Klaipėdietės pašto dėžutėje – keista staigmena

Nuomojamo buto pašto dėžutėje radusi pluoštą jai adresuotų vokų, kurių siuntėja – negirdėta kompanija, klaipėdietė sunerimo įtardama, kad jos asmens duomenimis naudojamasi be leidimo.

Nuomojamo buto pašto dėžutėje radusi pluoštą jai adresuotų vokų, kurių siuntėja – negirdėta kompanija, klaipėdietė sunerimo įtardama, kad jos asmens duomenimis naudojamasi be leidimo.

Į nuomojamą butą – laiškas

"Nemėgstu, kai mane užverčia reklamomis, bruka neaiškius lošimus ar ragina dalyvauti kažkokiuose renginiuose. Pati pasirenku, ką man veikti. Kai pamačiau laiškus, kuriuose visiškai nepažįstami žmonės kviečia į kažkokį renginį ir net nurodo man priskirtą numerį, tiesiog įsiutau. Tai yra kišimasis į mano gyvenimą, bet svarbiausia – mano asmeniniai duomenys kaupiami be mano žinios", – piktinosi jauna klaipėdietė.

Mergina kelerius metus gyvena nuomojamame bute, tačiau gyvenamąją vietą yra deklaravusi savo tėviškėje.
Pradėjusi žiūrinėti vokus, suprato, kad jie į jos pašto dėžutę buvo sumesti vienu metu. Ant vieno jų buvo užrašyta, jog tai yra svarbus jo gavėjui pranešimas. Ši eilutė pabraukta ryškiai geltona spalva.

Kitas, kur kas didesnis vokas gavėjai sukėlė dar daugiau nerimo, nes ant jo raudonomis raidėmis parašyta: "Svarbūs dokumentai".

Atidžiau apžiūrėjusi voką mergina suprato, jog nieko svarbaus jame negali būti, nes kur kas mažesnės raidės skelbė, kad tai reklaminė pašto siunta. Ji buvo viliojama dalyvauti "Didžiajame žaidime" ir ne tik pirkti Lietuvos kelių ir lankytinų vietovių vadovą, bet ir rungtis dėl brangaus prizo ar piniginio laimėjimo.

Prašė užklijuoti ženklą

Tai, ką mergina rado vokuose, dar labiau sunervino. Supratusi, kad yra raginama pirkti jai nereikalingą knygą, ji buvo beišmetanti popierius.

Tačiau viename vokų buvo dar du vokai, vienas jų skirtas patvirtinti dalyvavimą žaidime. Jo siuntimas jau buvo apmokėtas. Dešiniajame viršutiniame kampe pažymėta, kad pašto ženklo klijuoti nereikia.

Kitas vokas, pavadintas atsakymo "Ne" voku, tame pačiame kampe turi užrašą "Priklijuokite pašto ženklą".

"Kodėl atsisakydama man primesto žaidimo esu įpareigojama eiti pirkti pašto ženklą ir siųsti laišką?" – piktinosi klaipėdietė.

Tik atidžiau paskaičiusi, kas parašyta kitoje voko pusėje, ji suprato, kad ir išsiuntusi šį laišką nebūtų tikra, jog niekada nebegaus panašių laiškų.

Siuntėjo informacija teigė, kad, išsiųsdama voką su atsakymu "Ne", ji iš tiesų nepriima pasiūlymo įsigyti knygos, bet ir toliau nori dalyvauti žaidime ir užsitikrinti jai skirtas laimėjimo galimybes. Čia pat skelbiama, kad gavėjas dar turi galimybę laimėti 100 tūkst., 20 tūkst. ar kurį nors iš 500 mažųjų prizų.

Priminė pildytą anketą

"Taip įsiutau, kad puoliau naršyti internete, ieškodama man laiškus siuntusių asmenų kontaktų. Prisiminiau, kaip daugybė žmonių buvo priversti mokėti pinigus už jiems nereikalingus daiktus vien todėl, kad nepranešė jų atsisakantys. Todėl nusprendžiau susisiekti su žaidimo organizatoriais telefonu ir įsitikinti, kad daugiau niekada negausiu jokių laiškų", – pasakojo mergina.

Paskambinus telefonu atsiliepė Povilu prisistatęs vaikinas. Klaipėdietė neslėpė susierzinimo ir pareikalavo išbraukti ją iš visų sąrašų, kokius tik turi žaidimo organizatoriai.

Po neilgo aiškinimosi mergina paklausė, iš kur organizatoriai gavo jos asmens duomenis ir adresą. Povilas paklausė, gal ji užpildė anketą. Tačiau klaipėdietė įsitikinusi, kad niekada neprašė įtraukti ją į žaidimą ir apie jį nė nebuvo girdėjusi.

Tiesa, ji prisiminė kartą vasarą Palangoje atsakinėjusi į apklausos klausimus apie geidžiamiausias atostogas. Tačiau nenurodė, kur gyvena. Kaip tapo žinoma apie jos išsinuomoto buto adresą, mergina net neįtaria.

Inspekcija tikrino ir baudė

"Didžiojo žaidimo" organizatoriai Lietuvoje veikia jau daug metų. Nuo pat 2005-ųjų jie yra Valstybinės duomenų apsaugos inspekcijos (VDAI) darbuotojų taikiklyje.
2005 metais atlikusi tikrinimą inspekcija nustatė, kad organizuojant "Didįjį žaidimą-1" buvo pažeistas įstatymas, nes pasiskundusiųjų duomenys buvo tvarkomi be jų sutikimo. Šie žmonės nebuvo informuoti, iš kokių šaltinių duomenys buvo gauti.

"Didžiojo žaidimo" organizatoriai Asmens duomenų valdytojų valstybės registre buvo nurodę, kad žaidimo dalyvių duomenis gaus tik tiesiogiai iš šių duomenų subjektų.

Už pažeidimus bendrovė buvo nubausta administracine tvarka. Po metų šalies gyventojų pašto dėžutes vėl užplūdo žaidimo laiškai.

Tada VDAI atliko prevencinį tikrinimą. Organizatoriams buvo liepta sunaikinti neteisėtai naudojamus duomenis ir užtikrinti, kad ateityje jie būtų tvarkomi laikantis įstatymo reikalavimų. VDAI buvo raštu informuota, kad nurodymas įvykdytas.

2009 metais situacija pasikartojo. Paaiškėjo, kad duomenis apie žmones žaidimo organizatoriai gaudavo iš telefono knygų. Tada VDAI nurodytus pažeidimus pripažino ir teismas.NAUJAUSI KOMENTARAI

klaippedieciaim

klaippedieciaim portretas
Taip, mes irgi gavom tas nesąmones, kas dar gali tikėti??????;(((((

miestietė

miestietė portretas
Kiek jau rašyta ir pasakota šimtus kartų,kad nepasakoti savo duomenų,neatsakinėti į jokius klausimus.Užeini į parduotuvę,ir čia tuojau pastoja kelią tos klausinėtojos,lyg tarp kitko klausia ką manai apie vaistus,valdžią ir t.t.Ir paskutinis klausimas būna adresas,pavardė,tel.nr.,tai žmonės turėtų galvoti,kodėl prašo duomenų.

Marytė...

Marytė... portretas
O aš įdedu biskį kakučio ir išsiunčiu atgal
VISI KOMENTARAI 4
 • Skelbimai
 • Pranešk
  naujieną
 • Portalo
  svečias
 • Orai
 • TV
  programa
 • Žaidimai
 • Horoskopai
 • Facebook
 • Twitter
 • RSS

Galerijos

Daugiau straipsnių