Lietuvos jūrų muziejuje prasidėjo gelbėjimo sezonas. Čia muziejininkai gelbsti sužalotus ruoniukus.
Kaip pranešė Jūrų muziejus, sekmadienį Gyvūnų globos draugija jiems atvežė smarkiai sužalotą ruoniuką, kuris buvo rastas prie šiaurinio molo Melnragėje. Pasak ruoniuką slaugančio Jūrų žinduolių ir paukščių skyriaus vedėjo Arūno Grušo, nežinia, kokia ateitis laukia šio gyvūnėlio, nes matomas ryškus gumbas ant dubens kaulų, sutinusios abi užpakalinės letenėlės, ant kūno – ryškios tinklų žymės. Trijų mėnesių ruoniukas sveria tik 17 kilogramų, kai jo bendraamžiai – 30–40 kg.
Muziejaus specialistai stengiasi išgelbėti gyvūnėlį: suleido ruoniukui antibiotikų, pamaitino strimele, sugirdė vandens ir stebi jo būklę.
Tai jau antras šiemet muziejų pasiekęs nusilpęs ruoniukas. Jis pavadintas Melniumi – pagal radimvietę. Muziejuje jau baigia pasveikti ir sustiprėti balandį čia atvežta bendravardė Melnė, taip pat rasta Melnragėje. Rugsėjį ruoniukė sugrįš į gimtąją Baltiją.
Kiekvienais metais į muziejų patenka nusilpę maži arba nukentėję žvejų tinkluose ar nuo laukinių gyvūnų ruoniukai.
Pasak muziejaus Ryšių su visuomene skyriaus vedėjos Nikos Puteikienės, vieno laukinio ruonio reabilitacija įstaigai kainuoja apie 4 tūkst. litų. Šiemet pirmą kartą Aplinkos ministerija tam skyrė lėšų – 10 tūkst. litų. Tačiau rasti gyvūnėliai gydomi tam nepritaikytose patalpose – muziejaus administracijos pastate, viename iš kabinetų, kuriame specialiai gyvūnų priežiūrai įrengtos dvi vonios.
Pernai muziejus priglaudė ir išslaugė keturis ruoniukus. Išgydyti ir paauginti rgyvūnai, jeigu sustiprėja tiek, kad patys gali išgyventi laisvėje, paleidžiami atgal į Baltiją. Taip šiemet į savo gimtąją vandens stichiją grįžo rastinukai Girulė ir Marius. Dar dviejų ruoniukų – Moncės ir Plazės laukia kelionė į Hanoverio zoologijos sodą.
Iš viso muziejuje išgydyti septyni ruoniukai, penki iš jų paleisti į jūrą, vienas iškeliavo į Vokietiją, ruonių reabilitacijos stotį, dar vienas – padovanotas zoologijoms sodui Lenkijoje.
Per tris pavasario mėnesius Baltijos pakrantėje Lietuvoje rasti keturi negyvi ruoniai. Pasak A.Grušo, visi jie žuvo sužaloti tinkluose.
Pilkieji Baltijos ruoniai – reta, nykstanti rūšis, įrašyta į Lietuvos, Latvijos, Estijos, Suomijos, Švedijos, Rusijos raudonąsias knygas. Šie ruoniai Baltijos jūroje gyvena jau 10 tūkst. metų, dabar daugiausia jų yra Botnijos, Suomių ir Rygos įlankų pakraščiuose bei prie pietinių Švedijos krantų. Į Lietuvos pakrantes užklysta atsitiktinai.
Naujausi komentarai