„Auksinis jaunimas“ pratęsė tradiciją - laimėjo penktąjį auksą

1992 metais gimusių krepšininkų kartą tęsia dominavimą. Kazio Maksvyčio treniruojama Lietuvos jaunimo (iki 20 metų) rinktinė Europos čempionato finale 50:49 (24:11, 12:13, 7:12, 7:13) palaužė Prancūziją ir triumfavo turnyre.

Šiai kartai tai buvo jau penktasis aukso medalis iš tiek pat galimų per visus tarptautinius turnyrus. 1992 metais gimę krepšininkai neveltui vadinami „Auksine karta“.

Rungtynės prasidėjo pakankamai apylygiai, bet kėlinio pabaigoje lietuviai spurtavo 9:0 ir po D.Rediko tritaškio mūsiškiai įgijo netgi dviženklę persvarą 20:9. Antrojo ketvirčio pradžioje K.Maksvyčio auklėtiniai pirmavo 27:12, bet prancūzai nenuleido rankų - įsibėgėję aptirpdė skirtumą - 27:19. Kaip paaiškėjo vėliau, mūsiškiai pateko į gilią duobę. Taškų Lietuvos krepšininkai negalėjo pelnyti apie septynias minutes, todėl prancūzai priartėjo iki 27:22.

Vis dėlto prieš pat pertrauką krepšys galiausiai atsirišo - lietuviai surezgė tris rezultatyvias atakas iš eilės ir atitrūko 36:24.

Po pertraukos K.Maksvyčio kariauna atrodė itin susikaupusi ir vėl pavojingai pabėgo į priekį - 40:24. Tačiau netrukus sekė duobelė, po kurios prancūzai vėl alsavo Lietuvai į nugarą - 40:31. Lietuviai rimtai įklimpo - taškus rinkti sekėsi vis sunkiau, o varžovai po truputį artėjo - 43:39, po Prancūzijos tritaškio (43:42) K.Maksvytis buvo priverstas prašyti minutės pertraukėlės. Svarbiu metu tolimą metimą „įsūdė“ A.Butkevičius ir mūsiškiai galėjo šiek tiek lengviau atsikvėpti 48:42.

Kurį laiką Lietuva išlaikė pranašumą, bet likus 2 minutėms prancūzai galingu dėjimu perspėjo, kad mačas dar nesibaigė - 49:47. Prancūzai netgi galėjo persverti rezultatą, bet priešininkų ataka buvo itin nesėkminga. Tiesa, pulti nesisekė ir lietuviams - dviejose atakose iš eilės baigėsi 24 sek. laikas. Galiausiai likus 34 sek. rezultatas jau buvo lygus - 49:49. Likus 14 sek. Ž.Skučas realizavo vieną baudą ir išvedė Lietuvą į priekį - 50:49. L.Westermanas lemiamos atakos metu suklydo ir lietuviai triumfavo Slovėnijoje.

Lietuva: Egidijus Mockevičius 11, Žygimantas Skučas 10, Vytenis Čižauskas 9 (8 atk. kam., 6 rez. perd.), Arnas Butkevičius 6, Paulius Vaitiekūnas 5, Edgaras Ulanovas 4 (6 atk. kam.), Dovydas Redikas 3, Rolandas Jakštas 2.NAUJAUSI KOMENTARAI

ŠAUNUOLIAI

ŠAUNUOLIAI portretas
Ir nereikia JOKIŲ s a b o n i u k ų...

tadas

tadas portretas
Saunuoliai

žiūrovas

žiūrovas portretas
Šaunuoliai, parodė, kai reikia, vyrišką charakterį ir nugalėjo. Sveikinimai jiems ir ačiū.
VISI KOMENTARAI 7

Galerijos

Daugiau straipsnių