Centrinėje miesto dalyje įsikūrusių ir nekilnojamojo turto mokesčio lengvatas gaunančių verslininkų laukia pokyčiai. Parengti tvarkos, pagal kurią suteikiamos nuolaidos, pakeitimai.
Vakar jie buvo pristatyti Smulkiojo ir vidutinio verslo tarybos nariams. Klaipėdos savivaldybės Mokesčių skyriaus vedėja Kristina Petraitienė pasakojo, kad tvarka nėra keičiama iš esmės. Permainos nėra didelės ir nesusiaurina verslininkų teisės gauti lengvatas.
„Pakeitimai parengti, atsižvelgiant į teismų praktiką, savivaldybės kontrolieriaus rekomendacijas, verslininkų pasiūlymus“, – tvirtino vedėja.
K.Petraitienė pasakojo, kad patikslinta, kas yra mokesčio objektas, nurodyta, jog būtų patikrinta, ar tikrai verslininkai užsiima veikla, už kurią prašo lengvatos.
Atsižvelgiant į Senamiesčio verslininkų sąjungos pastabas, tvarka papildyta punktu, nurodančiu, kad lengvatą galima gauti ir už organizuojamas pramogas.
Išplėstas veiklų, už kurias nesuteikiama lengvata, sąrašas. Jos negali gauti juridiniai asmenys, kurie verčiasi azartiniais žaidimais ir lažybomis, bei teikiantieji greituosius kreditus.
Būtent dėl pastarųjų savivaldybė buvo įsivėlusi į teisminį konfliktą. Taryba vienai įmonei už fasado nudažymą nesutiko skirti nekilnojamojo turto mokesčio lengvatos, nes ši teikė lengvuosius kreditus. Bendrovė kreipėsi į teismą, tačiau savivaldybė bylą pralaimėjo.
Patvirtinus pakeitimus, įmonės, kurios siūlo greitųjų kreditų paslaugą, nors jų veikla ir nelicencijuota, negalės pretenduoti į lengvatą.
Pagal dabartinę tvarką, nekilnojamojo turto mokesčio lengvata suteikiama už veiklų, kurios skatina turizmą, vykdymą. Taip pat vertimąsi menais, amatais, etnografiniais verslais bei senamiestyje atnaujintą pastato fasadą.
Nekilnojamojo turto mokesčio lengvatos senamiesčio verslininkams pradėtos teikti prieš devynerius metus. Vėliau miesto tarybos nariai nusprendė, jog už gerus darbus į jas gali pretenduoti ne tik senamiesčio, bet ir visos centrinės miesto dalies verslininkai.
Parengtiems pakeitimams turės pritarti miesto taryba.
Naujausi komentarai