Antradienį apie 13.40 val. į uostamiesčio policijos komisariatą kreipėsi 76-erių moteris ir pasiskundė buvusi apgauta nepažįstamosios.
Pasirodo, maždaug prieš valandą vaikštinėdama parkelyje netoli Statybininkų prospekto pensininkė sutiko niekada anksčiau nematytą moterį.
Ši užkalbino senjorę ir ėmė kalbėti, kad jos yra susijusios giminystės ryšiais. Pokalbio metu nepažįstamoji „giminaitė“ ėmė guostis, kad jos artimą žmogų ištiko bėda, o ji neturinti pinigų šio giminaičio gydymui.
Nežinia, kodėl senolė patikėjo tokiomis kalbomis. Ji parsivedė pirmą kartą matomą moterį namo ir padavė jai 2,7 tūkst. eurų.
Ko gero, labai greitai pensininkė suprato, kad buvo paprasčiausiai apgauta, ir kreipėsi į policiją.
Įtariamoji gali būti 30–40 metų, apie 170 cm ūgio, vilkėjo šviesų paltą, buvo su kepure.
Nukentėjusioji yra rusakalbė, įtariamoji kalbino ją rusų kalba.
Bendraudami su klaipėdiečiais policijos pareigūnai pataria nesileisti į kalbas su nepažįstamais asmenimis, ypač tai aktualu pagyvenusiems žmonėms, nes apgavikai siekia įtraukti juos į apsimestinai nuoširdų pokalbį, nukreipia jų dėmesį ir pasinaudoja neįtariančio klastos žmogaus patiklumu.
Policininkai aiškina, kad bet kokią žinią ar informaciją, išgirstą iš abejonių keliančių šaltinių, būtina tikrinti, tai geriausiai padaryti susisiekiant su savo artimaisiais.
Bendraujant su nepažįstamais ar menkai pažįstamais asmenimis reikia visada kritiškai vertinti pateikiamą informaciją, jei įmanoma, ją tikrinti, ir jei kyla bent menkiausias įtarimas, nevykdyti jokių veiksmų ar reikalavimų.
Miesto policijos komisariate pradėtas ikiteisminis tyrimas dėl sukčiavimo, bandoma nustatyti įtariamosios tapatybę.
(be temos)