Klaipėdiečiai neslepia pasididžiavimo gyva miesto egle: natūralumas visada puošia

Klaipėda jau gyvena Kalėdų laukimu. Atsigabeno pagrindinę miesto eglę. Ji vėl žmonių dovanota, bet šiemet stebins – suksis ir spindės, kaip Rokfelerio eglė Niujorke. Į kitus Vakarų Lietuvos miestus irgi jau atkeliavo žaliaskarės.

Jau devintą kartą pagrindinė Klaipėdos eglė – žmonių dovanota. Šįkart į miesto centre esančią Teatro aikštę ji keliavo iš priemiesčio – Jakų. Šeima įkurtuvėms ją gavo dovanų ir augino 25 metus. Tik aukštas medis pradėjo bėdų kelti.

„Vis tik pavojinga vieta. Reikia visada galvoti, kur sodini prieš sodindamas“, – šnekėjo eglę dovanojanti Jadvyga Maslova.

J. Maslova, paklausta, kuo pavojinga, atsakė: „Laidai, kai pučia stiprus vėjas, ji siekia laidus.“

Darbininkams pjaunant eglę irgi kilo iššūkių neužkliudyti elektros laidų. Net elektros tiekimą gatvelėje kurį laiką nutarta išjungti – ir lietus, ir vėjas darbus trikdė.

„Vėjas pagrinde, lietus ne toks baisus, bet vėjas. Pernai buvo minusiukas, buvo šalta, pati eglė trapi, kai pašąla, lūžinėja. Mūsų tikslas – kokia ji augo, tokią ir pristatyti į aikštę. Tai viena kita šakelė, vienas kitas kankorėžis nukritęs – nieko baisaus. Tikėkimės, kad kelionė pavyks“, – nurodė Klaipėdos želdinių direktorius Gediminas Valašinas.

Visas LNK reportažas – vaizdo įraše:

Miesto centrą eglė pasiekė su policijos palyda. Šiemetė žaliaskarė – 11 metrų, kad taptų pagrindine miesto egle, nurungė net penkliolika konkurenčių.

„Šį kartą eglutės pasirinkimą lėmė ne tik grožis, skarotumas, aukštis, bet ir dar vienas labai svarbus faktorius – mums reikėjo, kad būtų labai tiesus kotas, kuo tiesesnis“, – teigė Klaipėdos švenčių laikinoji vadovė Živilė Putnienė.

Mat Klaipėdos eglė suksis. Tam įstatyta į mechanizmą, o šis sukonstruotas taip, kad atlaikytų ne tik svorį, bet ir stiprius pajūrio vėjus. Eglės puošybai reikia apie 5 kilometrų spalvotų girliandų.

„Labai norime pabandyti tą idėją papuošti Klaipėdos eglę kaip Rokfelerio eglę. Pažiūrėti, kaip atrodys naktį šviečiančios spalvotos girliandos. Eglės puošybai bus jų panaudota 5 km, o apačioje eglės šakos bus apsuptos geltonomis girliandomis, kad išgautume pakankamą ryškumą“, – aiškino Ž. Putnienė.

Klaipėdiečiai neslepia pasididžiavimo, kad jų gyvos ir dovanotos eglės tradiciją ir kiti miestai nusižiūrėjo.

„Gyva eglutė visada duoda to cinkelio tokio“, – tvirtino pašnekovas.

Labai norime pabandyti tą idėją papuošti Klaipėdos eglę kaip Rokfelerio eglę.

„Kuo mažiau to plastiko, natūralumas visada puošia labai“, – sakė pašnekovė.

13 metrų aukščio eglę miestui dovanojo ir kretingiškiai. Brolių Pocių tėvų kieme augusi žaliaskarė kadaise buvo kalėdinė dovana.

„Prieš 40 metų brolis buvo 8 klasę baigęs ir parvežė kalėdinę dovaną mamai. Vaikystės eglė – ją puošėme obuoliais, saldainiais pradžioje, paskui nusibodo, plastmasinių žaisliukų kabindavome“, – nurodė eglę dovanojantis Juozas Pocius.

J. Pocius viliasi, kad po jų šeimos egle šiemet dovanų ras visi.

„Kretingos aikštėje ji bus labai puošni, gražuolė, „Miss eglė“ iš Basanavičiaus gatvės. Džiaugsmo suteiks visai Kretingai. Todėl mano palinkėjimas, kad Kalėdų Senelis pačias brangiausias dovanas neštų ten visai Kretingai – meilę, šilumą, pasitikėjimą, iniciatyvą“, – kalbėjo J. Pocius.

Šilalė pagrindinę Kalėdų puošmeną irgi gavo dovanai, ji atgabenta iš Kaltinėnų. Šilališkiai ją įžiebė pirmieji Vakarų Lietuvoje – lapkričio 28-ąją.

Po kelerių metų pertraukos gyvas egles puošia Palanga, Šventoji ir Gargždai. Šilutė pagrindine miesto kalėdine egle skelbia natūraliai mieste jau kone pusę amžiaus augančią žaliaskarę. Tai, anot šilutiškių, atsakingo ir tvaraus bendruomenės požiūrio simbolis.



NAUJAUSI KOMENTARAI

Galerijos

Daugiau straipsnių