- Kauno.diena.lt inf.
- Teksto dydis:
- Spausdinti
-
Atmosfera: bundanti naktis kviečia pažinti kitokią – spindinčią, romantišką, kiek paslaptingą Palangą.
-
Prietemoje: vėlyvą vakarą vaikštinėjant jaukiai apšviestu miestu ar parku išnyra įspūdingi istoriniai kurorto statiniai.
-
Vakarėjant – užburianti Palangos pasaka
-
Vakarėjant – užburianti Palangos pasaka
-
Vakarėjant – užburianti Palangos pasaka
-
Vakarėjant – užburianti Palangos pasaka
Net ir tiems, kurie mano puikiai pažįstantys Palangą, įvairialypių klodų turtingas miestas geba atskleisti vis naujų slėpinių. Kartais į jį tereikia pažvelgti kitu kampu – kad ir iš paukščio skrydžio arba į intriguojančių patyrimų žygį nepažintais kurorto takais išsiruošus slaptingą vėlyvą metą.
Aprėpti plačiu žvilgsniu
Pajūrio juosta besidriekianti Palanga iš aukštai – kvapą gniaužiantys vaizdai, kuriais galima gėrėtis iš skirtingų kurorto taškų.
Švelnesnių pojūčių žada skonių puota aukščiausiose miesto restoranų terasose, kiek pikantiškesnių – kelionė link debesų naujuoju apžvalgos ratu ar galiausiai užkopus į Palangos Švč. Mergelės Marijos Ėmimo į dangų bažnyčios smailę.
Būtent čia, prieš ketverius metus įrengtoje apžvalgos aikštelėje, galima ne tik pasigrožėti įspūdinga miesto panorama bei jūros platybe iš 21 m aukščio, bet ir apžiūrėti bažnyčios laikrodžio ir varpo mechanizmus.
A. Kazlausko nuotr.
Apžvalgos aikštelėje vienu metu nemokamai apsilankyti gali iki 10 žmonių. Ji veikia kasdien, tik prieš apžvalgą patariama pasitikrinti lankymo valandas – šv. Mišių ir Santuokos apeigų metu šis lankytinas objektas yra uždaras.
Dar vieną puikią apžvalgos aikštelę kurorte siūlo pati gamta. Tad užsukus į parką verta užkopti į Birutės kalną, nuo kurio pajūris atsiveria nuostabiais tapybiškais rakursais, – ne veltui ši vieta itin mėgstama pačių palangiškių.
Nuščiuvusios gamtos karalystė
Vasaros ritmu šurmuliuojanti Palanga ypatingomis spalvomis sužimba ir vėlyvą vakarą. Daugeliui šis metas įprastai asocijuojasi su klubine kultūra, pramoginiais renginiais, galiausiai – vakarojimu kurorto restoranuose, baruose ar kavinėse.
Tačiau vakarėjančiame mieste galima džiaugtis ir kitokiomis veiklomis.
Jei tik yra ūpo ir energijos, iki vėlumos galima klaidžioti kad ir šeimų pamėgtame atraktyviame Pasakų parke – neseniai čia įrengta papildomų apšvietimo žibintų.
Ilgėliau pavakaroti kviečia ir Birutės parkas, kuriame pasirūpinta jaukiu naktiniu apšvietimu. Tad vėlyvu metu net ir regimai pažįstami parko kampeliai sušvis visai kitaip, nei esame įpratę matyti dieną.
Nuščiuvusios, vakarėjančios gamtos apsuptyje susipina ne tik romantika, mistika – kaip tik visu grožiu prie dvaro sužydusios rožės vilioja prisėsti ant rūmų laiptelių, grožėtis vaizdu ir mėgautis margaspalvių žiedų kekių aromatais.
Galiausiai pasigrožėjus romantiškai apšviestu Lurdu, vėlyvo pasivaikščiojimo parke kulminacija taps saulėlydis prie jūros arba ant Birutės kalno.
Naktinės ekskursijos metu dalyviai sužino, kur vaidenasi, kur pildosi svajonės, kur ore plevena meilė ir skleidžiasi nepamirštamos legendos.
Tarp šviesų ir šešėlių
Palangos turizmo informacijos centro atstovai primena: vakarėjantis kurortas – puiki galimybė ne tik pakeliauti įvairiais siūlomais pažintiniais maršrutais, bet ir išbandyti šio sezono naujieną.
„Kaskart siekiame sudominti žmones kažkokiais naujais įdomiais dalykais. Tad šiais metais tarp tokių naujovių pasiūlėme naktinę ekskursiją „Nemieganti Palanga: šviesų ir šešėlių paslaptys“. Jos metu dalyviai sužino, kur vaidenasi, kur pildosi svajonės, kur ore plevena meilė ir skleidžiasi nepamirštamos legendos“, – šyptelėjo Palangos turizmo informacijos centro turizmo vadybininkė Alma Slaboševičienė.
Anot pašnekovės, tokio formato projektai sėkmingai pasiteisino tiek užsienyje, tiek mūsų šalyje, tad tikimasi, kad ši naujovė prigis ir Palangoje.
A. Kazlausko nuotr.
„Ekskursija prasideda pusę dešimtos vakaro ir trunka apie pusantros valandos – tai optimalus laikas, kad žmonės nepavargtų ir išlaikytų dėmesį tokį vėlyvą metą. Kol kas ji rengiama kas antrą penktadienį, tačiau pagal poreikį ir susitarimą šią ekskursiją taip pat galima užsisakyti ir kitai dienai“, – pasakojo specialistė.
Būta ir saldžių nuodėmių
Gidės Dianos Jomantaitės-Jonaitienės žodžiais, ekskursijos „Nemieganti Palanga: šviesų ir šešėlių paslaptys“ tikslas – atskleisti kitokią, daugelio dar neregėtą, paslaptingą ir kiek pikantišką kurorto pusę, pateikiant daugeliui mažai girdėtus istorinius dalykus.
„Vakarėjant, kai įsižiebia šviesos ir fontanai, apšviečiami paminklai, Palanga tampa tokia, kokios dieną mes jos tikrai nematome. Be kitų įdomybių, ekskursijos metu dalyviai sužino, kaip kurorte būdavo atostogaujama ankstesniais laikais ir kokių nuodėmių čia būta, – šyptelėjo pašnekovė. – Leidžiame sau pasikalbėti ir apie ilgakases undines, kurių būdavo galima „susižvejoti“ Palangoje, ir apie tai, kur būdavo linksminamasi ir kokios tai būdavo linksmybės ir, žinoma, kartu pristatoma miesto istorija.“
Gidės pastebėjimu, dažniausiai Palangos svečiai renkasi įprastus, gerai žinomus maršrutus – tarp populiariausių objektų rikiuojasi J.Basanavičiaus gatvė, jūros tiltas ar Gintaro muziejus.
Tad ekskursija „Nemieganti Palanga: šviesų ir šešėlių paslaptys“ siekiama dalyviams parodyti ar priminti ir kitas įdomias miesto vietas, slaptus jo užkulisius.
Tai, ko nėra lankstinukuose
„Aplankome ir tą patį šviečiantį šokantį fontaną, kuris pastatymo metu buvo pats aukščiausias Lietuvoje, ir apšviestą Signatarų alėją, kurią turistai paprastai kerta pernelyg neatkreipdami dėmesio. Paeiname ir Ronžės upelio pakrante, pamatome J.Basanavičiaus gatvės užkulisius, aplankome pirmąjį Palangoje Jūratės ir Kastyčio fontaną. Galbūt prasilenkiame net su grafienės Sofijos Tiškevičienės dvasia – daug kas nežino, kad ji vis dar vaidenasi“, – vaizdžiai kalbėjo D.Jomantaitė-Jonaitienė.
Kaip pasakojo pašnekovė, ekskursijos dalyviai lieka nustebę, kiek daug dalykų apie Palangą jiems dar nežinoma. Ir tai natūralu – juk kurorto istorija tokia daugiasluoksnė.
„Visada stengiuosi pasakoti apie tai, ko paprastai nėra daugelyje Palangos aprašymų, įprastiniuose lankstinukuose, norisi pateikti tokių detalių, kurios nėra plačiai eskaluojamos. Tad nors galbūt kai kurie faktai ekskursijos dalyviams ir nėra visai nežinomi, bet tam tikri momentai tikrai tampa netikėti“, – sakė gidė.
A. Kazlausko nuotr.
Be to, jos pastebėjimu, tokios naktinės ekskursijos – ne tik įdomus, bet ir labai patrauklus formatas būtent kurortinei vietovei.
„Dieną žmonės nori daugiau laiko praleisti prie jūros, gamtoje, kažkam kitam nelabai ir lieka laiko. Tad vakaras – puikus metas ir pasivaikščioti po temstančią Palangą, ir pasiklausyti įdomių istorijų. Tokia naktinė ekskursija tampa tarsi pasaka prieš miegą“, – šyptelėjo pašnekovė.
SUSIJĘ STRAIPSNIAI
-
Po incidento progimnazijoje prabilo apie mokyklų saugumą: reikia daryti du dalykus
Klaipėdoje vyrui patekus į progimnaziją ir pavogus moksleivių telefonus, švietimo, mokslo ir sporto viceministras Ignas Gaižiūnas teigia, kad stiprinant ugdymo įstaigų saugumą, svarbiausia užtikrinti aplinkos stebėjimą ir patekimo į pastat...
-
Mokslininkai įminė 80 metų senumo mįslę: nustatė senojo Nidos švyturio vietą
Baigiantis Švyturių metams Neringoje ir Klaipėdoje bei minint senojo Nidos švyturio įžiebimo 150 metų sukaktį, Vilniaus Gedimino technikos universiteto („Vilnius tech“) mokslininkai nustatė tikslią senojo švyturio viet...
-
Eglučių kiemelio konkurse – 45 dalyviai
Į gruodį vyksiantį Kalėdų eglučių kiemelio konkursą užsiregistravo net 45 klaipėdiečių organizacijos. Lapkričio 20-oji buvo paskutinė registracijos diena, tačiau dar devynių dalyvių sulaukta kitą dieną, terminui jau oficialiai pasibaigus. ...
-
„Pražuvusi Klaipėda“ nukeliavo į sandėlį1
Ne vienerius metus klaipėdiečiams rodęs, kaip šiame mieste gyventa prieš kelis šimtus metų, kūrinys dingo iš įprastos vietos. Šioje tvirtovės įtvirtinimų vietą ženklinančiame plote netrukus bus įrengtas kitas akc...
-
Lietuvos kariams – padėka ir pagarba
Žvarbų penktadienio vidurdienį klaipėdiečiai kartu su kariais atžygiavo į Kruizinių laivų terminalą, kuriame vyko Lietuvos kariuomenės 106-ųjų atkūrimo metinių ceremonija. Skambėjo sveikinimo kalbos, aidėjo salvės, virš susirinkusiųj...
-
Terminalo pavadinimas – ne vienas
Kruizinių laivų terminalas gali būti vadinamas dvejopai – ne tik visiems įprastu oficialiu pavadinimu, bet ir kitu – Karo ir kruizinių laivų terminalu. Taip esą nuspręsta dėl to, kad šiame terminale švartuojasi ne tik kruizin...
-
Uostamiestyje lapus šluos ir gruodį
Rudeninių lapų šlavimo ir išvežimo darbai vyks iki gruodžio vidurio. Šią savaitę vien iš Skulptūrų parko išvežta net 20 tonų lapų. Didžioji dalis šaligatvių – nuvalyti, pamažu valomi ir kiti parkai ...
-
Kam važiuoti į Laplandiją, jei turime Palangą?!3
Nuo jaukių vakarienių, pramogų šeimai iki energingų renginių ir fejerverkų – šventiniu laikotarpiu Palanga stengiasi patenkinti kiekvieno poreikius. Šiųmetis švenčių laukimas mylimiausiame kurorte prie jūros bus pers...
-
Lapkričio pabaiga – nežiemiška
Sinoptikų pranešimai pajūryje gyvenantiems žmonėms neleidžia tikėtis nei didesnių šalčių, nei ypatingos šilumos. Viskas bus taip, kaip ir paprastai būna lapkričio gale – stiproki vėjai vaikys debesis, o kai jie nurims, ga...
-
Į svečius pas merą – „pasimatuoti“ kėdės1
Klaipėdos vadovo Arvydo Vaitkaus feisbuko paskyroje atsirado šmaikštus vaizdo įrašas, kuriame visiems žinomas aktorius klaipėdietis Giedrius Savickas prašo „pasimatuoti“ mero kėdę. Šiuo vaizdo įrašu ...