Smarve Klaipėdoje susidomėjo ir aplinkos ministras

Nuolatinėje smarvėje gyvenančių žmonių skundus išgirdo Aplinkos ministerija. Dumpiuose įsikūrusiose įmonėse apsilankė aplinkos ministras. Tačiau, panašu, akis ir gerklę graužiančią, vimdančią smarvę žmonėms kęsti dar teks kurį laiką, mat realių veiksmų žadama imtis rudenį.

Lankėsi įmonėse

Penktadienį Klaipėdos ir rajono merai Vytautas Grubliauskas bei Bronius Markauskas, savivaldybių, bendruomenės atstovai ir aplinkos ministras Kęstutis Mažeika apžiūrėjo bendrovių "Grigeo", "Klaipėdos vanduo", "Branda LT", KRATC teritorijas.

K.Mažeika susitiko su įmonių vadovais, domėjosi, kaip jos laikosi aplinkosaugos reikalavimų, kokių priemonių imasi sprendžiant kvapų problemą.

Anot ministro, Seimo rudens sesijos metu bus teikiamas įstatymo projektas, kuriuo siūloma daugiau taršos identifikavo ir problemos suvaldymo sprendimų.

Iki tol aplinkos ministras gyventojams linkėjo būti kantriems.

Sumažino atliekų kiekius

Vizito metu bendrovės "Branda LT" direktorius Evaldas Stakė tikino, kad šiuo metu gerokai sumažintas kompostuojamų atliekų kiekis, kompostuojamos tik augalinės kilmės atliekos.

"Nebeturime atliekų sandėlio, esame sumažinę kompostavimo reaktorių, ribojame įvežamų atliekų kiekį. Dirbame su dviem tūkstančiais tonų atliekų", – pasakojo E.Stakė.

Šiuo metu į "Branda LT" teritoriją gabenamos tabako atliekos, dumblas, atvežtas iš bendrovės "Klaipėdos vanduo", supuvę vaisiai ir daržovės.

"Kitą savaitę pradėsime naudoti "AirBorn" patrankas, iš kurių bus purškiamo organinės chemijos preparatai, kurie panaikins kvapus. Netrukus prasidės pirmieji bandymai", – tikino direktorius.

Uždengs nuotekų baseinus

Šiuo metu bendrovės "Grigeo" teritorijoje vyksta statybos darbai. Planuojama uždengti nuotekų priėmimo baseinus.

Tikimasi, kad, įvykdžius numatytus darbus, pavyks sunaikinti apie 95 proc. molekulių, kurios skleidžia kvapą.

Bendrovės atstovas tikino, kad šiuo metu įmonė skiria didžiules investicijas aplinkosaugai.

Linkėjo suremti pečius

Netrukus bus pristatyti pirmojo pusmečio oro kokybės tyrimų rezultatai, kuriuos atliko tarptautinė bendrovė "Estonian, Latvian and Lithuanian Environment".

"Bendrovės atstovai ima mėginius ir atlieka tyrimus tiek Dumpiuose, tiek ir gyvenamojoje aplinkoje. Savivaldybės administracijai duotas pavedimas ieškoti galimybių dar papildomai nupirkti paslaugą, kad mėginių būtų imama daugiau", – kalbėjo meras V.Grubliauskas.

Jo žodžiais, kvapų problemos sprendimai ir galimybė užkirsti kelią smarvės susidarymo priežastims yra ne savivaldybės ar merijos, o sostinės rankose.

"Aplinkos ministerijos sprendimas sumažinti didžiausią leidžiamą kvapo koncentracijos ribinę vertę nuo 8 iki 5 europinių vienetų įsigalios tik 2021–2022 m. Išduodant naujus leidimus, nebebus leidžiama tokių cheminių eksperimentų, keliančių smarvę, vykdyti atviru būdu. Įstatymų pakeitimai, kurie riboja ir suteikia daugiau galių kontroliuojančioms institucijoms, prasidėjo, tačiau tam reikės laiko. Mūsų tikslas aiškus – jokia panaši veikla atviru būdu negali būti vykdoma", – kalbėjo meras.

Mūsų tikslas aiškus – jokia panaši veikla atviru būdu negali būti vykdoma.

Pasak K.Mažeikos, norint greičiau išspręsti kvapų ir taršos problemą, būtinas glaudus miesto ir rajono merų bendradarbiavimas.

Klaipėdos rajono meras B.Markauskas tikino, kad taip pat nuolat sulaukia gyventojų skundų dėl smarvės.

"Daugelis problemų nėra vien rajono problemos. Įmonės veikia ne pirmą dieną, išspręsti problemai vien rajono jėgų neužtenka. Per 90 proc. atliekų atvežama iš miesto. Iš savo pusės darome viską, kad situaciją suvaldytume", – tikino rajono meras.

Pažėrė kritikos strėlių

Apsilankęs keturiose įmonėse, aplinkos ministras tikino įžvelgęs veiklos sričių, kurias reikėtų tobulinti.

"Grigeo" ir "Klaipėdos vanduo" turi du atskiras nuotekų valymo įrenginius. Tai yra didžiulės investicijos. Matome, kiek "Grigeo" turi vamzdynų ir kokia atsiranda problematika. Šalia "Klaipėdos vandens" turime valymo įrenginius, kurie galėtų aprūpinti ir maksimaliai išvalyti nuotekas, užtikrinti minimalius kvapus. Teko kalbėti su "Klaipėdos vandens" specialistais. Jeigu įmonė atitiktų "Klaipėdos vandens" keliamus reikalavimus, nuotekų valymo kaina butu panaši. Reikės priimti sprendimus, reikalauti, kad būtų maksimalus proceso užtikrinimas, nuotekos tvarkomos maksimaliai tinkamai", – kalbėjo ministras.

Kitų bendrovių atžvilgiu K.Mažeika taip pat pažėrė pastabų.

"Klabant apie "Brandą", pats tvarkymo būdas atrodo atgyvenęs, jis turi keistis. Tuo tarpu Dumpių sąvartyne matytas "AirBorn" eksperimentas, kai kvapus naikina biologiniai preparatai, man atrodo neįtikinamai, tačiau paprašiau atsiųsti daugiau informacijos apie jo veikimo principą", – kalbėjo ministras.NAUJAUSI KOMENTARAI

Vladimiras Moskvičiovas

Vladimiras Moskvičiovas portretas
Na neūžilgo ir mūsų Kaune kaip tik pradės deginti šiukšles toje gamykloje prie pat Dainavos mikrorajono gausime dioksino porcija-mirsime lėtai nuo vėžio.

VIENI

VIENI portretas
apie smarve kiti apie mezginius

PAPRAŠYSIM

PAPRAŠYSIM portretas
Tai paliūdyti teisme .SUTIKSITE?
VISI KOMENTARAI 44
 • Skelbimai
 • Pranešk
  naujieną
 • Portalo
  svečias
 • Klausk
  specialisto
 • Diskusijos
 • Orai
 • TV
  programa
 • Pažintys
 • Žaidimai
 • Horoskopai
 • Naujienlaiskis
 • RSS
 • Facebook
 • Twitter

Galerijos

 • Ant marių kranto – Lygės apeigos
  Ant marių kranto – Lygės apeigos

  Rudens lygiadienis gražiausias prie Kuršių marių. Tuo įsitikinę Drevernos, Priekulės, Klaipėdos žmonės jau ne pirmus metus rinkosi šios gamtos šventės ir Baltų vienybės dienos švęsti Drevernoje. ...

  5
 • Juodkrantėje žadama atnaujinti dviračių taką
  Juodkrantėje žadama atnaujinti dviračių taką

  Neringos savivaldybė planuoja atnaujinti seną dviračių taką, jungiantį Juodkrantės gyvenvietę su pajūriu. ...

  2
 • E. Kusaitei už nepagrįstą baudą ministras žada kompensaciją
  E. Kusaitei už nepagrįstą baudą ministras žada kompensaciją

  Jungtinių Tautų (JT) Žmogaus teisių komitetui konstatavus, kad Lietuva pažeidė už prokurorų įžeidimą nubaustos Eglės Kusaitės teisę į saviraišką, Teisingumo ministerija jai žada kompensaciją. ...

  15
 • Nejautrūs parazitai
  Nejautrūs parazitai

  Sveikatos apsaugos ministro Aurelijaus Verygos sprendimas nusiskusti plikai ir taip palaikyti su onkologine liga kovojantį premjerą Saulių Skvernelį ir kitus sulaukė didelio palaikymo. ...

  10
 • Teatras be standartų: vaidina ir ugniagesiai, ir gydytojai
  Teatras be standartų: vaidina ir ugniagesiai, ir gydytojai

  Klaipėdoje vieninteliame tokio pobūdžio mėgėjų teatre "Artyn" vaidina suaugę žmonės – ugniagesiai, gydytojai, senjorai, savo kasdieniame gyvenime su aktoryste neturintys nieko bendra. Šio teatro įkūrėja režisierė Marta Dang...

 • Bobų vasara – tik savaitgalį?
  Bobų vasara – tik savaitgalį?

  Sinoptikų teigimu, šis savaitgalis bus itin šiltas ir sausas – tinkamiausias metas poilsiui gryname ore. Po šios trumpos improvizuotos bobų vasaros orai vės, bus vėjuota, tačiau lietus nevargins. ...

  2
 • Kas nupirko viešbutį „Pajūris“ – paslaptis
  Kas nupirko viešbutį „Pajūris“ – paslaptis

  Skandalais apipintas viešbutis "Pajūris", esantis Palangoje, J.Basanavičiaus gatvėje, jau parduotas. Už šį nekilnojamojo turto objektą paklota 1 710 tūkst. eurų, nors įsigytas buvo faktiškai už 10 tūkst. eurų. ...

  11
 • Tarptautinis folkloro festivalis savaitgalį nuspalvins Palangą
  Tarptautinis folkloro festivalis savaitgalį nuspalvins Palangą

  Visą savaitgalį Palangoje skambės liaudiška muzika, o kurorto viešosiose erdvėse šurmuliuos tautiniais drabužiais pasidabinę šokėjai bei dainininkai – šiandien, rugsėjo 20 d., kurorte prasideda tris dienas truks...

  1
 • Istoriškai reikšmingą sezoną atvers „Uvertiūra“
  Istoriškai reikšmingą sezoną atvers „Uvertiūra“

  Spalio 1 d. 18.30 val. simfoninės muzikos gerbėjai laukiami Lietuvos muzikos ir teatro akademijos Klaipėdos fakulteto koncertų salėje, kur ištraukas iš naujausių ir būsimų sezono pastatymų atliks Tomo Ambrozaičio diriguojamas Klaipėdos...

 • Indo pretenzijos Klaipėdos universitetui atmestos
  Indo pretenzijos Klaipėdos universitetui atmestos

  Klaipėdos apylinkės teismas paskelbė sprendimą civilinėje byloje, kurioje Klaipėdos universiteto absolventas iš Indijos norėjo prisiteisti įmoką už studijas. Baigiantis teismo procesui užsienietis padidino savo reikalavimą iki 38 milijonų e...

  7
Daugiau straipsnių