Galvos skausmas tebesitęsia Pereiti į pagrindinį turinį

Galvos skausmas tebesitęsia

2025-02-18 13:30

Klaipėdos savivaldybės Miesto plėtros ir strateginio planavimo komiteto posėdyje dar kartą iškelti klausimai dėl dviejų gatvių – S. Nėries ir L. Giros pavadinimų panaikinimo. Taip būtų įvykdytas Lietuvos gyventojų genocido ir rezistencijos tyrimo centro sprendimas.

Susiskaldymas: dalis tarybos narių pritaria sprendimui panaikinti S. Nėries gatvės pavadinimą, kita dalis – ne. Susiskaldymas: dalis tarybos narių pritaria sprendimui panaikinti S. Nėries gatvės pavadinimą, kita dalis – ne.

Klausimo dėl minėtų gatvių pavadinimų panaikinimo pranešėja Marija Buivydienė sakė, kad nelikus S. Nėries g. pavadinimo, prasitęstų K. Donelaičio g., ją svarstoma pratęsti nuo Liepų iki Priestočio g.

„Kodėl antrą kartą kreipiamės? Kadangi gavome reikalavimą iš Vyriausybės atstovo dėl gatvės pavadinimo panaikinimo. Taip pat gavome ir iš Genocido centro reikalavimą dėl panaikinimo. Ir ten, ir ten rašoma, jei nevykdysime, kreipsis į teismą“, – sakė M. Buivydienė.

Prasidėjo diskusija. Esą nėra aišku, ar šis kreipimasis yra įstatymo pagrindu, kadangi tokiu atveju Klaipėdos tarybos nariai apskritai negalėtų balsuoti prieš, nes tai reikštų įstatymo nesilaikymą. O galbūt šis siūlymas – tik direktyvinė nuostata?

Leonas Makūnas. / Vytauto Liaudanskio nuotr.

„Pagrindinė mūsų dilema, ar turime teisę apsispręsti? Jeigu yra įstatymas ir mes privalome jį vykdyti, tai mums balsuoti nereikia. Taip turėtų būti. Bet jeigu tarybai suteikiama galimybė išreikšti savo poziciją, mes atsiduriame nežinomoje žemėje. Ką daryti, jeigu taryba priima sprendimą, kuris prieštarauja įstatymui? Kur problema – įstatymas ar taryba? Manau, kad įstatymas. Taryba šiandien veikia pagal savo įgaliojimus. Tarybos įgaliojimai – suteikti ir panaikinti gatvių pavadinimus. Įstatymas sako, kad reikia kovoti su propaganda, ir sako, kad šitas pavadinimas turi būti panaikintas“, – svarstė komiteto narys Raimondas Tamošauskas.

Tačiau kitas komiteto narys Leonas Makūnas turėjo kitokią nuomonę. Esą nereikėtų painioti įstatymo ir kitų sąvokų.

Kas nusprendė, kad S. Nėries gatvė yra totalitarinio režimo simbolis?

„Įstatymas reikalauja neviešinti, nepropaguoti totalitarinių režimo simbolių. Kas nusprendė, kad S. Nėries gatvė yra totalitarinio režimo simbolis? Rezistencijos ir genocido centras savo nutarimu, jokiu būdu ne įstatymu. Jis nusprendė, kad S. Nėris – autoritarinio režimo simbolis. Šitam aš nepritariu, o toliau yra kitas įstatymas – kad gatvių pavadinimus suteikia, naikina savivaldybės taryba. Ir dar yra kitas įstatymas – kad tarybos narys yra laisvas priimdamas sprendimą ir niekas jam negali prieštarauti, kaip balsuoti“, – priminė L. Makūnas.

Vakar sprendimui naikinti S. Nėries gatvės pavadinimą nepritarta.

Dėl tokio paties reikalavimo, panaikinti L. Giros gatvės pavadinimą  pakeičiant jį į Ernsto Vicherto, komisijos nariai pritarė.

Naujausi komentarai

Komentarai

  • HTML žymės neleidžiamos.

Komentarai

  • HTML žymės neleidžiamos.
Atšaukti
neturi ką veikti

kvailiams ir skauda galvas,nes raskažis subines drasko
0
0
Teisingai Klaipėdos tarybos nariai

nusprendė , nes tik Klaipėdos gyventojų balsais į miesto Tarybą išrinkti nariai pagal reglamentą sprendžia kokie bus miesto gatvių pavadinimai, o ne kažkokie nomenklatūriniai biurokratai iš LGGRTC, kas iš Lietuvos liaudies poetės nori padaryti liaudies prieše...
1
0
vieningai pakeliame rankas

subinlaižiai Marijampolėje jau spėjo Cvirkos gatvę pavadinti kaimynų gatve
0
-1
Visi komentarai (12)

Daugiau naujienų