Ilgalaikiams Klaipėdos nakvynės namų gyventojams teks mokėti už stogą virš galvos. Iki šiol mėnesį po nakvynės namų stogu darbo neturintys glaudęsi klaipėdiečiai už nakvynę nemokėjo, tačiau netrukus jų katino dienos baigsis. Planuojama, kad tokie bėdžiai netrukus turės padengti 20 proc. savo nakvynės kainos net ir tuo atveju jeigu vienintelės jų pajamos – socialinės išmokos.
Uostamiesčio „pašalpininkams“ maunamas dar vienas apynasris. Jeigu Klaipėdos savivaldybės taryba pritars, daugiau nei mėnesį per kalendorinius metus nakvynės namuose praleidę bėdžiai turės sumokėti dalį jiems suteiktos apnakvyndinimo paslaugos kainos.
Iki šiol stogo virš galvos neturintys klaipėdiečiai nakvynės namuose saldžius sapnus sapnuodavo nemokamai.
Tokie pasikeitimai planuojami dėl pasikeitusių teisinių aktų, naujoji tvarka netrukus ims įsigalioti visoje Lietuvoje. Pakeitimai numato, kad socialinės rizikos suaugęs asmuo, kuris ilgiau kaip mėnesį per kalendorinius metus gyvena Nakvynės namuose, moka už paslaugas 20 proc. asmens pajamų, nepriklausomai nuo gaunamų pajamų rūšies ir pajamų dydžio.
Tai reiškia, kad už paslaugas moka ir tie asmenys, kurie gauna socialinę pašalpą. Iki šiol socialinę pašalpą gaunantys asmenys už paslaugas nemokėjo.
„Asmenys turi prisidėti, kad vertintų, jog gauna nemokamą paslaugą“, – pastebėjo Klaipėdos savivaldybės Socialinės paramos skyriaus vedėja Audronė Liesytė.
Skyriaus vedėjos teigimu, šiuo metu ilgalaikiai nakvynės namų gyventojai jau informuoti apie jų laukiančius pasikeitimus. Su jais sutiko ir informaciją priėmė ramiai, tačiau nežinia, kaip reaguos į juos pasieksiančias sąskaitas.
Tikimasi, kad šios naujovės paskatins gyvenamosios vietos neturinčius klaipėdiečius greičiau integruotis į darbo rinką ir grįžti į įprastas gyvenimo vėžes.
„Kaip ir anksčiau, pirmąjį mėnesį mokėti nereikės. Po šio laiko žmogus jau turi būti užsiregistravęs darbo biržoje, pradėti tvarkytis“, – paaiškino A.Liesytė.
Socialinės paramos skyriaus vedėja patikino, jog iki šiol dar netrūksta piknaudžiaujančiųjų jiems teikiamomis nemokamomis paslaugomis, mat visus pusę metų, kol jie turi nemokamą stogą virš galvos, nesistengia rasti darbo ir dienas leidžia veltui.
„Iš liūdesio gali pradėti ir gerti“, – nuostabos kai kurių bėdžių neveiklumu neslėpė A.Liesytė.
Naujausi komentarai