Kova su koronavirusu: Klaipėda ragina mobilius punktus steigti visose savivaldybėse

 • Teksto dydis:

Klaipėdos meras Vytautas Grubliauskas kreipėsi į Sveikatos apsaugos ministrą dėl mobilių punktų steigimo visose savivaldybėse.

Šiuo metu Klaipėdos miesto mobilus punktas aptarnauja ir didžiąją dalį regiono savivaldybių, tačiau blogėjant epidemiologinei situacijai, staigiai didėja ir Klaipėdos mobilaus punkto darbo apkrovos – punktas jau dirba pilnu pajėgumu, tyrimai imami sutankintu dažnumu, tačiau vis tiek ne visi asmenys, kuriems reikia atlikti tyrimą, gali greitai užsiregistruoti į mobilų punktą, laukti tenka ir po dvi dienas.

Anot mero, įsteigus punktus ir kitose savivaldybėse, situacija pagerėtų visur.

„Įsteigus mobilius punktus kiekvienoje savivaldybėje, palengvėtų darbas ne tik Klaipėdos mobiliajame punkte. Gerokai patogiau būtų ir tų savivaldybių gyventojams, kuriems dabar dažnu atveju dėl tyrimo tenka važiuoti į Klaipėdą. Kad kitose savivaldybėse šie punktai reikalingi, rodo ir Klaipėdos punkte aptarnautų asmenų statistika – tik 50 procentų čia apsilankiusių asmenų yra klaipėdiečiai. Be to, tikėtina, kad dėl nemažo atstumo dar ne visi aplinkinių rajonų gyventojai turi galimybę atvykti į Klaipėdos mobilų punktą, todėl rajonuose didėja COVID-19 ligos plitimo rizika. Kitas aspektas – punkto išlaikymo kaštai, kurie dabar gula vien ant klaipėdiečių pečių, nors punktas aptarnauja ir kitų savivaldybių gyventojus“, – sako Klaipėdos meras Vytautas Grubliauskas.

Įsteigus punktus ir kitose savivaldybėse, situacija pagerėtų visur.

Mero kreipimesi į Sveikatos apsaugos ministrą nurodoma, kad daugiau didinti mobilaus punkto pamainų skaičiaus Klaipėdos miestas neturi galimybių, nes jau išseko mobiliame punkte dirbantys žmogiškieji resursai.

Anot mero, akivaizdu, kad mobilūs punktai savo veiklą turės vykdyti dar ilgai, o veiklos apimtys tik didės, todėl būtina skubos tvarka spręsti, kaip efektyvinti punktų veiklą. Klaipėdos miesto siūlomos alternatyvos – teisės aktais įpareigoti kiekvieną savivaldybę įsteigti savo mobilų punktą ir aptarnauti savo savivaldybės gyventojus arba teisės aktais įpareigoti regioniniam punktui priskirtas savivaldybes pasirašyti bendradarbiavimo sutartis, įsipareigojant prisidėti prie punkto veiklos žmogiškaisiais ir kitais resursais.

Klaipėdos miesto savivaldybė informuoja, kad kreipimasis Sveikatos apsaugos ministrui išsiųstas šiandien.NAUJAUSI KOMENTARAI

Va kap gerai

Va kap gerai portretas
kuomet tik prasidėjus koronai Klaipieduoj visi šiti iš valdžios gerai gavo per kepure.Dabar tep imušti ka kėtus gal mokyt. Buvau jurininku pol tai ten kap sukarinta zona.Matos ka žmones rimtai žiuri.Tep ir tur būt
VISI KOMENTARAI 1
 • Skelbimai
 • Pranešk
  naujieną
 • Portalo
  svečias
 • Orai
 • TV
  programa
 • Žaidimai
 • Horoskopai
 • Facebook
 • Twitter
 • RSS

Galerijos

Daugiau straipsnių