Tvarkos siekiantis seniūnaitis gyventojams – lyg rakštis Pereiti į pagrindinį turinį

Tvarkos siekiantis seniūnaitis gyventojams – lyg rakštis

2014-02-10 03:00

Gerais norais ir pragaras grįstas. Tuo įsitikinę Prekybos uosto seniūnaitijos gyventojai, kurie nebeapsikenčia seniūnaičio Ruslano Schneiderat veiklos. Esą aktyvus veikėjas nepaiso daugumos seniūnaitijoje gyvenančių klaipėdiečių interesų.

Ruslanas Schneiderat
Ruslanas Schneiderat / Vytauto Liaudanskio nuotr.

Gerais norais ir pragaras grįstas. Tuo įsitikinę Prekybos uosto seniūnaitijos gyventojai, kurie nebeapsikenčia seniūnaičio Ruslano Schneiderat veiklos. Esą aktyvus veikėjas nepaiso daugumos seniūnaitijoje gyvenančių klaipėdiečių interesų.

Pasišventė žmonėms

R.Schneiderat Prekybos uosto seniūnaičiu tapo 2012-ųjų vasarą. Jis tikino, kad pats nuo vaikystės gyveno Sportininkų gatvėje ir jam skaudu, kad šis kvartalas buvo labai apleistas. Todėl jo siekis buvo viską pakeisti. Seniūnaitis dirba visuomeniniais pagrindais ir negauna atlyginimo.

"Esu žmogus, kuris į tą postą atėjo iš padorios šeimos, esu padorus verslininkas, daugiavaikis tėvas, išsilavinęs žmogus, baigęs dvi aukštąsias mokyklas. Vieną rytą pasakiau savo žmonai, jog imuosi seniūnaičio pareigų, kad kiemuose sutvarkyčiau duobes, kitas negeroves, kad kvartalas taptų švaresnis", – pabrėžė R.Schneiderat.

Prekybos uosto seniūnaitis netruko įrodyti, kad jo siekiai – ne tuščios kalbos. Pirmiausia jis ėmėsi žingsnių, kad būtų išgabenti nenaudojami, metalo laužu virtę automobiliai, kurių kvartale buvo ne vienas.

"Visada buvau drausmingas gyventojas, niekada ant žolės nestatydavau mašinos. Todėl ir ėmiau kovoti, kad kiemuose neliktų nenaudojamų automobilių, kurie teršia aplinką ir trukdo eismui.

Mano rajone tokių dalykų neturi būti", – ryžtingai tvirtino R. Schneiderat.

Užpylė skundais

Kai R.Schneiderat tapo seniūnaičiu, skundai ir prašymai dėl Prekybos uosto rajono problemų pradėjo plūsti beveik į visus Klaipėdos savivaldybės skyrius.

"Pagal mūsų skyriuje sukauptus dokumentus, R.Schneiderat – vienintelis iš visų seniūnaičių yra aktyvus. Jis mums praneša apie įvairiausio pobūdžio situacijas – apie automobilius, jo manymu, stovinčius po draudžiamais ženklais, apie nenaudojamas transporto priemones, apie netvarką prie parduotuvės, rūkančius ir girtuokliaujančius asmenis", – teigė Klaipėdos savivaldybės Viešosios tvarkos skyriaus vedėja Kristina Vintilaitė.

Ji neslėpė, kad nemažai skundų, ypač dėl senų ir nebenaudojamų automobilių, pasitvirtino. Tačiau netvarkos prie parduotuvės, įrengtos bendrabutyje, savivaldybės tikrintojai nerado.

"Parduotuvę mūsų skyriaus darbuotojai tikrino kelis kartus, pažeidimų neužfiksavo, tad galima konstatuoti, jog skundai nepasitvirtino", – teigė K.Vintilaitė.

Klaipėdos savivaldybės Miesto tvarkymo skyriaus vedėja Irena Šakalienė patvirtino, kad ir šis skyrius gauna nuolatinius seniūnaičio R.Schneiderat prašymus ir skundus.

Inicijavo patikrinimą kirpykloje

"Nesvarbu, kas kreipiasi – ar seniūnaitis, ar eilinis gyventojas, mes reaguojame į kiekvieną signalą. Bet Prekybos uosto rajonui mes tikrai neskiriame daugiau pinigų nei bet kuriam kitam miesto kvartalui", – aiškino I.Šakalienė.

Seniūnaitis savivaldybės valdininkus nuolat spaudžia, kad šie užtaisytų duobes gatvėse, kiemuose įrengtų apšvietimą, pasirūpintų rūsyje gyvenančiu benamiu, vargstančiai šeimai suteiktų socialinį būstą, praplatintų kelią, įrengtų automobilių stovėjimo aikšteles, atnaujintų pėsčiųjų perėjas ir net gyventojams dalytų maišelius šunų ekskrementams surinkti.

Atsakymuose, gautuose iš savivaldybės, daugelį seniūnaičio prašymų pažadėta įgyvendinti vėliau.

R.Schneiderat ne tik siekė išguiti rūkorius iš daugiabučių namų laiptinių, girtuoklius nuo prekybos centro, bet ir inicijavo higienos normų patikrinimą kirpykloje. Seniūnaitį užgavo ir nenustatyto vairuotojo keiksmai, todėl jis šį keikūną net apskundė policijai.

Siekia išguiti motociklininkus

Prekybos uosto rajono seniūnaičiui neįtiko ir kaimynystėje įsikūręs motociklininkų klubas. 2006 metais, vos tik motociklininkai išsinuomojo mechanines dirbtuves ir atsikraustė į Viršutinę gatvę, prasidėjo įvairiausi skundai dėl jų keliamo triukšmo, "oro virpesio, kuris sužadina aplinkinių automobilių apsaugos signalizacijas, ir taip kyla dar didesnis chaosas".

"Mes, aišku, geranoriškai reaguojame, net įvažą pasidarėme iš kitos gatvės. Įstatėme vartus, kad niekas ten nesivažinėtų, bet vis blogai ir negerai. Ta situacija tęsiasi be galo. Girdėjau, kad seniūnaitis ne tik mus užliejo skundų jūra", – teigė Klaipėdos motociklininkų klubo "Chimeras" vadovas Kęstas Kuzminskas.

Jo žodžiais, per aštuonerius metus Prekybos uosto rajone nebuvo nė vienos avarijos dėl motociklininkų klubo narių veiklos, jie nėra bausti ir už triukšmą. Artimiausiu metu išsikelti motociklininkai iš ten neketina, nors tokią galimybę svarstė.

"Skundus rašiau, nes to prašė gyventojai. Parašus surinkę atnešė patys žmonės, nė vieno neagitavau. O tie motociklininkai tokius garsus leisdavo, kad buvo baisu", – neatlyžo seniūnaitis.

Pirmąjį skundą, pasirašytą R.Schneiderat žmonos Jelenos Naumovos vardu, dėl kaimynystėje įsikūrusio motociklininkų klubo "Chimeras" savivaldybė gavo dar 2007-ųjų vasarą. Jame prašoma uždrausti motociklininkų klubo veiklą.

Liepė rinkti šiukšles
Konfliktas su kvartalo gyventojais įsiplieskė, kai seniūnaičio iniciatyva Sportininkų gatvėje atsirado ženklai, draudžiantys kelkraštyje prie kelių namų statyti automobilius. Ši naujovė labai suerzino gyventojus.

"Kai grįžtu iš darbo, kieme nėra kur statyti automobilio, statau gatvėje, nors ten ir stovi draudžiamieji ženklai. Bet turiu neįgaliosios pažymėjimą, todėl mašiną legaliai palieku gatvėje. Tačiau seniūnaitis vis tiek mane apskundė ne tik policijai, bet ir savivaldybei", – guodėsi viename Sportininkų g. daugiabučiame name gyvenanti Dalia.

Verslininkė Sandra, kurios parduotuvė seniūnaičio R.Schneiderat kaimynystėje veikia jau 10 metų, pasakojo, jog kai šis žmogus tapo seniūnaičiu, įtampa pasiekė apogėjų.

"Prieš kelias savaites jis mane kaip kokį šunelį pirštu pasikvietė ir liepė surinkti šiukšles palei jo namo tvorą. Jei mano parduotuvė čia veikia, tai aš dabar turiu viso rajono šiukšles surinkinėti?" – žeminančiu seniūnaičio elgesiu stebėjosi ir piktinosi parduotuvės savininkė Sandra.

Moteris teigė, kad už kiemo valymą valytojai per mėnesį ji moka pusę sumos. Valytoja esą ir turėtų viską sutvarkyti.

Neapibrėžė atsakomybės

Klaipėdos miesto tarybos narys Nerijus Čapas neseniai gyveno Sportininkų gatvėje ir neslėpė, kad taip pat įsivėlė į konfliktą su Prekybos uosto rajono seniūnaičiu, todėl komentuoti R.Schneiderat veiksmų nenorėjo.

"Didžiausią priekaištą norėčiau išsakyti įstatymų leidėjams, nes jie sukūrė instituciją, paleido į gyvenimą seniūnaičius, bet visai neapibrėžė, ką jie turi daryti, už ką jie atsakingi. Turėjo būti aiškiai numatytos jų atsakomybės ribos. Dabar ir patys seniūnaičiai nelabai supranta, už ką jie atsakingi. Manau, kad įsiplieskęs konfliktas su gyventojais sunkiai išsispręs", – teigė N.Čapas.

Pasak politiko, draudimas Sportininkų gatvėje statyti automobilius, nes esą jie trukdo pravažiuoti viešajam transportui, nelogiškas.

"Pats ten gyvenau, autobusas ta gatve geriausiu atveju pravažiuoja du kartus per valandą. Ten gyvenau daug metų ir žinau, tame gatvės ruože nėra buvę nė vienos avarijos. Dabar gyventojai negali statyti automobilių gatvėje, o iš kiemo juos vaiko seniūnaitis. Todėl ir kilo konfliktas. Žmonės klausia, ką jiems daryti?" – kalbėjo N.Čapas.

R.Schneiderat buvo įsitikinęs savo tiesa. "Noriu pasakyti, kad  neperžengiau jokių ribų, į asmenines ambicijas nepuolu. Bet suprantu, kad visiems meduoliu nebūsiu. Tačiau niekas nemato, kiek esu padaręs. Jeigu bus poreikis, ir toliau pretenduosiu į šias pareigas. Bet jau šiandien esu ramus, nes sutvarkiau rajoną", – savo veiklos efektyvumu užtikrintas buvo R.Schneiderat.

Naujausi komentarai

Komentarai

  • HTML žymės neleidžiamos.

Komentarai

  • HTML žymės neleidžiamos.
Atšaukti
Komentarų nėra

Daugiau naujienų