Popovienė apie pokyčius mokyklose: variantus teiksime kelis

Naujoji švietimo, mokslo ir sporto ministrė Raminta Popovienė sako, jog svarstoma grįžti prie reikalavimo, kad formuojant vienuoliktą klasę joje galėtų būti 12–15 moksleivių, o ne 21, kaip numatyta dabar.

„Variantus teiksime kelis, nes kaip ir minėjome, kad geriausias, optimaliausias moksleivių skaičius turėtų būti arba toks kaip buvo – 12, kalbėsime galbūt ir dėl 15-os“, – antradienį po susitikimo su premjeru Gintautu Palucku Vyriausybėje žurnalistams sakė R. Popovienė.

Kiekybiniai kriterijai trečiai gimnazijos klasei formuoti, kai mažiausias mokinių skaičius klasėje gali būti 21-as, įsigaliojo nuo šių metų rudens.

Anot ministrės, Vyriausybės nutarimo projektą šiuo klausimu planuojama pateikti vasario mėnesį.

„Darome variantus kelis, paskaičiavimus ir sausio gale pristatysime savivaldybių merams, vėliau, vasario pradžioje, derinsime šitą projektą ir su profesinėmis sąjungomis, su bendruomene. Planuojame vasario gale priimti Vyriausybės nutarimą, kad galėtų mokyklos jau planuoti savo priėmimo tvarkose“, – kalbėjo R. Popovienė.

G. Paluckas anksčiau interviu LRT radijui teigė, kad Vyriausybė rengiasi su savivaldybėmis dalytis mažesnių gimnazijos klasių regionuose finansavimo našta.

Pasak švietimo ministrės, svarstomi keli variantai, kaip Vyriausybė galėtų prisidėti finansuodama klases, kuriose nėra 21-o mokinio.

„Tie skaičiavimai ir bus įvairūs – ar Vyriausybė numatys finansavimą savivaldybėms, ar tai galėtų būti kitas variantas kaip naštos pasidalijimas – dengti tą dalį, kuri bus trūkumas iki to 21-o“, – dėstė R. Popovienė.

Anot jos, pirminiais duomenimis, taikomi kiekybiniai reikalavimai galėtų sukelti keblumų formuojant apie 40 klasių.

Pasak R. Popovienės, kol kas neplanuojama koreguoti nustatyto minimalaus moksleivių skaičiaus mokykloje. Kad mokykla galėtų veikti, joje privalo būti mažiausiai 60 vaikų. Kita vertus, ministrė neatmetė, kad atsiradus poreikiui šis skaičius gali būtų peržiūrėtas.

Ji taip pat akcentavo, kad turėtų būti peržiūrėta tvarka dėl mokymo priemonių paskirstymo bei reikalavimai ugdymo įstaigoms, norinčioms dalyvauti nacionaliniuose projektuose.

„Mes turėtume truputėlį peržiūrėti (tvarką – BNS) dėl mokymo priemonių paskirstymo. Yra tokių programų ir projektų, kur mokyklos, kuriose nėra 200 moksleivių, jos negali pretenduoti, teikti paraiškų, kad galima būtų gauti (priemonių – BNS) ar įsikurti laboratorijas ar kitas interaktyviąsias priemones“, – teigė R. Popovienė.

Tarp tokių projektų ir buvusios Vyriausybės pradėta „Tūkstantmečio mokyklų“ programa, tačiau jos stabdyti neplanuojama.

„Daug jau yra pradėta veiklų, kurių mes tikrai negalime nutraukti, yra ir viešieji pirkimai. Taip, aš manau, kad jis bus tęsiamas“, – sakė ministrė.



NAUJAUSI KOMENTARAI

Galerijos

Daugiau straipsnių