Eilės pas gydytojus: pacientui tenka laukti net pusmetį (papildyta)

Norint patekti pas vaikų kardiologus, tenka apsišarvuoti  kantrybe – eilėje teks laukti mažiausiai tris mėnesius.

Tačiau keli mėnesiai laukimo pas gydytoją specialistą nublanksta prieš kitą rekordą – eilės pas šeimos gydytoją klaipėdietis tikino lauksiantis pusmetį.

Gydytoja atsisakė priimti

Septyni mėnesiai laukimo – tiek suskaičiavo klaipėdietė, bandanti su sūnumi patekti pas vaikų kardiologą. Išsiprašiusi valandai iš darbo, talone nurodytu laiku ji atėjo į Klaipėdos konsultacinę vaikų polikliniką.

Kardiologei paprašius siuntimo, motina pasiūlė pasižiūrėti ligonio kortelėje, kur šis buvo įklijuotas. Gydytoja pačiai motinai pasiūlė paieškoti siuntimo kortelėje.

Klaipėdietė pasakojo, kad dėl sūnaus sveikatos bėdų tenka dažnai lankytis pas įvairių sričių specialistus.

Eilės pas gydytoją ji su sūnumi laukė tris mėnesius. Per tą laiką jie lankėsi ne pas vieną specialistą. Tad esą sunku prisiminti, kur konkrečiai įklijuotas siuntimas.

Motyvuodama, kad pacientas neturi šeimos gydytojo siuntimo, gydytoja atsisakė pakonsultuoti paauglį.

"Sūnaus ligos istorija – gana stora. Būtų beprasmiška ją vartyti. Kaip ir eiti siuntimo pas savo gydytoją, nes iš darbo išsiprašiau vos valandai", – apmaudo neslėpė motina.

Klaipėdietė būtų nutylėjusi šį nesusipratimą, jei ne nesuvokiamai ilgos eilės pas vaikų kardiologus. Tądien ji iš naujo užregistravo sūnų – eilėje pas širdies gydytoją jie lauks iki kovo pabaigos.

Trys mėnesiai – normalu

Klaipėdos vaikų ligoninės administracija spėjo, kad ligonio kortelėje greičiausiai buvo įklijuotas senas siuntimas.

Kitai gydytojo konsultacijai jis netinka. Siuntimas galioja vienus metus. Už ligonio konsultaciją be siuntimo Ligonių kasos neapmoka. Tokį pacientą galima priimti tik prireikus skubios pagalbos.

Pasak vaikų kardioreumatologės Nadieždos Rožnovos, normalu laukti trijų mėnesių eilėje pas kardiologus. Esą tokia situacija yra ne tik Klaipėdoje, Lietuvoje, bet ir Europoje.

Medikės žiniomis, daugelyje Europos šalių vaikų kardiologo konsultacijos tenka laukti iki pusmečio, o Airijoje – iki devynių mėnesių.

Tad kardiologinių problemų turintys pacientai uostamiestyje iškart įspėjami, kad talonu kitai konsultacijai pasirūpintų iš anksto. Kai prireikia skubios pagalbos, pacientai Konsultacinėje vaikų poliklinikoje priimami be eilės.

N.Rožnovos manymu, Klaipėdos kraštui pakanka keturių kardioreumatologų – būtent tiek specialistų šiuo metu ir dirba uostamiestyje.

Pediatrai kratosi atsakomybės

Pasak vaikų kardioreumatologės Aurelijos Česnauskienės, sutrumpinti laukiančiųjų eiles padėtų šeimos gydytojams ir pediatrams tenkanti  didesnė atsakomybė.

Tačiau kol kas pastarieji specialistai pacientus dėl širdies patologijos geriau siunčia kardiologams. Nors net trečdaliu tokių ligonių esą galėtų pasirūpinti patys šeimos gydytojai.

Vaikų kardioreumatologės supranta kolegų būgštavimus – anksčiau mokslus baigę šeimos gydytojai nėra tinkamai tam paruošti. Tokią atsakomybę galės prisiimti tik šiuo metu ruošiami jauni specialistai.

Eiles ilgina tėvai

Gydytojų nuomone, kartais dėl susidarančių eilių kalti būna patys tėvai. Norėdami apsidrausti dėl sau tinkamo vizito laiko pas gydytoją, jie pasiima po kelis talonus. Kai kurie jų taip ir lieka nepanaudoti.

Vaikų kardioreumatologės pastebi, kad tėvai ne visada paiso ir rekomendacijų dėl kitos konsultacijos laiko.

"Vakar apsilankė šeima, kuri pakartotinai turėjo atvykti tik kovo mėnesį. Tokių išankstinių ligonių per dieną buvo keturi", – rodydama pacientų registracijos žurnalą aiškino N.Rožnova.

Tačiau kai kuriuos tėvus pas gydytojus anksčiau laiko atveja ir nerimas dėl vaiko sveikatos. Kardioreumatologė sutiko, kad jų nerimas – pagrįstas. Tačiau sprendimą dėl skubesnės konsultacijos patarė geriau palikti gydytojui. Jis turėtų nuspręsti, ar tikrai būtinas skubesnis priėmimas.

Specialistės pasigenda ir didesnės tėvų atsakomybės. Pasikeitus situacijai ar susirgus vaikui, registratūros jie neinformuoja, kad pas gydytoją neatvyks. Dėl tokio neatsakingumo susidaro tarpai tarp konsultacijų, nors būtų galima priimti kitą pacientą.

Konsultacinėje vaikų poliklinikoje kasdien išdalijama 60 talonų. Per dieną papildomai priimama iki 20 skubių ligonių ir naujagimių, aptarnaujamų be eilės.

Priims gegužės mėnesį

Klaipėdietis Edvardas Grinevičius buvo šokiruotas, kai taloną pas šeimos gydytoją jam pasiūlė gegužės mėnesiui.

Išvakarėse dėl sušlubavusios širdies veiklos 68 metų vyras išsikvietė greitąją pagalbą. Suteikus pagalbą jam patarta kreiptis į savo šeimos gydytoją. Tad pasiūlymas ateiti po pusmečio pas šeimos gydytoją daugiau nei nustebino.

Vyras spėjo, kad patekti pas šeimos gydytoją tapo keblu dėl pernelyg didelio jos krūvio.

Susisiekęs su slaugytoja, jis sužinojo galįs ateiti kitą dieną ir laukti gyvoje eilėje. Pacientas po valandos ar dviejų buvo priimtas.

Sukėlė juoką

Žinia, kad pas kai kuriuos jos vadovaujamos gydymo įstaigos gydytojus galima patekti tik po pusmečio, "Mano šeimos gydytojas" direktorei Rūtai Radzevičienei sukėlė juoką.

Vadovė teigė, kad ilgiausiai gali tekti laukti šiek tiek daugiau nei savaitę. Tačiau skubūs ligoniai priimami tą pačią dieną, prireikus – ir be eilės.

Minėtasis pacientas greičiausiai ko nors nesupratęs, spėjo direktorė. Tuo labiau, kad centre dirba gydytojų, turinčių kur kas daugiau pacientų nei vyriškio nurodytoji.

Nuostabą ligonio skundas sukėlė ir šeimos gydytojai. Ji patikino, kad pacientas dėl širdies problemų buvo priimtas, jam išrašyti vaistai. Tik bėda, kad užsiregistravęs konsultacijai, vyras kartais pats nesivargina ateiti į gydymo įstaigą arba prašosi priimamas be eilės.

Klaudija Bobianskienė, Klaipėdos vaikų ligoninės vyriausioji gydytoja

Kiekvienas savo kabinete dirbantis kardiologas ne tik konsultuoja, bet ir atlieka echoskopinį tyrimą – taip taupomas priėmimo laikas, nes pacientui nebereikia niekur vaikščioti ar papildomai laukti.
Šis tyrimas atliekamas nemokamai, nors privačiuose medicinos centruose už šią paslaugą prašoma susimokėti.
Administracija gydytojams ir pacientams daugiau padėti negali.
Gydymo įstaiga porą metų visoje Lietuvoje nesėkmingai ieško vaikų kardiologo. Nors siūlomas lankstus darbo grafikas, norinčiųjų neatsiranda.
Greičiausiai specialistus atbaido per mažas atlyginimas – privačiame centre už dieną jis uždirba tiek, kiek čia per mėnesį.



NAUJAUSI KOMENTARAI

MAMA

MAMA portretas
GALETU UAB ,,MANO SEIMOS GYDYTOJAS'' ZARDEJE BENT PATALPOMIS PASIRUPINTI, O TAI PILNA ZMONIU IR TRUKSTA VIETOS SU VAIKAIS KAI ATEINI, REGISTRATURA MINIATURINE, O KUR DAR VISI SUAUGE ZMONES, TIESIOG TRUKSTA VIETOS TENAI.

Ligonė

Ligonė portretas
Eilės sudarytos dirbtinai kad gydytojai besočiai gautų daugiau pinigėlių,Kauno klinikose geria sau kavutę žmonių beveik nėra bet laukti reikia 2mėn.Įdedi į kišenuką popierėlių eilės nėra,Gydymas mokamas jau seniai tik dabar valdžios vyrai išrado dviratį iš naujo,O kur tie apsimetėliai buvo anksčiau,Juokina žmones daugiau nieko.

Naujiena

Naujiena portretas
Tikra teisybė. Specialisto apžiūros tenka laukti iki tryjų mėnesių.Bet ta pati gydytoja tuoj pat pasisiūlo priimti [tipo].. privačiai.O atėjęs su talonu būni nustebęs, nes prie gydytojo kabineto nerasi nei vieno paciento.Dauguma gydytojų turi privačias poliklinikas.Tai jiems ir neapsimoka priiminėti veltui.Jie tik pasako, arba pasiimk taloną kur puikiai mes jau žinome ,kad gausi po kokių trijų mėnesių.Arba pas ta pačia gydytoja eik privačiai nors ir dabar ,tokia karti teisybė.
VISI KOMENTARAI 33

Galerijos

Daugiau straipsnių