Kretingoje – valdžios permainos: griūva politinė dauguma?

Kretingos rajone – politinės įtakos rokiruotės. Dalis tarybos narių pareiškė formuojantys naują valdančiąją koaliciją. Posėdyje pritarta administracijos direktorės Jolantos Girdvainės atstatydinimo pareiškimui, tad nauja tarybos dauguma siūlys savo kandidatus ne tik į administracijos vadovo, bet ir į kitus strateginius postus.

Dauguma virto mažuma

Kretingos rajono savivaldybėje jau kurį laiką sklandė kalbos apie prasidėjusią dabartinės valdančiosios koalicijos griūtį.

Esą tai galėjo nulemti valdančiųjų vidiniai nesutarimai tarp svarbiausių šios koalicijos partnerių – visuomeninio rinkimų komiteto "Kretingos kraštas", kuriam priklauso ir Kretingos rajono meras Antanas Kalnius, bei Tėvynės sąjungos-Lietuvos krikščionių demokratų.

Komitetas "Kretingos kraštas" ir konservatoriai Kretingos rajono taryboje turi po penkis atstovus iš 25 tarybos narių. Be šių politinių jėgų, rajone valdančiajai koalicijai iki šiol priklausė Lietuvos valstiečių ir žaliųjų sąjungos, Darbo partijos ir Lietuvos Respublikos liberalų sąjūdžio atstovai.

Virginijus Domarkas / Redakcijos archyvo nuotr.

Antradienį vykusiame Kretingos rajono tarybos posėdyje konservatorius Dovydas Bajoras paskelbė pareiškimą dėl naujos valdančiosios koalicijos sudarymo.

Siūlys kandidatus postams

Koalicijos sutartį pasirašė 13 iš 25 tarybos narių – penki konservatoriai, penki socialdemokratai, du liberalai. Prie naujos valdžios šliejasi ir Lietuvos valstiečių ir žaliųjų sąjungos atstovas taryboje Konstantinas Skierus, nors iš viso į rajono tarybą išrinkti keturi šios partijos atstovai.

"Tikimės, kad prisidės ir daugiau tarybos narių", – sakė D.Bajoras.

Kretingos rajono meras A.Kalnius patikino nujautęs bręstančius pokyčius.

Jokių revanšinių nuotaikų neturime.

Vis dėlto meras pabrėžė, kad į tarybą išrinkti politikai įsipareigoję ne tik dirbti rajono žmonėms, bet ir jiems tarnauti.

Meras priminė, kad laukia pasirašytos sutarties ir kandidatų siūlymų į vicemerus bei administracijos direktoriaus postą, jo pavaduotojus.

Valdys Žvyro koalicija?

Po A.Kalniaus pasisakymo savo nuomonę viešai transliuotame posėdyje pareiškė tarybos narys Vilius Adomaitis, komiteto "Kretingos kraštas" atstovas.

"Noriu pasveikinti naują koaliciją, kuri gyveno kaip susimetusi pora, o dabar įteisino savo santykius. Žmonės jus net praminė vadinamąja Žvyro koalicija. Turėsite pravardę, nereikės galvoti", – rėžė tarybos narys.

V.Adomaitis sveikino prie koalicijos prisidėjusius politikus ir tikino suprantąs, kad revanšines idėjas puoselėjo tie, kurie pralaimėjo praėjusius rinkimus.

"Noriu pasveikinti ir Konstantiną Skierų. Taip, Konstantinai, sunku, kai iš tavęs atima dešimttūkstantinius kontraktus su savivaldybe. Kerštas yra labai svarbu. Gal jau šią koaliciją reikėtų vadinti dieviškąją, nes buvusioji buvo velniška. Ponai, neužsižaiskite. Galbūt aš klystu, gal jūs ateinate norėdami gero rajonui?" – kalbėjo V.Adomaitis.

Į replikas atsakė tarybos narys Virginijus Domarkas, buvęs administracijos direktorius, padaręs pastabą dėl neetiškų etikečių klijavimų.

Įtaka: buvęs Kretingos rajono meras Juozas Mažeika (kairėje) ir buvęs administracijos direktorius V.Domarkas mėgina į savo rankas susigrąžinti valdžią. / Vytauto Liaudanskio nuotr.

"Jokių revanšinių nuotaikų neturime. Ši koalicija susiformavo todėl, kad mes valdančiojoje koalicijoje pasigedome konstruktyvaus darbo", – patikino V.Domarkas.

Gaus priedą

Kretingos rajono tarybos posėdžio metu politikai pritarė administracijos direktorės J.Girdvainės prašymui savo noru palikti pareigas.

J.Girdvainė norėjo būti atleidžiama gruodžio 31-ąją, tačiau paaiškėjo, kad susirgo jos pavaduotojas, tad direktorės nebus kam laikinai pakeisti.

Taryba nusprendė, kad J.Girdvainė bus atleista sausio 11 d. Už darbą koronaviruso pandemijos metu J.Girdvainei skirta šimto procentų valstybės tarnautojo vienkartinė išmoka.NAUJAUSI KOMENTARAI

Tiesa

Tiesa portretas
Meras su savo komanda dirba gerai. Manau naujoji valdančioji dauguma tik trugdys. Manau jie žmonėms nieko gero neduos.

Dalužė

Dalužė portretas
Šaunuolis Vilius Adomaitis,tik tiesą tokiems rėžti tiesiai į smegenėles,mano šeima tik už jus ir merą

Jaunasis Kretingiskis

Jaunasis Kretingiskis portretas
Senieji bebrai trukdo merui dirbti.
VISI KOMENTARAI 7
 • Skelbimai
 • Pranešk
  naujieną
 • Portalo
  svečias
 • Orai
 • TV
  programa
 • Žaidimai
 • Horoskopai
 • Facebook
 • Twitter
 • RSS

Galerijos

 • Dėl skiepijimosi uostamiestyje – mįslės
  Dėl skiepijimosi uostamiestyje – mįslės

  Uostamiestyje vakcinuota daugiau nei penktadalis klaipėdiečių, tačiau kai kurios gyventojų grupės skiepytis neskuba. Pavyzdžiui, rusakalbių gimnazijų abiturientai. Čia paskiepytų moksleivių 10 kartų mažiau nei lietuviškose mokyklose. ...

  9
 • KKKC – naujas vadovas
  KKKC – naujas vadovas

  KKKC vadovo konkursą laimėjo buvęs Klaipėdos priklausomybės ligų centro direktorius L. Andrikis. ...

  6
 • Įgyvendindama griežtesnius aplinkosaugos reikalavimus KLASCO prisidės prie švaresnio Vitės kvartalo
  Įgyvendindama griežtesnius aplinkosaugos reikalavimus KLASCO prisidės prie švaresnio Vitės kvartalo

  Bendrovė Klaipėdos jūrų krovinių kompanija (KLASCO) laikydamasi gegužės 1 d. įsigaliojusių naujų Aplinkosaugos įstatymų nuostatų, pagal kurias pramonės ir uosto krovos bendrovėms taikomi griežtesni reikalavimai, aktyviai prisideda prie š...

  1
 • Pajūryje statomo aplinkos ministro namo tyrimo atsakymų dar reikia palaukti
  Pajūryje statomo aplinkos ministro namo tyrimo atsakymų dar reikia palaukti

  Praėjus mėnesiui po nelaimės pajūryje statomame aplinkos ministro Simono Gentvilo name, darbo inspekcijos specialistai vis dar negali pasakyti, ar nugriuvusių laiptų sužeistas vyras statybvietėje tuo metu atsirado atsitiktinai, ar neteisėtai dirbo. ...

  12
 • Galerija Klaipėdoje tapo bevardė
  Galerija Klaipėdoje tapo bevardė

  Pasaulinio garso dailininko Prano Domšaičio vardo galerija uostamiestyje nuo šiol bus vadinama Klaipėdos dailės muziejumi. Taip nusprendė Lietuvos nacionalinio dailės muziejaus, kuriam priklauso šis filialas, vadovybė. Tačiau, klaip...

  2
 • Klaipėdoje atidaromas naujas vakcinavimo centras
  Klaipėdoje atidaromas naujas vakcinavimo centras

  Klaipėdoje trečiadienį, gegužės 12 d., atidaromas naujas vakcinavimo centras. Jis įkurtas LCC tarptautiniame universitete Kretingos g. 36. Nuo šiol naujajame vakcinavimo centre bus skiepijama didžioji dalis klaipėdiečių – čia įrengta 2...

  5
 • Kurortai laukia vasaros: kokios naujovės pasitiks poilsiautojus?
  Kurortai laukia vasaros: kokios naujovės pasitiks poilsiautojus?

  Kurortai laukia vasaros ir pasakoja apie naujoves. Klaipėda visiems atveria naują paplūdimį, o Neringa – antrą nudistų zoną. Tad šią vasarą nuogaliams prie jūros bus net penki paplūdimių ruožai. ...

  1
 • V. Grubliauskas: kiekviena vakcina turi surasti savo petį
  V. Grubliauskas: kiekviena vakcina turi surasti savo petį

  Daugiau dalyvių šventėse, klientų aptarnavimas uždarose patalpose – tokias laisves įteisintų Galimybių pasas. Pasiskiepijusiems, persirgusiems ar pasitikrinusiems nuo COVID-19 žmonėms jis įsigalios jau po poros savaičių. Tačiau Klaip...

  16
 • „Metų klaipėdietės“ kulminacija <span style=color:red;>(vaizdo įrašas)</span>
  „Metų klaipėdietės“ kulminacija (vaizdo įrašas)

  2021-ųjų „Metų klaipėdietės“ konkurso finalinį vakarą galėjo stebėti kiekvienas norintis. Pandemija pakoregavo žmonių gyvenimus, bet ne visi pokyčiai – blogi. Kai kurie jų suteikė daugiau galimybių. Pavyzdžiui, pabūti ten, ku...

  3
 • Metų klaipėdietė – M. Tarachovskaja
  Metų klaipėdietė – M. Tarachovskaja

  19-ąja Metų klaipėdiete dienraščio „Klaipėda“ skaitytojų valia tapo pjeses rašanti ir pati jose vaidinanti M.Gorkio progimnazijos matematikos mokytoja Maja Tarachovskaja. Jai ir kitoms penkioms konkurso finalininkėms padėkota ...

  26
Daugiau straipsnių