Nuo šių mokslo metų uostamiesčio mokyklose ir darželiuose – gausu naujovių. Nors šiemet švietimo įstaigų bus mažiau, tačiau daugelis jų – atnaujintos. Šiemet į mokyklas kulniuos daugiau pirmokų. Prieš pat rugsėjo 1-ąją susirūpinta ir laukiančiųjų patekti į darželius padėtimi.
Mažiau mokytojų
Naujuosius mokslo metus šiemet pasitinka 93 švietimo ir su švietimu susijusios įstaigos – dviem mažiau nei pernai.
Taip atsitiko todėl, kad buvo sujungtos dvi suaugusiųjų mokyklos, o A.Rubliovo mokykla prijungta prie „Santarvės“ pagrindinės mokyklos.
Nuo rugsėjo 1-osios atsinaujina ir kitos dvi švietimo įstaigos. Gedminų pagrindinė mokykla virsta progimnazija, o „Versmės“ specialioji darželis-mokykla tampa ikimokykline įstaiga.
Įvykdžius pakeitimus, suaugusiųjų švietimo srityje dvi dešimtys mokytojų liko be darbo, o po pertvarkų A.Rubliovo mokykloje naujos darbo vietos tenka ieškoti 27 pedagogams.
„Čia reikėjo atleisti daugiau mokytojų, nes į „Santarvės“ mokyklą atėjo tik 68 mokiniai“, – paaiškino Klaipėdos savivaldybės Švietimo skyriaus vedėjos pavaduotoja Virginija Kazakauskienė.
Švietimo įstaigose būta ir daugiau pasikeitimų. Nuo šių mokslo metų net 9 švietimo ir šios srities įstaigose pasikeis vadovai.
Kai kur konkursai direktorių pareigoms jau įvyko ir naujieji vadovai dirbti pradės netrukus. Kitur dar laukiama konkursų paskelbimo datos.
Būta ir tokių įstaigų, kur paskelbti konkursai jau spėjo pasibaigti, tačiau tinkamų kandidatų į vadovo postą surasti nepavyko.
Iš daugelio švietimo įstaigų vadovo pareigų pasitraukė vyresnio amžiaus darbuotojai.
Vaikų – žymiai daugiau
Nors pastebima, jog visose uostamiesčio mokyklose mokinių gretos sparčiai didėja ir net ne visos mokyklos šiuo metu yra pajėgios priimti visus norinčius mokytis pirmokus, tačiau ketinančių mokytis suaugusiųjų skaičius mažėja. Šiemet jų mokyklas lankys 100 mažiau.
Vis dėlto, V.Kazakauskienės teigimu, bendros mokinių skaičiaus tendencijos atrodo gerai. Šiemet į Klaipėdos švietimo įstaigas mokslų krimsti ateis 170 pirmokų daugiau nei pernai.
Be to, nuo rudens Klaipėdoje bus 160 pirmokų daugiau nei dvyliktokų.
Iš viso Klaipėdoje nuo rugsėjo 1-osios mokysis apie 18 tūkst. mokinių.
Atnaujino ir pastatus
Specialistai tikina, kad visų šiemet naujuosius mokslo metus pasitinkančių įstaigų pastatai nustatytus reikalavimus atitinka, tačiau tai nereiškia, jog jų būklė yra puiki.
Klaipėdos savivaldybės Socialinės infrastruktūros priežiūros skyriaus vedėja Violeta Gembutienė pastebėjo, jog visoms švietimo įstaigoms prižiūrėti skiriama suma yra žymiai mažesnė nei reikėtų.
Vis dėlto stengiamasi taip paskirstyti lėšas, kad moksleiviai bei darželinukai mokytųsi vis geresnės būklės patalpose.
Tam, kad kasmet pastatai būtų prižiūrimi kokybiškai, reikėtų maždaug 4 milijonų litų. Šiuo metu neskiriama nė pusės tiek.
Šiemet reikalingiausi remonto darbai atlikti 20 uostamiesčio švietimo įstaigų. Tai kainavo apie 400 tūkst. litų.
„Šie pinigai buvo skirti vamzdynų remontui, darbams, kuriuos buvo būtina atlikti, kad įstaigos atitiktų Visuomenės sveikatos centro reikalavimus. Taip pat buvo lopomi stogai, nes skirtų lėšų stogų dangai keisti neužtektų“, – pastebėjo V.Gembutienė.
Didžiausias pinigines injekcijas šiemet pajuto „Ąžuolyno“ ir „Aukuro“ gimnazijos bei darželis „Ąžuoliukas“.
Nuo šių mokslo metų uostamiestyje nebebus nė vieno darželio, kuriame dar būtų likę senų langų.
Dėl šiuo metu baigiamų atlikti darbų Klaipėdos lopšelis-darželis „Vėrinėlis“ dirbti pradės spalį.
Šiemet jau baigta „Smeltės“ progimnazijos renovacija, darbai finišavo ir pagrindiniame Adomo Brako dailės mokyklos pastate.
Dar metams pastato atnaujinimo laikas pratęstas Vydūno gimnazijoje. Dėl užtrukusių biurokratinių procesų nuspręsta darbų vasaros viduryje nepradėti, o sutarti su mokykla, kada reikėtų startuoti, kad nebūtų trikdomas mokymo procesas.
Eilės sutrumpėjo
Šiemet į Klaipėdos ikimokyklines įstaigas kulniuos beveik 9 tūkst. uostamiesčio mažųjų – maždaug trimis šimtais daugiau nei pernai.
Nuo rugsėjo į darželius pradės eiti 2 226 vaikai. Gauti vietą darželyje eilėje dar laukia 575 mažieji klaipėdiečiai.
Specialistai pastebi, jog laukiančiųjų skaičius šiemet mažesnis. Pernai be darželių liko 700 uostamiesčio gyventojų.
Nuo mokslo metų pradžios Klaipėdos darželiuose pradės veikti penkios naujos vyresniųjų – nuo trejų metų – vaikų grupės.
„Šiuo metu didžiausia problema kyla būtent su tokio amžiaus vaikais. Šiose grupėse yra didžiausias vietų trūkumas, nes mažieji auga kartu su grupe ir laisvų vietų neatsiranda“, – pastebėjo Klaipėdos savivaldybės Švietimo skyriaus vedėja Laima Prižgintienė.
Šiuo metu ieškoma būdų, kaip efektyviau išspręsti vietų darželiuose trūkumą. Jau yra išanalizuota susidariusi padėtis bei parengta keletas pasiūlymų, kurie pasiekė uostamiesčio politikus. Artimiausiu metu planuojama šiuo klausimu diskutuoti ir ieškoti sprendimo variantų.
Politikams pateiktuose pasiūlymuose užsimenama apie dotacijų suteikimą privatiems darželiams, galimybes iškilti naujiems pastatams ar ieškoti patalpų šiuo metu savivaldybei priklausančiuose pastatuose.
Naujausi komentarai