„Greenpeace“ netiki, jog Lietuva ekonomiškai pajėgi pasistatyti AE Pereiti į pagrindinį turinį

„Greenpeace“ netiki, jog Lietuva ekonomiškai pajėgi pasistatyti AE

2012-10-10 11:52
„Greenpeace“ netiki, jog Lietuva ekonomiškai pajėgi pasistatyti AE
„Greenpeace“ netiki, jog Lietuva ekonomiškai pajėgi pasistatyti AE / Vytauto Petriko nuotr.

Referendumas dėl atominės elektrinės statybos Visagine atkreipė ir „Greenpeace International“ organizacijos dėmesį.

„Su atomine energetika yra viskas gerai, kol yra gerai, tačiau įvykus katastrofai, nebežinome, kaip elgtis ir kaip tvarkytis su pasekmėmis, neigiamu poveikiu. Puikus pavyzdys yra Černobylio ir Fukušimos atominių elektrinių katastrofos. Lietuviai balsuoja ne tik už save ir savo šalį, tačiau jų apsisprendimas turės įtakos ir kaimyninių šalių ateičiai. Šis klausimas yra europinio konteksto“, – kalbą apie atominės energetikos projektą bei artėjantį referendumą pradėjo „Greenpeace International“ organizacijos atstovas Jan‘as Haverkamp‘as.

Susitikime su Klaipėdos akademine bendruomene, studentais bei žiniasklaida J. Haverkamp'as skeptiškai vertino branduolinės energetikos kompanijos „Hitachi“ pranešimą, kuriame kalbama apie 50 metų trunkantį sėkmingą laikotarpį atominės energetikos srityje.

„Iš pirmo žvilgsio puikiame pranešime trūksta vieno elemento – tai Fukušimos atominės elektrinės po avarijos. Turbūt niekas netikėjo, jog tokioje išsivysčiusioje ir pažengusioje šalyje kaip Japonija galimos tokio masto katastrofos. Pasirodo, jog įvykiai gali susiklostyti taip, jog nelaimės išvengti nepavyksta“, – faktus išdėstė „Greenpeace“ atstovas.

Kita problema – radioaktyvių atliekų tvarkymas. Šiuo metu Lietuvoje yra apie 2 tūkst. tonų labai pavojingų radioaktyvių atliekų, nėra aišku, ką su jomis daryti, kur jas dėti ir nebus aišku, kaip jas saugiai sunaikinti dar daug dešimtmečių.

Dar vienas aspektas – ekonomika. Jis pastebėjo, jog atominė pramonė yra labai veikiama politikų. Lietuva ekonomiškai nepajėgi statytis AE, nes pinigų kaštai išauga kelis kartus nuo tos kainos, kuri buvo planuota projekto pradžioje, dėl didėjančių saugumo reikalavimų. Ta kaina, kurią brangstančios elektrinės parduos į rinką, yra gerokai didesnė už egzistuojančią rinkos kainą.

Atominei energetikai alternatyva – atsinaujinantys energijos šaltiniai: saulės ir vėjo energija bei biodujos. Miuncheno Aplinkos instituto atstovėsChristina‘os Hacker teigimu, 64 % elektros energijos Vokietija gauna iš atsinaujinančių energijos šaltinių, kai uždarė 8 iš 17 atominių elektrinių.

Trečiadienį Vilniuje „Greenpeace“ planuoja įvykdyti akciją, kurios metu į dangų pakils didžiulis dirižablis, skatinantis Lietuvos gyventojus balsuoti prieš atominės elektrinės statybą Lietuvoje.

Antradienį, spalio 9 d. 18.30 val. viešbučio „Amberton Klaipėda“ salėje (Naujojo Sodo g. 1) suplanuotas dar vienas susitikimas su Klaipėdos visuomene dėl Atominės elektrinės statymo ir organizuojamo referendumo. Šiame susitikime „Greenpeace“ ragino" dalyvauti visus gyventojus, besidominčius atomine energetika, jos poveikiu gamtai ir žmogui.

Naujausi komentarai

Komentarai

  • HTML žymės neleidžiamos.

Komentarai

  • HTML žymės neleidžiamos.
Atšaukti
Komentarų nėra

Daugiau naujienų