„Gintarinė jūrmylė“ vėl kvies išmėginti jėgas

Spalio 13 d., kaip ir kasmet antrąjį spalio šeštadienį, unikaliame Klaipėdos gamtos kampelyje – Smiltynėje – patrankos šūviu ir laivo varpo dūžiu prasidės tradicinis jau 12-asis tarptautinis bėgimo renginys „Gintarinė jūrmylė“. Tuo pačiu metu vyks Lietuvos rudens atviras kroso čempionatas bei jaunimo rudens kroso pirmenybės.

Varžybų atidarymo šventė prasidės 12.45 val.  Sporto ir sveikatingumo bazėje (Smiltynės g.13).

Į  varžybas atvyksta ukrainietis Vitalij Shafar, pastaruosius dvejus metus iš eilės gerinęs 6 jūrmylių trasos rekordą.

3 jūrmylių moterų bėgime varžysis praeitų metų nugalėtoja iš Ukrainos Aliaksandra Duliba, kurios trasoje laukia stipri konkurentė - Živilė Balčiūnaitė.

1 jūrmylės moterų bėgimo rungtyje varžysis Eglė Balčiūnaitė, kuri jau ne vienerius metus garsina Lietuvą įvairiose tarptautinio lygio varžybose.

„Gintarinė jūrmylė“ – tai VĮ Klaipėdos valstybinio jūrų uosto direkcijos ir Klaipėdos apskrities lengvosios atletikos federacijos sumanytas XXI šimtmečio sporto ir sveikatingumo projektas – tarptautinės bėgimo varžybos.

Organizatoriai siekia, kad kiekvienas Klaipėdos miesto, krašto gyventojas kartu su kaimyninių valstybių bėgikais įveiktų jūrmylės nuotolį – 1852 metrus. Profesionaliems bėgikams siūloma įveikti 6 jūrmyles, o bėgikėms – 3 jūrmyles. Šių nuotolių nugalėtojų vardai ir pavardės įamžinamos atminimo akmenyje, kuris sveria 6 tonas ir buvo iškeltas iš marių dugno, kai buvo gilinama uosto akvatorija.

Visiems dalyviams, baigusiems nuotolį, įteikiamas pažymėjimas. Taip pat nemaža dalis bėgikų yra apdovanojami „Gintarinės jūrmylės“ proginiais suvenyrais, o varžybų nugalėtojai ir prizininkai piniginiais prizais.

Visi dalyviai ir renginio svečiai bus vaišinami koše ir arbata, kurią paruoš Karinių jūrų pajėgų virėjai.



NAUJAUSI KOMENTARAI

BALSUOKIME TIK REFERENDUME

BALSUOKIME TIK REFERENDUME portretas
Pagrindiniai žaidėjai politiniame žaidime nėra politikai. Tai yra stambaus kapitalo grupės, kurios remia politikus (ir be kurių nei viena partija nesugebėtų gauti visuomenės palaikymo dėl organizacijos silpnumo, reklamos ir viešumo trūkumo, kuriuos sukeltų menkas finansavimas) ir stengiasi, kad rinkimai įvyktų. Stambioms verslo grupėms ir bankams iš tiesų nėra labai svarbu, kokia politinė partija bus išrinkta (dažnai jos remia iškart kelias didžiausias partijas), svarbu tik kad nebūtų jos pernelyg radikalios ir laikytųsi stabilaus kontroliuojamo kurso (pastebėjot, kad kiekviena nauja vyriausybė taria ikoninę frazę "kad tęsime pradėtus darbus" ir t.t., tai iš esmės reiškia, kad stambus kapitalas lieka saugus, esminės verslo ir ekonominių santykių sąlygos nesikeičia ir išlieka stambaus kapitalo valdžioje). O partijų kontrolė užtikrinama per partijų vadovų nupirkimą ir tai gali vykti tiek įstatymiškai legaliais tiek nelegaliais būdais (legaliai - per politikų ir partijų fondų parėmimą, nelegaliai - per kyšius ir t.t.). Visus "nupirkti" būtų per sudėtinga ir per brangu, o be to ir nepraktiška - paprastai partija bet kokiu klausimu savo pasitarimuose suformuoja vieną nuomonę ir balsavimo dėl įstatymų metu normaliu atveju labai nepriimtina balsuoti kitaip nei partija susitarė ("savivaliaujantys" veikėjai dažnai partijų viduje net būna stabiliai "paprotinami"). Stambūs verslo ir bankų žaidėjai (pvz tokie gigantai kaip Maxima) daro VISKĄ, kad rinkimai įvyktų ir jiems visiškai nusispjaut, ką išrinks, kol tai nėra radikali partija (labiausiai trukdo kairusis radikalizmas, todėl Lietuvoje stipresnių radikalesnių kairiųjų partijų apskritai nėra). Tokiu būdu vyksta diktatūra su demokratijos spektakliu - realią ir 20 metų nekintančią valdžią ir priėjimą prie įstatymų kūrimo (įskaitant lobistinę politiką) turi politikus remiantis stambus kapitalas su išsivysčiusiu ryšių ir galios tinklu, tačiau susikuria spektaklis, kad lyg būtų didelis skirtumas, kokios partijos išrenkamos. Didieji partijų politikos skirtumai dažniausiai pasireiškia tik mažiau pelningose srityse (kultūroje, švietime), kuriose stambus verslas mažiau suinteresuotas daryti spaudimą priklausomai nuo laikotarpio (tad politikai turi didesnę judėjimo laisvę šių sričių politikos atžvilgiu), o visa kita visiškai priklauso nuo partijų rėmėjų (kurie dažnai remia po keletą partijų iš karto). Va dėl to rinkimų boikotas yra pats logiškiausias žingsnis, nes tik nustojus remti šitą sistemą, prasidės pokyčiai. DALYVAVIMAS RINKIMŲ FARSE - BENDRININKAVIMAS SU SISTEMA. Sistema atspari rinkimams, milijardų neatiduos, liaudies iš savo gniaužtų nepaleis. O balsuodami, mes įteisiname sistemą. Tai, kad rinkimų boikotas naudingas sistemai, – mitas. BOIKOTUOKIME RINKIMŲ FARSĄ. NEĮTEISINKIME APGAULĖS MENO… SISTEMA PANIŠKAI BIJO MASINIO RINKIMŲ BOIKOTO.
VISI KOMENTARAI 1

Galerijos

Daugiau straipsnių