Šiandien, kai parduotuvių lentynos lūžta nuo kokakolos butelių ir tą gėrimą siūlo visur – baruose, kavinėse, restoranuose, šventėse, smagu prisiminti, jog XIX amžiuje šį skystį pardavinėjo vaistinėse.
Tuo laiku kokakola buvo įvardijama kone pagrindiniu vaistu nuo pagirių ir galvos skausmo.
Tiesa apie vandenį
Netikėkite tais, kurie daužosi į krūtinę sakydami, kad parduotuvėje pirktas fasuotas vanduo yra sveikesnis už tiekiamą vandentiekiu.
Pirmiausia reikia žinoti, kad parduodamas vanduo yra skirstomas į tris kategorijas: geriamąjį, stalo ir mineralinį vandenį.
Geriamasis vanduo yra kaip centralizuotas vandentiekio vanduo, kuriam keliami tie patys švarumo bei sudėties reikalavimai. Tiekėjai vandenį subalansuoja specialiai žmonėms, jie turi modernias geriamojo vandens laboratorijas, kuriose kasdien atlieka vandens tyrimus, siekiant užtikrinti tik pačią geriausią vandens kokybę.
Parduodamas fasuotas geriamasis (ne mineralinis) vanduo chemine sudėtimi labai panašus į tekantį iš čiaupo. Jis skiriasi tik tuo, kad fasuotas vanduo yra gaminamas ir ilgą laiką stovi butelyje, o tai dar labiau pablogina vandens kokybę. Vanduo prieš išpilstant jį į butelius yra minkštinamas pašalinant kalcio bei magnio druskas, galbūt pridedama kitų mineralų. Todėl natūraliai iškyla klausimas – kam papildomai pirkti tai, ką kiekvienas turime savo namuose ir galime naudoti vos atsisukę geriamojo vandens čiaupą?
Tačiau negerkite odekolono
Toksikologijos specialistai kone kasdien susiduria su pacientais, kurie svaiginasi pačiu pigiausiu ir šiuo metu legaliai ištisą parą prieinamu alkoholiu – kosmetiniu spiritu. Pagal pigaus odekolono suvartojimo apimtis Lietuvoje atrodo, kad lietuvių vyrai skutasi keliasdešimt kartų dažniau negu vakariečiai.
Liaudies išmintis
Jei gerai išgėrei – rytą blogai, jei rytą gerai – išgėrei blogai.
Naujausi komentarai