Šiemet Klaipėdoje užgimęs bagažinių turgus tampa vis populiaresnis. Jis pakeitė neseniai mirusį blusų turgų ir siekia suvienyti miesto bendruomenę.
Sekmadienį nuo 10 iki 15 val. Senojo turgaus gale už prekybos stalų, kur parduodamos daržovės, išsirikiavo automobiliai. Jų bagažinėse ir ant žemės klaipėdiečiai išdėliojo jiems nebereikalingus daiktus, kurie dar gali atgimti naujam gyvenimui.
Šio turgaus organizatoriai kviečia ne tik norinčiuosius parduoti, bet ir mainyti ar dovanoti.
Bagažinių turguje dažniausiai galima pamatyti knygas, paveikslus, kompaktines bei vinilines plokšteles, batus, šviestuvus, skrybėles, aksesuarus, baldus, laikrodžius, meškeres, virtuvės rakandus, rūbus, gėlių vazas, žaislus, dviračius, sporto inventorių ir kitą nenaudojamą „amuniciją“, kuri ieško naujų namų ir šeimininkų.
Bagažinių turgaus idėja nėra originali. Tokie turgūs, kur žmonės susirenka bendrauti, keistis ne tik daiktais, bet ir idėjomis, kur muzikuojama, pristatomos įvairios bendruomenių iniciatyvos, vyksta visame pasaulyje. Klaipėdoje iki šiol nieko panašaus nebuvo. Bagažinių turgaus pagrindinė idėja – bendravimas per daiktus.
„Norime, kad žmonės iš vadinamųjų miegamųjų rajonų atvyktų į miesto centrą, senamiestį ne tik per didžiąsias miesto šventes. Būtų šaunu, kad ir ramią savaitės dieną, kai miesto ritmas yra sumažėjęs, jie labiau pažintų savojo miesto erdves. Turgus – ne verslas. Aš – už bendrystę“, – teigė senamiesčio bagažinių turgaus iniciatorė Erika Cibulskienė.
Visi atėjusieji ir čia pirkėjų laukusieji buvo raginami dalyvauti loterijoje, kurią organizavo „Linksmųjų pėdučių“ savanoriai. Surinkti pinigai bus skiriami gyvūnų globai.
Naujausi komentarai