- Sandra Lukošiūtė
- Teksto dydis:
- Spausdinti
Jei norite apsisaugoti nuo slogos, anginos, bronchito ar apsaugoti akis nuo išsausėjusio patalpų oro, žinomas uostamiesčio mokslininkas rekomenduoja išbandyti augalinius preparatus. Pasak augalų gydomosiomis savybėmis daugiau nei 50 metų besidominčio profesoriaus, norint džiaugtis stipriu imunitetu reikia tik vieno – netingėti.
Ruduo – arbatų laikas
Klaipėdos universiteto Sveikatos fakulteto profesorius, Botanikos sodo, vaistažolių tyrimų bazės įkūrėjas profesorius Algimantas Mečislovas Olšauskas patarė, kaip apsisaugoti nuo virusų šaltuoju metų laiku, neišleidžiant daug pinigų.
Kelis žiedus medetkos, ramunėlių, juozažolės reikėtų užpilti karštu vandeniu, palaikyti 10–15 min., palaukti, kol atvės iki kambario temperatūros. Vatos diskelį reikia pamirkyti arbatoje ir įlašinti po penkis lašus į akis, nosį ar gerklę.
"Taip darau jau ne vieną dešimtmetį ir nesiskundžiu sveikata: nesergu nei sloga, nei bronchitu ar kitomis ligomis", – tikino 76 metų mokslininkas.
Profesorius tokį būdą pasiūlė ir kolegei, pasiguodusiai ausies uždegimu sergančiu vaiku.
Norint iš organizmo išplauti kenksmingas medžiagas, per dieną reikėtų suvalgyti nemažai švarių, ekologiškų vaisių ir daržovių.
Norint apsisaugoti nuo peršalimų bei stiprinti imuninę sistemą rekomenduojama gerti vingiorykščių, levandų, juozažolių, medetkų, čiobrelių arbatas – pasirinkimas platus, tik reikia netingėti.
Augalų žinovas siūlo ir paprastą būdą, kaip apsisaugoti nuo gripo: prieš einant į viešumą į švarko kišenę ar kur kitur įsikišti pelargonijos lapą, atbaidantį virusus.
Vietoj papildų – vaisiai ir daržovės
Daug paskaitų Klaipėdos bendruomenės namuose ir kitur skaitantis A.M.Olšauskas apgailestauja, kad lietuviai neišnaudoja siūlomų gamtos turtų. Užsienyje jo paskaitos esą sulaukiančios didelio susidomėjimo.
Shutterstock nuotr.
Profesoriui kartais iš paskaitų dalyvių tenka išgirsti skundų dėl prastos sveikatos ir saujomis geriamų vaistų. Pasak jo, norint gerai jaustis reikia stiprinti imunitetą, juk ne be reikalo Nobelio apdovanojimą gavęs mokslininkas pabrėžia paros ciklų įtaką bei svarbą organizmui.
"Reikia žinoti, kada valgyti, kada gerti vandenį ir kada iš organizmo turi pasišalinti atliekos. Žmonės nežiūri, kaip valgo: angliavandenius maišo su baltymais, tad organizme prisikaupia daug atliekų. Maiste daug pesticidų, konservantų, sunkiųjų metalų, antibiotikų. Jais apsinuodijęs organizmas suserga", – aiškino augalų žinovas.
Norint iš organizmo išplauti kenksmingas medžiagas, per dieną reikėtų suvalgyti nemažai švarių, ekologiškų vaisių ir daržovių. Jis pats per dieną suvalgo nuo vieno kilogramo iki 1 200 gramų vaisių ir daržovių.
"Niekada nesergu, nevartoju vitaminų. Sintetiniai vitaminai apkrauna inkstus, kepenis. Geriau suvalgyti obuolį – organizmas pasisavina 95 proc. naudingų medžiagų", – pasakojo pašnekovas.
Neskubėti pusryčiauti
A.M.Olšauskas ryte rekomenduoja neskubėti pusryčiauti – tai geriau daryti tik pasituštinus. Atsibudus ryte ląstelės būna itin ištroškusios, tad būtina jas pagirdyti, kad jos galėtų atiduoti teršalus.
Nesilaikant šios taisyklės, po kurio laiko inkstuose, tulžyje pradeda kauptis akmenys, siaurėja aterosklerozinės plokštelės.
Jis pats kiekvieną rytą išgeria pusę litro mineralinio vandens, sumaišyto su kmynų arbata, įlašina šiek tiek citrinų sulčių ir pasaldina medumi.
"Lietuviai per metus suvartoja per mažai medaus. Mums reikia bijoti cukraus, bet ne medaus. Rytų šalys suvartoja gerokai daugiau medaus nei mes, atsisako cheminių preparatų ir suvartoja gerokai mažiau cukraus, tad jų sveikatos rodikliai kur kas geresni.
Lietuvių gyvenimo trukmė yra viena trumpiausių, palyginti su kitų Europos Sąjungos šalių gyventojais, pirmaujame pagal sergamumą kai kuriomis ligomis. Visa tai tik dėl žmonių apsileidimo", – įsitikinęs profesorius.
SUSIJĘ STRAIPSNIAI
-
Nauji miesto dokumentai leis drąsiau planuoti ateitį2
Vasario 25 d. posėdžiausiančiai Klaipėdos miesto savivaldybės tarybai tvirtinti teikiamas sudėtinis sprendimo projektas, kuriuo savivaldybės administracijai siūloma pavesti vykdyti savivaldybės infrastruktūros plėtros organizatoriaus funkcijas...
-
Lietuvos jūrų muziejuje eksponuojamas pirmasis šalyje sukonstruotas povandeninis laivas9
Lietuvos jūrų muziejus trečiadienį pranešė, kad šiuo metu jau eksponuojamas pirmasis šalyje sukonstruotas povandeninis laivas „Lituanika – 01“. ...
-
Elektrinėms jūroje įrengti ieškos konsultantų7
Vis realesnis tampa Lietuvos projektas Baltijos jūroje įrengti vėjo jėgainių parką. ...
-
Seniausio kruizinio laivo aukcionas1
Tarp kruizinio verslo pandemijos aukų gali atsidurti ir šiuo metu seniausias pasaulyje vis dar plaukiojantis kruizinis laivas „Astoria“. ...
-
Pamariui potvynio išvengti nepavyks
Specialistai prognozuoja, kad šiais metais potvynio pikas gali būti kovo viduryje, tačiau pirmuosius jo ženklus pamarys ims justi jau kitą savaitę. ...
-
Startavo Naujosios perkėlos rekonstrukcija: tikimasi, kad sumažės eilės
Ilgai laukta Naujosios perkėlos rekonstrukcija pagaliau startavo. Tikimasi, kad pabaigus darbus klaipėdiečių ir miesto svečių nebevargins tokios ilgos eilės prie keltų net karščiausiais vasaros mėnesiais. Iki rudens ketinama įrengti penkias b...
-
Palangos miesto savivaldybei kartu su gyventojais pavyko laimėti pirmąjį teismą15
Palangos meras Šarūnas Vaitkus savo feisbuko paskyroje pasidžiaugė, kad pavyko laimėti pirmąjį teismą ir išsaugoti visuomenės interesą. ...
-
Skundai – nė motais: už uosto triukšmą klaipėdiečiams pinigų nemokės8
Gyvenimas šalia uosto kelia nepatogumų, žmonės bando juos kompensuoti per teismus reikalaudami sumokėti žalą. ...
-
Baltarusių bendrijos vadovas po išvykos į gimtinę: įspūdžiai – prieštaringi27
Savo istorinėje tėvynėje viešėjęs baltarusių bendrijos „Krynica“ vadovas Nikolajus Logvinas patyrė, kad Baltarusijoje įtampa neatslūgo, daliai jos piliečių dėl savo pačių saugumo kaskart vis tenka palikti šalį. Tačiau ...
-
Klaipėdiečių kiemuose – išmanūs atliekų konteineriai10
Vienas iš dažniausių daugiabučiuose gyvenančių žmonių klausimų: kodėl mūsų atliekų konteineriai perpildyti? Klaipėdos regiono atliekų tvarkymo centras (KRATC) ėmėsi eksperimento, kad netolimoje ateityje perpildytus konteinerius klaipėdi...