Savąjį rojų žolininkė atrado miestą iškeitusi į kaimą

"Buvo daug sakančių, ką tu kvailioji, išeini į nežinią – į kažkokį ūkį, užkampį. Ir pati turėjau įvairių baimių. Nes žolininkų Lietuvoje tikrai netrūksta, buvo neramu, kaip čia reikės "įsipaišyti" į tą rinką. Galiausiai kaip dabar iš savivaldybės eisi prekiauti į turgų. Reikėjo tam tikro persilaužimo", – šypsojosi pašnekovė, už palaikymą, atkaklumą ir tikėjimą sėkme šiandien pirmiausia turinti dėkoti savo sutuoktiniui.

Nori gardžių arbatų

Žolelių ūkio gėrybėmis turguose, įvairiuose renginiuose prekiaujantys sutuoktiniai išskiria bent du produktus, kurie nepraranda populiariausiųjų titulo.

"Nors moterys sako, kad vyrams arbatų neįsiūlysi, išties vyrai labai domisi žolelėmis, o vienas populiariausių mūsų mišinių yra "Devyni vyrai", kuris skirtas prostatos ligų gydymui bei profilaktikai. Kitas labai populiarus mišinys – "Labanakt stresui". Daugeliui dabar išties labai sunku užmigti, o jei ir užmiega, naktimis prabunda. Ypač ši problema aktuali miestų gyventojams. Ir, žinoma, dažniausiai tai yra streso padarinys. O šiaip dažniausiai žmonės tiesiog nori skanių arbatų", – įžvalgomis dalijosi žolininkė.

Giedrė neneigė, jog jos šeimos vaistinėlėje cheminių vaistų faktiškai nėra.

"Žinoma, be kai kurių preparatų neišsiversi, bet, pavyzdžiui, kas dėl kosulio – nėra jokios kalbos apie kažkokį krautuvinį sirupą. Net jei ir susergame, pasveikstame labai greitai – per dieną dvi praeina ir gripai, ir bronchitai. Štai pati išsimaudžiusi prūdalyje netyčia buvau įsitaisiusi radikulitą, taip susuko nugarą, kad vaikščiojau kaip kokia sena boba. Daug kas man sakė, kad nepraeis, skausmas laikysis mėnesiais. O su savo tepalais pasveikau per dvi dienas", – šyptelėjo pašnekovė.

Magijomis neužsiima

Anot Giedrės, vaistingosios žolelės gali būti puikus pagalbininkas net esant rimtiems sveikatos sutrikimams.

Ir kibiras vandens, jei iš karto išgersi, bus mirtina dozė. Todėl viską reikia vartoti su saiku ir protu.

"Be abejo, jei koja nutrūks, žolelės nebepadės, – šmaikštavo žolininkė. – Tačiau vaistažolės iš tikrųjų gali būti veiksmingos. Antai pelkinės vingiorykštės greitai numalšina skausmus, tai tarsi aspirinas. Pelynas malšina spazmus, iškart sutvarko žarnyną. Mano vyras, pastebėjęs pirmuosius Laimo ligos simptomus, išsigydė ją 20 dienų gerdamas pelynų arbatą, nes pelynas – natūralus antibiotikas. Kadangi aš pati buvau užleidusi šią ligą, man jau prireikė cheminių antibiotikų."

Tačiau, kaip patikino pašnekovė, ji niekada nemenkino nei tradicinės medicinos, nei medikų darbo.

"Vaistažolės galbūt labiau tinka lėtinėms ligoms, o gydytojai dažniausiai yra gaisrų gesintojai. Tačiau mes gydymu neužsiimame, veikiau save vadiname žolių turėtojais. Neužsiimame jokiomis magijomis ar nuodingais augalais. Ir jokiu būdu nesakome, kad reikia atsisakyti tradicinės medicinos, daktarų pagalbos. O kalbant apie tai, ar gali vaistažolės pakenkti... Juk ir kibiras vandens, jei iš karto išgersi, bus mirtina dozė. Todėl viską reikia vartoti su saiku ir protu", – šyptelėjo žolininkė.



NAUJAUSI KOMENTARAI

Farmacininkė

Farmacininkė portretas
Virgilijus Skirkevičius. Gal žurnalistas galėtų be klaidų nors pavardes parašyti? Gi, žymus žmogus Lietuvoje...

rytas

rytas portretas
narkomane? koks nx rojus?

Visi mes ilgimes

Visi mes ilgimes portretas
Teisingo gyvenimo...o jie tiesiog ji eme gyventi...
VISI KOMENTARAI 4

Galerijos

Daugiau straipsnių