Klaipėdos Socialinių mokslų kolegijoje (SMK) vyko diskusija "Ateities Klaipėda – prasmingų jungčių miestas". Buvo dalijamasi vizijomis apie būsimą miesto įvaizdį, strategijas kuriant naujas darbo vietas, erdves kultūriniams renginiams, naujų būdų ieškojimą, siekiant pritraukti ne tik klaipėdiečius, bet ir svečius, padėsiančius miestui suteikti gyvastį.
Kalbėjo apie miesto reiškinį
Renginys-diskusija vyko nuotoliniu būdu ir gyvai. Į gyvą susitikimą atvyko miesto plėtros agentūros "Klaipėda ID" vadovė Eglė Songailienė, kūrybinio inkubatoriaus ir meno bendruomenės "Tema" steigėjas, menininkas Linas Kutavičius, kultūrinės erdvės "Hofas" įkūrėjas ir vadovas Domas Staniulis.
Virtualiai dalyvavo ir uostamiesčio meras Vytautas Grubliauskas, "Kilo Health" vienaragio įkūrėjas ir vadovas Tadas Burgaila, viešosios įstaigos "Klaipėdos šventės" vadovė Eglė Šulskė bei Lietuvos architektų sąjungos Klaipėdos apskrities organizacijos valdybos pirmininkas Mantas Daukšys.
Vytautas Grubliauskas: jei mes gebėsime būti įdomesni visiems, kam tik galime, pritrauksime daugiau tų, kurie susidomės.
Pirmoje renginio dalyje vyko filosofinė diskusija apie miestą kaip reiškinį, o antroje buvo pristatyti šeši projektai, kurie kuria Klaipėdos miestą.
Diskusiją vedė SMK kanclerė Gabija Skučaitė.
"Kai žvelgiame į šį miestą, didžiulių perspektyvų ir didelio potencialo miestą Klaipėdą, matome, kad jame gimsta vis daugiau naujų sumanymų, kūrybingų užmojų, kuriuos verslininkai, valstybinės organizacijos, savivaldybė imasi įgyvendinti. Kurdami šį renginį supratome, kad reikia kalbėti apie Klaipėdą kaip apie prasmingų jungčių miestą", – renginio idėją pristatė G.Skučaitė.
Svarbu išliekamoji vertė
Dalyviai kalbėjo apie tai, ką daryti, kad įvairūs pasiūlymai neliktų tik gražiomis kalbomis. Renginiai, diskusijos atveria galimybes naujai pažvelgti į miestą, tačiau daug svarbiau, kas lieka po tokių pasikalbėjimų.
"Norėčiau palinkėti, kad siektume kokybės. Galbūt neverta visko iš karto turėti mūsų mieste, nes kiek Klaipėdą "šersime", Vilnius vis tiek bus didesnis. Mūsų stiprybė yra kituose dalykuose", – svarstė M.Daukšys.
Miesto gyvasties ir išliekamumo perspektyvoje svarbų vaidmenį, pasak dalyvių, atlieka žmonės, be kurio miesto apskritai nebūtų.
"Gyvenimas – gyvybė. Esminis dalykas tas, kad žmonės yra miestas, o miestas yra žmonės. Žmonės traukia žmones. Jei mes gebėsime būti įdomesni visiems, kam tik galime, pritrauksime daugiau tų, kurie susidomės", – teigė V.Grubliauskas.
Reikia paskatinimo
Pasak E.Šulskės, uostamiestyje tikrai netrūksta kūrybingų ir iniciatyvių žmonių, tačiau, kad jie įgyvendintų savo ambicijas, reikalingas palaikymas.
"Svarbu žmones paskatinti ir duoti jiems erdves, kurių Klaipėdoje kuriasi labai daug. Mes viską turime, norisi daugiau palaikymo", – teigė E.Šulskė.
Be kitų ambicingų projektų, renginyje buvo pristatytas ir projektas "Holaxy".
"Holaxy" – holistinio požiūrio į urbanistinį erdvių vystymą iniciatyva. Kodėl to reikia? Mūsų tikslas – sukurti tokį holistinį erdvių įveiklinimo modelį, kuris turėtų prasminį prieaugį tiek individualiu, tiek ir kolektyviniu lygmeniu. "Holaxy" – miestas mieste, holistine evoliucija paremtas naujų erdvių kūrimas, kur susijungia žmogus, gamta ir technologijos", – kalbėjo G.Skučaitė.
Naujausi komentarai