Statomos arenos valdytojui pavyko išsiderėti kompensacijas už energetikos išteklius: šilumą, elektrą, šaltą vandenį. Tačiau miesto taryba nepritarė, kad būtų kompensuojamas ir išaugęs darbo užmokestis.
Pateikė du variantus
Trečiadienį vykusio posėdžio metu tarybai pateiktas svarstyti galutinis Klaipėdos sporto ir pramogų arenos valdymo ir naudojimo koncesijos sutarties projektas. Ji bus pasirašyta su komplekso operatoriumi tapsiančiu bendrovių „Bilietai LT“ ir „Baltijos reklamos projektai“ konsorciumu.
Svarstant sutartį tarp politikų daugiausia diskusijų sukėlė į sutartį įtrauktas punktas dėl kompensacijų už energetinius išteklius – šildymą, elektrą, šaltą vandenį – ir darbo užmokestį.
Tarybos nariams buvo siūloma pasisakyti dėl dviejų alternatyvių variantų.
Pagal pirmąjį kompensacija arenos valdytojui būtų skirtos ne tik energetiniams ištekliams, bet ir darbo užmokesčiui, jei šie išaugtų 5 proc. ir daugiau. Tuomet savivaldybė per metus turėtų sumokėti 89 tūkst. litų, o jei pabrangimas siektų 10 proc. – 179 tūkst. litų.
Pagal antrąją kompensavimo alternatyvą iš biudžeto kompensacija būtų skirta tik energetiniams ištekliams, jei šie pabrangtų 5 proc. Sutarus dėl tokios kompensavimo tvarkos, esant 5 proc. pabrangimui savivaldybė per metus arenos operatoriui turėtų skirti beveik 67 tūkst. litų kompensaciją, o pabrangimui pasiekus 10 proc. – apie 134 tūkst. litų.
Siūlė kompensacijų neduoti
Opozicijai atstovaujantys politikai siūlė iš viso neteikti kompensacijų arenos valdytojui: „Nė vienam privačiam verslui savivaldybė neteikia kompensacijų už šildymą, šaltą vandenį ar elektrą. Tokios kompensacijos prilygsta koncesijos mokesčiui, nors teigiama, kad tokio nėra“.
Įmonės „Bilietai LT“ direktorius Vitalijus Kuodis tvirtino, jog Klaipėda turi geriausias sąlygas. Jai nėra nustatyta jokio koncesijos mokesčio. Panevėžyje ir Kaune pastarasis siekia apie 2,5 mln. litų per metus.
„Klaipėda tokio mokesčio nemokės. Kompensacijos už energetinius išklius ir darbo užmokestį atsirado ne finišo tiesiojoje, o nuo pat pradžių. Kompensacija reikalinga. Jei nebus ji patvirtinta, gali tekti grįžti prie derybų stalo ir peržiūrėti kitus sutarties punktus“, – tvirtino V.Kuodis.
Anot valdytojų, pagrindinė jų veikla bus arenos nuoma. Jei nebus patvirtinta kompensacija, išaugtų jos kaina. Pagal tai renginių organizatoriai nustatinės renginių bilietų kainas.
Darbo užmokesčio nekompensuos
Tarybos narys Rolandas Bražinskas tvirtino, jog bendrovių „Bilietai LT“ ir „Baltijos reklamos projektai“ konsorciumui atsisakius pasirašyti sutartį, tektų derėtis su antroje vietoje likusia įmone.
„Jos pateiktas pasiūlymas kur kas prastesnis. Ten yra nustatytas 800 tūkst. litų per metus koncesijos mokestis. Iš konkurso pašalintas dalyvis taip pat siūlė neimti koncesijos mokesčio, tačiau jis siekė, kad savivaldybė apmokėtų visas arenos išlaikymo išlaidas“, – R.Bražinskas.
Po ilgų diskusijų taryba pritarė antrajam kompensacijos tvarkos variantui. Kompensuojami bus tik energetiniai ištekliai, jei šie per metus pabrangs 5 proc. ir daugiau. Metų pabaigoje bus fiksuojamas mokesčių dydis. Nuo jo bus žiūrima, kiek procentų jie pabrango.
Bendrovių „Bilietai LT“ ir „Baltijos reklamos projektai“ konsorciumas įsipareigojo arenos pagrindinės salės įrengimui skirti 500 tūkst. litų ir dar investuoti 11,285 mln. litų, kad sutvarkyti kitą infrastruktūrą, pavyzdžiui, įrengti kavines, rūbines, viešąsias erdves.
Per metus jie privalės suorganizuoti ne mažiau kaip 50 renginių – koncertų, sporto varžybų, parodų, mugių, konferencijų, spektaklių. Operatorius privalės nemokamai suteikti arenos patalpas keturiems savivaldybės organizuojamiems renginiams.
Įmonių „Bilietai LT“ ir „Baltijos reklamos projektai“ konsorciumas pagal sutartį areną valdys 25 metus.
Naujausi komentarai