Prie Klaipėdos uosto švyturio – ažiotažas

Minint Pasaulinę švyturių dieną, šeštadienį visuomenei atvėrus Klaipėdos uosto švyturį, kilo didžiulis ažiotažas. Eilės žmonių laukė po kelias valandas, kad pakiltų į 40 metrų bokštą ir pažvelgtų į Baltijos jūrą, Kuršių neriją bei marias.

Aštuntą dešimtį bebaigianti klaipėdietė Donata įveikė visus 194 Klaipėdos švyturio laiptelius ir, kaip pati sako, beveik pažvelgusi į šv. Petro veidą, grįžo į žemę.

„Buvo nuostabu, į švyturį lipau pirmą kartą. Buvo verta, atsivėrė toks vaizdas, kad nublanko bet koks nuovargis. Nusifotografavau ten aukštai, proanūkiams turėsiu kuo pasigirti“, – džiaugsmo neslėpė moteris.

Klaipėdos uosto švyturys laisvam nemokamam lankymui šeštadienį buvo atvertas nuo 11 iki 18 val. Į jį užkopti panoro paties įvairiausio amžiaus žmonės, kai kurie – ne tik su mažais vaikais, bet net ir su augintiniais. Eilėje nuolat laukė apie pusantro šimto klaipėdiečių ir miesto svečių.

Į švyturį vienu metu buvo įleidžiama tik apie 30 žmonių, kad nesusidarytų grūstys, nes laiptai gana siauri.

Šventės Klaipėdos švyturyje iniciatorius – žinomas farologas, palangiškis Aidas Jurkštas prognozavo, kad švyturį šįkart aplankys apie du tūkstančiai žmonių. Pernai lankytojų buvo daugiau nei pusantro tūkstančio.

„Beveik visi išėję iš švyturio dėkoja už tokią pramogą, juk ne kasdien yra galimybė pakilti į 40 metrų aukštį ir pasidžiaugti tuo, ką turime – jūra, mariomis, mišku. Šio renginio tikslas – informuoti visuomenę apie švyturius, atkreipti dėmesį į jų išsaugojimą, jūrinės kultūros sklaidą. Prie šio tarptautinio renginio šiemet prisijungė 50 miestų, kur galima aplankyti apie 500 švyturių, taip pat ir Klaipėdos uosto“, – pasakojo A.Jurkšas.

Lietuvoje yra 7 švyturiai, keturi jūriniai – Nidoje, Juodkrantėje, Klaipėdoje ir Šventojoje bei trys skirti vidaus vandenims, bet šiuo metu jie savo funkcijų neatlieka.

„Manau, kad jūriniai švyturiai niekada neišnyks, nepaisant tobuliausių šiuolaikinių navigacinių technologijų. Vien emociškai ką reiškia jūrininkui, grįžtančiam namo, pamatyti gimtųjų krantų švyturį“, – dėstė pašnekovas.

Pasaulinė švyturių diena kildinama iš JAV Kongreso 1789 m. priimto įstatymo „Dėl švyturių priežiūros ir išlaikymo“, kurį pasirašė pirmasis JAV prezidentas George'as Washingtonas.



NAUJAUSI KOMENTARAI

Jonas D.

Jonas D. portretas
Kaip puikiai matosi: ir hara ir zelemunčik to paties Sovietgrado augintiniai nepraustaburniai.

Zelemunčikas

Zelemunčikas portretas
To kuolo spalva nudažytų svyturių irgi pasaulyje tik Klaipėdoje.Jis laivams,kaip gaudyklė.Tik susidūręs kapitonas supras,kad tai ne kitas laivas,o švyturys.

hara ir Zelemunčikas,

hara ir Zelemunčikas, portretas
jūs vienoje palatoje gulite? Tai bendraukite tarpusavyje.
VISI KOMENTARAI 13

Galerijos

Daugiau straipsnių