Legendinis "Anapilis" gyvena laukimu Pereiti į pagrindinį turinį

Legendinis "Anapilis" gyvena laukimu

2009-09-10 23:59
Liūdna: kurorto medinės architektūros šedevras metams bėgant virto vaiduokliu.
Liūdna: kurorto medinės architektūros šedevras metams bėgant virto vaiduokliu. / Darijos Vasiliauskienės nuotr.

Palangos valdžia priėmė sprendimą leisti naudotis "Anapilio" patalpomis vienai Kauno profesinio rengimo įstaigai, jei tik jai pavyks gauti lėšų pastato rekonstrukcijai.

Sutartis dar nepasirašyta

Apie 20 metų "Anapilyje" veikiančio ir patikėjimo teise savivaldybės pastatą valdančio Kultūros centro direktorius Nerijus Stasiulis akcentavo, kad taryba kol kas tėra priėmusi principinį sprendimą dėl galimybės vykdyti mokomąją veiklą "Anapilyje", taip pat greta jo esančiose vilose "Romeo" ir "Džiuljeta": "Jis įsigaliotų tik tuo atveju, jei Kauno paslaugų verslo darbuotojų profesinio rengimo centras pateiktų dokumentus, patvirtinančius, kad gautas ES fondų finansavimas. Kol kas ši įstaiga mūsų neinformavo, kaip jai sekasi tartis dėl lėšų".

Kultūros centro direktorius spėjo, kad profesinio rengimo centrui užtikrinus, kad pinigų rekonstrukcijai atsiras, greičiausiai būtų pasirašyta panaudos sutartis dėl "Anapilio" ir vilų "Romeo" bei "Džiuljeta".

Siūlytų nebrangiai pasigražinti

Kauno paslaugų verslo darbuotojų profesinio rengimo centro direktorė Laimutė Anužienė ir pati gali tik spėlioti, kada bus galima tikėtis atsakymo iš ES paramos teikėjų. Įstaigos vadovės teigimu, pirmajame etape pateikta idėja sulaukė "palaiminimo", tačiau tolimesnius veiksmus teko pristabdyti. "Išsiųsti projekto medžiagos negalėjome, kol neturėjome savivaldybės sprendimo, kurį pridėti – būtina. Svarbūs pirmieji žingsniai jau atlikti, dabar belieka laukti", – aiškino L.Anužienė.

Šiuo metu Kauno paslaugų verslo darbuotojų profesinio rengimo centro Palangos filialas veikia S.Dariaus ir S.Girėno gatvėje – "Baltijos" poilsio namuose. Įstaiga orientuojasi į pajūrio gyventojų mokymą – čia ruošiami poilsio paslaugų agentai, kurortų verslo vadybininkai.

Iš ES fondų viešoji įstaiga prašo skirti apie 15 mln. litų. Rekonstruotuose pastatuose būtų vykdomos įvairios mokymo programos, turėtų atsirasti ir nedidelis grožio paslaugų teikimo centras, kuriame ugdytiniai galėtų atlikti praktiką, o palangiškiai ir poilsiautojai – nebrangiai apsikirpti, užsisakyti kitų procedūrų.

Spėlioja, ar sutilptų

"Pastatų būklė prasta ir išties būtų džiugu, jei pagaliau būtų imtasi juos tvarkyti", – sakė N.Stasiulis. Vis dėlto palangiškis išsakė nuogąstavimą, kad po "Anapilio" stogu gali būti sudėtinga išsitekti ir profesinio rengimo centro ugdytiniams, ir kurorto saviveiklininkams. "Palanga neturi normalios bendruomenės reikmėms skirtos salės. Kultūrininkai išsibarstę kelių įstaigų patalpose. "Anapilyje" šiuo metu repetuoja teatro aktoriai, kiti kolektyvai, čia rengiamos ir parodos, saugomi įvairūs rekvizitai. Netekus patalpų gali tekti susidurti su nemenkais galvosūkiais", – dėstė N.Stasiulis.

Kauno paslaugų verslo darbuotojų profesinio rengimo centro direktorė neabejojo, kad vietos užtektų visiems, o kultūros darbuotojų ir mokymo įstaigos bendradarbiavimas būtų labai naudingas.

Paveldas nyksta akyse

"Anapilyje" šiuo metu šeimininkaujantys palangiškiai lėšų įstengia atrasti tik smulkiems, bet neišvengiamiems remonto darbams – sutvirtina išklibusius laiptus, sutvarko elektros instaliaciją, padažo sienas. Po Kurhauzo tragedijos pastate buvo įrengta priešgaisrinė signalizacija.

Vis dėlto kurorto medinės architektūros šedevrui būtinas kapitalinis remontas – ypač apverktinai atrodo surūdijęs stogas, apšepęs fasadas, akyse nyksta dekoratyviniai medžio drožiniai.

N.Stasiulio nuomone, turint pinigų būtų galima sutvarkyti ir efektyviai panaudoti vilos rūsius bei dideles palėpes.

Naujausi komentarai

Komentarai

  • HTML žymės neleidžiamos.

Komentarai

  • HTML žymės neleidžiamos.
Atšaukti
Komentarų nėra

Daugiau naujienų