Mieste vėl siautėja vaikai

Henriką Daktarą, Sigitą Gaidjurgį pasodino, o nusikalstančių vaikų negali sutramdyti. Tokią nuomonę viešai reiškiantys klaipėdiečiai piktinasi antrą vasarą iš eilės kenčiantys nuo nepilnamečių vykdomų piktadarybių.

Henriką Daktarą, Sigitą Gaidjurgį pasodino, o nusikalstančių vaikų negali sutramdyti. Tokią nuomonę viešai reiškiantys klaipėdiečiai piktinasi antrą vasarą iš eilės kenčiantys nuo nepilnamečių vykdomų piktadarybių.

Pasipylė vienodi nusikaltimai

Liepą uostamiestyje naktimis buvo apvogtos trys dviračių parduotuvės. Be to, naktimis įsibrauta į dar kelias kitas, pagrobti kasos aparatai su pinigais bei įvairių prekių.

Vaizdo kameros užfiksavo akivaizdžiai pilnametystės dar negreit sulauksiančius vagis. Kai kuriuos jų net negalima pavadinti paaugliais, jie veikiau vaikai.

Kriminalinės policijos pareigūnai tikina pažinę šiuos mažuosius nusikaltėlius, tik vis dar jų nepagaunantys.

"Gaila, kad nepilnamečiai neturi įmontuoto daviklio, kuris padėtų sužinoti, kur yra ieškomasis", – juokauja pareigūnai, tačiau rimčiau tikina, kad nuo atsakomybės mažieji nusikaltėliai nepabėgs.

Praktika rodo, kad net pričiupti nepilnamečiai nenutraukia nakties žygių. Verslininkai dėl to griebiasi už galvų, nes nebežino, kaip apsaugoti savo turtą.

Stvėrė cigaretę ir kaljaną

Pastarasis nusikaltimas, kurį neabejotinai įvykdė vaikai, užfiksuotas vaizdo kameromis.

Rugpjūčio 1-osios naktį, apie 4 val., M.Mažvydo alėjoje esančios tabako parduotuvės duris išlaužė dviese. Vienas vagių stvėrė kasos aparato stalčių, kitas – kaljaną ir elektroninę cigaretę.

Visas nusikaltimas užtruko vos kelias akimirkas.
Nors vaizdo įrašas iš parduotuvės vidaus nėra idealios kokybės, tačiau akivaizdu: vienas vagių – mažo ūgio vaikas.
Kitas labai panašus įvykis atsitiko liepos 15-ąją po vidurnakčio. Į parduotuvę Aukštojoje gatvėje įsibrovė paauglį primenantis vagis, taip pat griebė kasos aparatą ir pabėgo.

Neslepia savo pėdsakų

Šie nusikaltimai dar tiriami, įtariamieji nesulaikyti, todėl pareigūnai nenori kalbėti apie tyrimo eigą.

Kartojasi praėjusios vasaros košmaras, kai vaikai dažną naktį siaubdavo senamiesčio ir centrinės miesto dalies parduotuves.

Prisimindamas pernykščius įvykius, 1-ojo policijos komisariato Kriminalinės policijos viršininkas Kęstutis Kubilius teigė, kad nustatyti kaltininkus nebuvo labai sunku. Mat skirtingai nuo suaugusių nusikaltėlių, vaikai nesistengia slėpti pėdsakų, o pričiupti prisipažįsta, ką iškrėtę.

Kur kas sunkiau jiems užkirsti kelią vėl ir vėl nusikalsti.

"Mūsų darbas – nustatyti kaltininkus. Sodiname ne mes ir teisingumą vykdome ne mes, o teismai. Faktas, kad vaikai jaučiasi nebaudžiami. Mūsų darbas labai dažnai panašus į Don Kichoto kovą su vėjo malūnais. Vaikai elgiasi įžūliai, nebijo, žino, kad dėl jų itin jauno amžiaus griežtos bausmės negresia. Policininkų kalba su jais – visiškai formali. Juk apklausose turi dalyvauti tėvai, vaiko teisių saugotojai. Pasitikėti vien nepilnamečio žodžiu negalima, šiandien jis pasakė viena, rytoj – jau visai ką kita. Būtina dar iki tokio pokalbio surinkti visus įmanomus jų kaltės įrodymus", – teigė K.Kubilius.

Pareigūnas įsitikinęs, kad svetimi žmonės negali turėti nusikalsti linkusiems vaikams tokį poveikį, kaip artimieji, tik tėvai gali padėti nepilnamečiams netapti nusikaltėliais.NAUJAUSI KOMENTARAI

va va

va va portretas
ne tik vagia , bet ir zmones zudo (prisiminkit Gargzdus ), greit senuoliai ir i gatve nebeiseis .

Hmm

Hmm portretas
Aš esu tolerantiškas žmogus iš nediskriminuoju žmonių dėl jų amžiaus. Mano galva jei kažkas užpuola, tai reikia papurkšti ašarinių dujų, nukenksminti spyriu į pilvą, bei nuraminti smūgiu į galvos sritį. Tuomet svarbu iškviesti policiją.

rrrrrrr

rrrrrrr portretas
perdaug teisiu turi tie malalietkos,tik savo teises zino nieko man nepadarysi nepaliesi manes esu nepailnametis o kaip turi elgtis doras pilietis neidomu,nesiskaito zodziais ir tevus reikia grieztai bausti piniginemis baudomis be jokiu ispejimu
VISI KOMENTARAI 10
 • Skelbimai
 • Pranešk
  naujieną
 • Portalo
  svečias
 • Orai
 • TV
  programa
 • Žaidimai
 • Horoskopai
 • Facebook
 • Twitter
 • RSS

Galerijos

Daugiau straipsnių