Gyvūnų globos tarnyba „Nuaras“ priėmė naujus gyventojus – Kretingos rajone į sodybą „Vienkiemis“ priklydusį stirniuką ir du iš lizdo išmestus gandriukus.
Stirniukas į įstaigą atvežtas trečiadienį. Gyvūnų globėjų asociacijos vyriausioji specialistė Lolita Grėblikienė pasakojo, kad kažkas laukinį gyvūną įmetė į sodybos „Vienkiemis“ teritoriją per tvorą.
„Iš pradžių stirniukas buvo labai išsigandęs ir neėdė. Į tvorą jis buvo susidaužęs nosytę. Gyvūnas patyrė didelį šoką“, – pasakojo specialistė.
L.Grėblikienė džiaugiasi, kad apie dviejų mėnesių stirniukas atsigavo ir padėjo ėsti. Jis žindomas ožkos pienu iš buteliuko.
„Tapau jam kaip mama. Bėga visur paskui mane kaip šuniukas. Paaugęs stirniukas bus atiduotas laukinių gyvūnų augintojams. Ten didelės teritorijos. Galės vaikščioti. Kol kas tai mano vaikas“, – pasakojo vyriausioji specialistė.
Gandriukai į globos tarnybą „Nuaras“ pateko prieš pusantros savaitės padieniui. Jaunikliai buvo išmesti lizdo. Juos radę žmonės apie paukščius pranešė įmonei, o šios darbuotojai nuvyko jų paimti.
„Gandriukai buvo labai silpni. Per pusantros savaitės jie paaugo tris kartus. Jau snapus iškėlę kalena“, – pasakojo L.Grėblikienė.
Anot specialistės, paukščiai lesa daug. Jiems duodama žuvies ir mėsos konservų.
„Gandras - mėsėdis paukštis. Jie lesa viską, kas gyva. Suaugę gandrai gali užkapoti stirniukus, kiškius, žalčius. Iš lizdo išmestų gandriukų didieji paukščiai atgal nebepriima. Dažniausiai jie taip elgiasi dėl vietos trūkumo. Gal mato, kad jaunikliai nėra sveiki. Tačiau šiems viskas lyg ir gerai“, – pasakojo L.Grėblikienė.
Globos tarnyboje „Nuaras“ gyvena ir du dideli gandrai, kurie čia žiemojo. Jie negali skraidyti. Anot L.Grėblikienės, būtų gerai, kad atsirastų žmonės, kurie gandrus priimtų į savo sodybą.
„Tik reikia žinoti, kad gandrus reikės primaitinti konservais. Ypač žiemą“, – tvirtino specialistė.
Naujausi komentarai