Žvejų jau tykos tikrintojai Pereiti į pagrindinį turinį

Žvejų jau tykos tikrintojai

2025-02-22 12:00

Jau nuo pirmadienio pajūryje numatomas atšilimas, tad specialistai žada aktyviai tikrinti situaciją ant vandens telkinių – žvejų laukia įspėjimai apie galimą pavojų.

Patikrins: poledinės žūklės mėgėjus, kurie be baimės ropščiasi ant ledo, net jei ir mato properšas, nuo kitos savaitės tikrins ugniagesiai ir Viešosios tvarkos specialistai.
Patikrins: poledinės žūklės mėgėjus, kurie be baimės ropščiasi ant ledo, net jei ir mato properšas, nuo kitos savaitės tikrins ugniagesiai ir Viešosios tvarkos specialistai. / Vytauto Liaudanskio nuotr.

Klaipėdos savivaldybės Viešosios tvarkos skyrius prieš kurį laiką patikrino tvenkinių ledą.

„Prieš savaitę specialistai apvažiavo mieste esančius vandens telkinius. Užpraeitą penktadienį dar kai kur buvo plonas ledas, bet, laimei, žvejų nebuvo. Malūno tvenkinyje buvo apie 20 cm ledo storis. Žardės tvenkinyje taip pat ledas storokas buvo“, – paaiškino savivaldybės Administracinės veiklos, kontrolės ir prevencijos skyriaus vedėjas Albinas Misevičius.

Tačiau nuo artėjančio pirmadienio, kai naktimis ims laikytis teigiama temperatūra, Viešosios tvarkos skyrius žada reidus ant vandens telkinių.

„Be šilumos dar žada ir lietų, vadinasi, ledas pradės tirpti. Dėl to ir planuojama kartu su ugniagesiais situaciją patikrinti“, – patikino A. Misevičius.

Be šilumos dar žada ir lietų, vadinasi, ledas pradės tirpti.

Labiausiai žvejų mėgstama vieta – teritorija ant Dangės upės, už įmonės „Klaipėdos energija“ teritorijos. Tačiau ten – apstu properšų.

„Kiekvieno teisė rinktis, kaip užbaigti savo gyvenimą. Prieš lipant ant ledo, kiekvienas turi įvertinti situaciją“, – pastebėjo A. Misevičius.

Didžiausias pavojus įlūžti kyla poledinės žūklės mėgėjams, kurie elgiasi neatsakingai lipdami ant netvirto ledo, žvejodami po vieną tamsiu paros metu.

Mėgėjų žvejybos vidaus vandenyse taisyklėse yra nustatyta prievolė ant ledo žvejojantiesiems, nepriklausomai nuo ledo storio ar kitų aplinkybių, turėti gelbėjimosi priemonę – du lanksčia jungtimi sujungtus smaigus.

Tačiau visiems kitiems, sumaniusiems pasivaikščioti ledu, tokių priemonių neprivaloma turėti.

Pavienius žmones išlaiko storesnis kaip 7 cm ledas, o grupę žmonių – 12 cm ledas.

Albinas Misevičius. Redakcijos archyvo nuotr.

Klaipėdos miesto visuomenės sveikatos biuras perspėjo klaipėdiečius, kad ledo storis – ne visur yra vienodas.

Dažnai ledas būna plonesnis tose vietose, kur įšąla medžių šakos, krūmai, vandens augalai, kur įteka šaltiniai ar upeliai, neseniai buvo iškirstos eketės.

Pavojus ypač padidėja per atodrėkį, kai ledas atitirpsta prie kranto – tampa nesaugu ant jo užlipti, o ir pats ledas kylant oro temperatūrai tampa porėtas ir netvirtas, todėl, netgi būdamas gana storas, nėra saugus.

Tvirtas ledas yra mėlyno arba žalio atspalvio, o matinės baltos spalvos arba geltono atspalvio ledas yra netvirtas. Ant ledo galima eiti tik šviesiuoju paros metu, kad būtų galima pastebėti pavojus.

Naujausi komentarai

Komentarai

  • HTML žymės neleidžiamos.

Komentarai

  • HTML žymės neleidžiamos.
Atšaukti
Komentarų nėra

Daugiau naujienų