LKD) vis dar nepraranda vilties įkalbėti A.Valinską trauktis pačiam.

Antradienį frakcija įpareigojo savo seniūną Jurgį Razmą susitikti su Seimo pirmininku ir įtikinti jį „atsakingai įvertinti situaciją".

TS-LKD frakcijos seniūno pavaduotojas Valentinas Stundys žurnalistus informavo, kad frakcija aktyviai dalyvaus slaptame balsavime dėl nepasitikėjimo parlamento vadovu.

„Frakcijos nariai vadovaujasi Konstitucijos nuostata, kad balsuoja pagal sąžinę. Frakcija taip pat įpareigoja seniūną dar kartą susitikti su Seimo pirmininku, kad jis atsakingai įvertintų susiklosčiusią situaciją ir savo galimybes toliau vadovauti Seimui", - pranešė V.Stundys.

Nuomonės dėl A.Valinsko - įvairios

Anot jo, TS-LKD frakcijoje esama įvairių nuomonių dėl A.Valinsko galimybių vadovauti Seimui.

„Nuotaikos frakcijoje yra įvairios, labai atsakingos. labai kritiškos. Girdima visuomenės nuomonė ir kas vyksta visuomenėje", - tvirtino V.Stundys.

A.Valinskas pirmadienį viešai kreipęsis į Lietuvos žmones pranešė savo noru trauktis iš posto neketinąs. Jam metamus kaltinimus pavadinęs šmeižtu, pigiu skandalu, Tautos prisikėlimo partijos vadovas pareiškė ginąs ne tiek save, kiek Seimo pirmininko postą. Jis teigė lauksiąs balsavimo Seime rezultatų.

Opozicija parengė nepasitikėjimo A.Valinsku pareiškimą ir surinko 30 iniciatyvą remiančių parlamentarų parašus. To užtenka, kad Seime būtų pradėta nepasitikėjimo procedūra.

Pirmadienį dokumentas įteiktas pirmajai Seimo pirmininko pavaduotojai Irenai Degutienei. Ji svarstė, kad balsavimas dėl parlamento vadovo atstatydinimo galėtų įvykti rugsėjo 15-ąją.

Jeigu Seime žlugtų nepasitikėjimo procedūra, atstatydinti A.Valinską būtų galima tik pasibaigus rudens sesijai kitąmet.

Pagal Seimo Statutą, Seimo nariai negali vienos sesijos metu pakartotinai reikalauti atleisti tą patį pareigūną.

Seimo pirmininkas būtų atstatydintas, jeigu už tai balsuotų ne mažiau kaip 71 parlamentaras.

Šiuo metu valdančioji koalicija turi 85 balsus, tačiau kai kurie jos nariai neslepia manantys, kad A.Valinskas netinka vadovauti parlamentui.

Trauktis iš pareigų Seimo vadovą yra paraginusi ir prezidentė Dalia Grybauskaitė.
Seimo pirmininkas pastaruoju metu priverstas aiškintis dėl savo ryšių su Kauno nusikalstamai Daktarų grupuotei priskiriamu Rolandu Michalskiu, pravarde Micha.

Parlamento vadovo reputacijai taip pat pakenkė ginčai jo vadovaujamos valdančiosios Tautos prisikėlimo partijos viduje. Generalinė prokuratūra atlieka ikiteisminį tyrimą dėl galimo parašų klastojimo A.Valinsko rinkimų štabe per prezidento rinkimus.

 



NAUJAUSI KOMENTARAI

Galerijos

Daugiau straipsnių