„Šiauliai“ liko patenkinti sezonu, bet ne jo pabaiga

Geras sezonas su prasta pabaiga. Taip praėjusį savaitgalį pasibaigusį 2011/2012 m. sezoną įvertino „Šiaulių“ klubo vadovai, rėmėjai ir treneris.

Koją pakišo NBA lokautas

Į spaudos konferenciją pakvietę „Šiaulių“ klubo vadovai, treneriai, rėmėjai pasidžiaugė, kad šį sezoną būta ir labai skambių pergalių. Tačiau gerą nuotaiką sugadino 1:3 pralaimėta seriją dėl LKL bronzos. Tad iki gero arba labai gero įvertinimo trūko tik medalių.

„Sporto rezultatai - ne parduotuvė su dėže dešrų. Sporte nenueisi ištiesęs pinigus ir nepaprašysi: “Duok kilogramą„, - vaizdžiai kalbėjo 18 metų klubui vadovaujantis direktorius Adomas Klimavičius. - Aišku, buvo visko - ir labai skambių pergalių, ir pralaimėjimų, ir klaidų, kurių nebijome pripažinti“.

A.Klimavičius pripažino, jog labai trokšta patekti į VTB Vieningąją lygą, bet koją pakišo NBA lokautas, per kurį Rusijos klubai prisipirko žvaigždžių: „Nors šį sezoną pirkome legionierius iš aukštesnės lentynos, jie vis tiek nebuvo tokio lygio“.

„Geriau negu prieš metus“, - tokiais žodžiais sezono įvertinimą užbaigė klubo direktorius.

Pokyčių bus, bet vėliau

„Šiaulių“ klubo valdybos pirmininkas Alfonsas Armalas pažymėjo, jog negalima vienu ypu nubraukti tai, kas kurta kelis dešimtmečius: „Istoriškai Šiauliai yra ketvirtas Lietuvos miestas, bet norėjome daugiau. Pagrindinis trūkumas, kurį įžvelgiu - nemokame užbaigti pradėto darbo. Gerai pradėjome čempionatą, įsibėgėjome, bet pabaiga buvo prasta, be aukso vidurio. Palyginčiau tai su dviem taurelėmis: viena - per mažai, o dviejų - jau per daug“.

A.Armalas pažymėjo, kad dabar pagrindinis siekis - sukurti krepšinio akademiją, kad būtų pakloti pamatai krepšinio ateičiai: „Mes turime tik vieną kelią, kad neatsiliktume nuo kitų miestų“.

Didžiausiai klubo rėmėjai bendrovei „Šiaulių plento grupė“ vadovaujantis A.Armalas sakė, kad komandoje permainų bus, bet jų dar neįvardijo: „Pokyčių bus, bet apie jas pakalbėsime vėliau. Nieko neslepiame, bet apie permainas valdyba diskutuos vėliau, po mėnesio“.

Prisiminė teisėjų klaidas

Nuo klubo įkūrimo 1994 m. vasarą kartu išlikęs Romanas Kančauskas šį sezoną įvertino geru pažymiu: „Tikrai geriau nei pernai. Tai rodo ir žaidimas, ir rezultatas. Gaila ir skaudu, kad prisvilo paskutinis blynas - LKL bronzinė serija“.

R.Kančausko manymu, būtina objektyviai įvertinti situaciją - pralaimėta stipriam varžovui: „LKL situacija keičiasi, nes stiprėja klubai. Mes pranokome ne vieną turtingesnę komandą“.

Ištikimas „Šiaulių“ gerbėjas pripažino, kad įtakos rezultatams turėjo ir teisėjų klaidos: „Jų buvo visada. Prisiminkime, kaip keli švilpukai prieš porą sezonų sukliudė perrašyti istoriją ir prasibrauti tiek į LKL, tiek į BBL finalus“.

Šiemetines skambias pergales prieš Kauno „Žalgirį“ ir Vilniaus „Lietuvos rytą“ prisiminęs R.Kančauskas pažymėjo, sezonas buvo tikrai geras.

Pavadino džentelmenais

Teigiamai sezoną įvertinęs Šiaulių miesto kūno kultūros ir sporto skyriaus vedėjas Gintaras Jasiūnas apgailestavo dėl vieno - kad neiškovota medalių. Jis pavadino „Šiaulių“ krepšininkus džentelmenais, kurie pasistengė neaplenkti „Rūtos“ krepšininkių.

„Rūta“ pateikė staigmeną - pasiekė LMKL pusfinalį, bet pralaimėjo lemiamą seriją dėl medalių.

G.Jasiūnas padėkojo klubo rėmėjams, kurių dėka mieste yra didysis krepšinis: „Tikiuosi, kad pavyks įsteigti krepšinio akademiją, o šiauliečiai tai tikrai įvertins, nes atsivers kitos galimybės“.

Ieškos ambicingų asmenybių

„Šiaulių“ treneris Antanas Sireika sakė, kad komanda buvo komplektuota, tikintis aukštos vietos: „Padarėme išvadas ir pirkome legionierius iš kito krepšelio. Tačiau kitą sezoną norėčiau matyti mažiau vidutiniokų. Geriau turėti ambicingo jaunimo ir ryškių individualybių. Noriu tokių žaidėjų, kurie imtųsi iniciatyvos, eitų į aikštę ir nutrauktų varžovui galvą, kautųsi už Šiaulių vardą, o ne verkšlentų, kad mažai laiko praleidžia aikštėje“.

Treneris apmaudžiai prisiminė, kaip įsibėgėjusi komanda sezono viduryje liko be aukštaūgių: „Mums tarsi nelabasis koją pakišo - susižeidė Vytautas Šarakauskas, po to išvažiavo Denzelis Bowlesas“.

Ne mažiau A.Sireikai apmaudu buvo dėl absurdiško tvarkaraščio sezono pabaigoje: „Mes prieš LKL mažąjį finalą išsikvėpėme ir fiziškai, ir psichologiškai. Nespėjome atsigauti po pusfinalio, kai teko stoti į kovą BBL finalo ketverte. Todėl žmonės ir išsikvėpė“.

Padėkojo ištikimiems rėmėjams

Šis tarpsezonis „Šiaulių“ klubo vadovams bus sunkus, nes sutartis turi tik keletas žaidėjų - Darius Gvezdauskas, Julius Jucikas, Klymas Artamonovas, Ignas Ramašauskas ir Vitalijus Liutyčius.

„Koks bus kitas sezonas, prognozuoti dar anksti, nes neaišku, kokie bus varžovai“, - kalbėjo A.Klimavičius.

Klubo direktorius A.Klimavičius padėkojo ištikimiausiems rėmėjams - bendrovei „Šiaulių plento grupė“, draudimo kompanijai ERGO, M.Gumbrevičiaus įmonei „Gelsva“ („Žalia giria“), bendrovei „Ginalas“ (STIHL), įmonei „Liumenas“, sporto mokyklai „Saulė“, bendrovei „Šiaulių tara“, sporto klubui „ArenaGym“, Šiaulių arenai, alaus daryklai "GubernijaNAUJAUSI KOMENTARAI

 • Skelbimai
 • Pranešk
  naujieną
 • Portalo
  svečias
 • Klausk
  specialisto
 • Diskusijos
 • Orai
 • TV
  programa
 • Pažintys
 • Žaidimai
 • Horoskopai
 • Naujienlaiskis
 • RSS
 • Facebook
 • Twitter

Galerijos

Daugiau straipsnių