Palangos meras Š. Vaitkus priešinasi „Auskos“ pardavimui

 • Teksto dydis:

Trečiadienį pranešta, kad valstybė ketina parduoti prabangią vilą „Auska“. Tai išgirdęs Palangos meras Šarūnas Vaitkus ėmėsi pardavimo proceso stabdymo žingsnių.

Prie pat jūros 1973 metais pastatytą, prezidentų Algirdo Brazausko, Valdo Adamkaus pamėgtą vilą šiuo metu valdo valstybės įmonė Turto bankas, o kompleksą iš valstybės nuomojasi privati įmonė „Ambra investicijos“. Sutartis dėl pastatų ir valstybinės žemės nuomos baigsis kitų metų balandį, ji pratęsta nebus.

Kaip portalui 15min, teigė Turto banko atstovas spaudai Tomas Bagdonas, šiuo metu tvarkomi dokumentai ir ruošiamasi kompleksą parduoti kaip nereikalingą valstybės funkcijoms atlikti. Tokiems planams priešinasi Š. Vaitkus ir žada padaryti viską, kad pastatas nebūtų privatizuotas.

„Esu PRIEŠ, kad šis pastatas ir unikali teritorija ant jūros kranto būtų parduota. Kas atsirastų po pardavimo? Dar viena privati, prabangi vila, aptverta spygliuota tvora?“ – retoriškus klausimus žėrė Palangos meras.

Pasak Š. Vaitkaus, ši teritorija turi likti ateities kartoms, o Vyriausybė turi imtis iniciatyvos – investuoti į šią unikalią vietą pajūryje.

Esu PRIEŠ, kad šis pastatas ir unikali teritorija ant jūros kranto būtų parduota.

„Kodėl šioje vietoje negali atsirasti tarptautinio tinklo viešbučio, pvz.: „Hilton“, kuris sukurtų naujas darbo vietas? Šį pastatą pagal Koncesijos įstatymą galima išnuomoti 25 metams su sąlyga, kad ateina tarptautinis viešbučio tinklas, kuris investuoja, o po 25 metų sukurtas naujas turtas palieka Valstybei“, – pasiūlymais pasidalijo jis ir pridūrė, kad šis pastatas taip pat galėtų virsti moderniomis gydyklomis.

„Kodėl pati Valstybė negali investuoti į tokią vienintelę unikalią vietą pajūryje? Yra daug modelių, kaip šį turtą išsaugoti, nereikia nueiti trumpiausiu keliu  – privatizuoti. 1992 metais jau pridaryta klaidų, kai tuometinė Vyriausybė privatizavo pliažo infrastruktūrą. Visi matome, kas iš to išėjo“, – palyginimu pasidalijo Palangos meras ir prižadėjo padaryti viską, kad Turto bankas atsisakytų privatizavimo planų.

„Veikiu nelaukdamas. Telefonu jau kalbėjau su premjeru Sauliumi Skverneliu. Jis šiuo metu atostogauja. Premjeras mane užtikrino, kad bus ieškoma geriausių sprendimų visuomenei. Pastatas privatizuotas nebus!!!“ – tikino Š. Vaitkus.

Turto banko duomenimis, kompleksą sudaro 4,5 tūkst. kv. metrų pagrindinis pastatas ir kiti statiniai: teniso kortai, sargo namelis, kelios pavėsinės. Kompleksui priklauso beveik 22 ha žemės.NAUJAUSI KOMENTARAI

merui

merui portretas
Tai gal imk ir nusipirk? Man jos visiskai neteikia, niekad nebuvau joje ir nebusiu, kodel sitas sovitinis monstras turi buti islaikomas ie mano kisenes? Parduot ir kuo greiciau! Meras gali buti pirkeju - nepyksiu.

Hmmmmm

Hmmmmm portretas
Neprivatizuoti bus eilinė vila, nepasiduokite.

Janina

Janina portretas
GERB. mere, nepasiduokite ir sutelkite Visuomenę ! Mes jus palaikysim !
VISI KOMENTARAI 9
 • Skelbimai
 • Pranešk
  naujieną
 • Portalo
  svečias
 • Orai
 • TV
  programa
 • Žaidimai
 • Horoskopai
 • Facebook
 • Twitter
 • RSS

Galerijos

Daugiau straipsnių