Kieme – nuodų bala Pereiti į pagrindinį turinį

Kieme – nuodų bala

2008-11-07 09:00

Daugiabučio namo kieme prie konteinerio aptiktas žmogaus sveikatai pavojingas radinys – keli kilogramai termometrų su gyvsidabriu. Dalis jų buvo suskilę.
Didelis kiekis termometrų Sportininkų gatvės 19 namo kieme prie konteinerių šiukšlėms rasti užvakar po pietų. Keli buvo suskaldyti. Apie radinį praeiviai pranešė ugniagesiams.

Įvykio vietoje gumine kriauše pareigūnai surinko apie 10 gramų iš termometrų išsiliejusio gyvsidabrio. Iš viso įmonei „Toksika“ perduoti du kilogramai termometrų.
Iš kur prie daugiabučio namo konteinerio atsirado termometrai, pareigūnai negalėjo pasakyti. Pasak ugniagesių, juos čia galėjo palikti bet kas – gyventojai, kurie valė rūsį ir norėjo atsikratyti šių daiktų, ar kokios nors įstaigos atstovai.

Visuomenės sveikatos centro Visuomenės sveikatos saugos kontrolės skyriaus vyriausioji specialistė Daiva Karalienė tvirtino, jog termometrai su gyvsidabriu į elektroninius keičiami vaikų darželiuose. Įstaigų darbuotojai juos turi pristatyti į įmones, užsiimančias pavojingų atliekų utilizavimu.

Ugniagesiams dažniausiai tenka vykti neutralizuoti gyvsidabrio, kai termometras sudaužomas klaipėdiečių namuose. Utilizacijai naudojamas specialus skystis.
Didelis kiekis gyvsidabrio uostamiestyje rastas ne pirmą kartą. Pernai metalo supirktuvėje aptikti trys kilogramai grunto, užteršto gyvsidabriu. Iš kur jis čia atsirado, nepaaiškėjo.

Pavojingas atliekas renkančios bendrovės „Toksika“ Klaipėdos filialo vadovas Stasys Vasiliauskas pasakojo, jog per metus į jo įmonę atnešama 100–200 kilogramų atliekų, užterštų gyvsidabriu.

Daugiausiai termometrų surenkama iš gydymo įstaigų. Pavieniai žmonės į įmonę užsuka rečiau. Įmonės darbuotojai įvertina medžiagos utilizavimo kainą, įstaigos ar gyventojas susimoka, ir termometras paimamas sunaikinti.

„Mums atiduodami sveiki termometrai turi būti įvynioti į maišelį. Esant įskilimui, juos reikia įdėti į indelį ir užpilti kalio permanganato tirpalu“, – aiškino S.Vasiliauskas
Surinktos pavojingos atliekos vežamos naikinti į Vokietiją. Lietuvoje tokie darbai nėra atliekami. S.Vasiliausko teigimu, po kelių metų Šiauliuose įmonė „Toksika“ įrengs pavojingų atliekų deginimo aparatą.

D.Karalienė pabrėžė, jog žmogus gali apsinuodyti gyvsidabrio skleidžiamais garais. Ir mažas jo kiekis gali turėti neigiamą poveikį sveikatai, nes šis skystas metalas kaupiasi organizme ir nepasišalina.

Todėl įskilus termometrui, patariama iš karto kreiptis į ugniagesius, o ne gyvsidabrį rinkti patiems.

Naujausi komentarai

Komentarai

  • HTML žymės neleidžiamos.

Komentarai

  • HTML žymės neleidžiamos.
Atšaukti
Komentarų nėra

Daugiau naujienų