Situacija kelia rūpestį
Trečiadienį uostamiesčio meras Vytautas Grubliauskas pranešė, kad Klaipėdos savivaldybė nusprendė pirkti ir jau užsakė 50 tūkst. respiratorių.
„Jie Klaipėdą turėtų pasiekti kaip įmanoma greičiau. Tikrai ne per mėnesį, tikiuosi, net ne per dvi savaites“, – teigė V.Grubliauskas.
Respiratorių ir kitų būtinų apsaugos priemonių siunta į Klaipėdą keliaus iš Kinijos. Uostamiesčio vadovas pabrėžė, kad šiuo metu medikų saugos klausimas yra prioritetinis klausimas.
„Vertinant situaciją, kuri Klaipėdoje yra pakankamai kelianti rūpestį, bet jokiu būdu ne paniką, yra parengti trys raštai į valstybės ekstremalių situacijų operacijų centrą“, – informavo Klaipėdos meras.
Spręs dėl keltų
Į minėtą centrą bus kreipiamasi dėl galimybės, esant ekstremaliai situacijai Klaipėdoje į pagalbą pasitelkti kariškius, jų infrastruktūrą, priemones, žmogiškuosius resursus. Dar vienas numatomas klausimas – būtinosios apsaugos priemonės. Anot V.Grubliausko, šis klausimas ant Vilniuje esančių stalų turi degti raudona lempute.
Taip pat bus kreipiamasi dėl tarptautinių keltų problemos. Bus prašoma spręsti keltais į uostamiestį grįžtančių ne Klaipėdos, o kitų savivaldybių gyventojų pargabenimo į jų miestus klausimą.
Pradėjo tirti mėginius
Žengiamas ir dar vienas svarbus žingsnis, siekiant operatyviau reaguoti į sergamumo situaciją. Nuo trečiadienio Klaipėdos universitetinėje ligoninėje pradėti tirti įtariamai koronavirusu užsikrėtusiųjų mėginiai. Iki šiol jie buvo siunčiami į Vilnių.
Pasak ligoninės vyriausiojo gydytojo Vinso Janušonio, nuo šiol mėginių tyrimai pastebimai sutrumpės, atsakymai bus aiškūs per maždaug 5-6 valandas, tad bus galima greičiau iš ligoninės išleisti virusu nesergančius žmones ir atlaisvinti palatas. Šiuo metu ligoninėje reagentų turima maždaug 300 pacientų mėginiams tirti.
Priemonių pakanka
Medikams būtinų apsaugos priemonių, anot vyriausiojo gydytojo, kol kas užtenka. Prognozuojama, kad jeigu plūstelėtų didelis pacientų skaičius, dabar turimų atsargų ligoninei užtektų maždaug savaitei.
Sprendžiama ir situacija dėl plaučių ventiliavimo aparatų, kurių gali prireikti ligai sunkėjant. Šiuo metu ligoninė turi dvi dešimtis tokių apartų ir perka dar 70, kurie miestą pasiekti turėtų balandžio pradžioje.
Neseniai ligoninei kaip dovana buvo įteikti dar 5 aparatai.
Kol kas nevisai aiškus lieka mobiliųjų tyrimų punktų klausimas. Miesto valdžios atstovai užtikrino, kad Klaipėdos medikai teikti tokias paslaugas yra pasirengę, tačiau darbą kol kas stabdo biurokratinio pobūdžio trikdžiai.
Pasak Klaipėdos savivaldybės administracijos direktoriaus Gintaro Neniškio, šiuo metu savivaldybėms nurodyta laukti atskiro sveikatos apsaugos ministro leidimo pradėti mobiliųjų tyrimų punktų darbą.
Naujausi komentarai