Ant Žardės piliakalnio atgijo protėvių dvasia

Grįžti į straipsnį

to Re

to Re portretas
Eilinis "kalnas" ar aukštumėlė dar nėra piliakalnis - tai tinka ir Kintams ir Drevernai. Kurie tiksliai rašytiniai šaltiniai mini abu PILIAKALNIUS?

Re

Re portretas
Kintų piliakalnis buvo, žinoma ir jo vieta. Deja, bet jis buvo nukastas smėliui-žvyrui. Rašytiniai šaltiniai mini ir Svencelės kalną.

dalyviui

dalyviui portretas
negi esi pats durniausias!?''RIMTAS REKONSTRUKCINIS RENGINYS''apatinių dėl autento nebūna net pas moteris,čia tuo tarpu buvo ''ILIUSTRUOTA ISTORIJOS PAMOKA'' ir nematau prasmės kabinėtis prie moterų liemenėlių po marškiniais,kai viskas vyksta geležinkelio ir daugiaaukščių namų pašonėj..

dalyvis

dalyvis portretas
apatinių nedėvėjo nė vienas vyras iš dalyvių.Įdomu jūs kaip tuom įsitikinot?Lindot į kelnes?O moterys dėvėjo liemenėles,o kai kurios kelnaites,gal dar dėl jūsų standarto reikėjo ir plombas ar tamponus išsitraukt,kad tik neliktų nė trupučio sintetikos???Kalba eina apie patį kostiumą ir medvilnės ten nebuvo nė siūlo galo,kostiumai yra vilnoniai,namudinio audimo ir dažymo,jei vyksta rimtas rekonstrukcinis renginys tai ir tų apatinių dėl autento nebūna net pas moteris,čia tuo tarpu buvo iliustruota istorijos pamoka ir nematau prasmės kabinėtis prie moterų liemenėlių po marškiniais,kai viskas vyksta geležinkelio ir daugiaaukščių namų pašonėj

vietiniui

vietiniui portretas
Pirmasis importinis stiklas iš Romos imperijos Baltijos regione pasirodė dar I-IV mūsų eros amžiais.

vietinis

vietinis portretas
na tokio briedo tikrai rasyti nereiketu...Atvykusieji galėjo pasižiūrėti, kaip kuršių laikais buvo apdirbama tekstilė, stiklas, apdorojamas metalas...apdirbama tekstile!??...STIKLAS!!??..idomu kad gi stiklas atsirado??milda visiska analfabete...

to dalyviui

to dalyviui portretas
na jau na jau gerbiamasis dalyvi,pats buvote apsirenges apatiniais is medvilnes ir moterys su liemenelem ir kelnaitem is sintetikos!!kur jau cia kursiu autentika!!??o paraset''šiaip rūbai yra vilnoniai iš natūralios vilnos dažytos augaliniu būdu.Jei trūksta žinių tai galėjot bent pasiklausti vietoj to, kad komentuot nesąmones''...

armai

armai portretas
Vėl painiojate. Dėl Svencelės - ne legenda pasakoja, o iš tiesų Svencelė yra kuršiškas sudurtinis vietovardis ("šventas" ir "kelias"). Apie jokį piliakalnį ten jokių duomenų nėra. Švedai niekada nesilankė šiuose kraštuose krikšto tikslais. Jūsų minimas alkakalnis - toli gražu ne piliakalnis. Legenda apie alkakalnį galėjo būti "pernešta" nuo Drevernos alkakalnio, kuriame dabar kapinės. Dėl Kintų - niekas nemini jokio piliakalnio Kintuose nei iki 1951 m. nei vėliau. Priminsiu, kad dar XIX a. vokiečių tyrinėtojai šį kraštą jau buvo nuodugniai ištyrinėję. Ventės pilis, o ne bažnyčia, nuplauta ne XVIII a., bet šimtmečiu anksčiau. Mokate naudotis enciklopedijomis, žinote ir legendų, bet su realia istorija tai turi mažai ką bendra. Su pagarba.

ezys

ezys portretas
>>>R. Siaip jau apie svente tikrai buvo skelbiama, jei jau skaitot laikrascius, turejote perskaityti ;)

R

R portretas
Gaila, kad nebuvo skelbiama apie šventę. Gyvenu šalia, bučiau mielai atėjusi

arma,bet kiti zmones mena

 arma,bet kiti zmones mena portretas
Kintai Kintai Miestelio pavadinimas kilęs nuo XVI a. čia gyvenusio ūkininko B. Kinto pavardės. Apie Kintų senumą liudija į šiaurę nuo miestelio buvęs piliakalnis, kuris po 1951 m. buvo nukastas. XVIII–XIX a. Kintai garsėjo gyvulių ir žuvų turgumis. Nors daugelis gražiausių pastatų Kintuose buvo sunaikinti po Antrojo pasaulinio karo. Miestelio centre stovi evangelikų liuteronų bažnyčia, kurios istorija siekia XVIII a. Tuo metu Ventėje buvo paplauta bažnyčia, tarp gyventojų kilo ginčas, kur turėtų stovėti naujieji maldos namai. Pasak legendos, iš kraštutinių parapijos kaimų (Ventės ir Kiošių) vienu metu buvo išsiųsti 2 žygūnai. Nutarta – kur jie susitiks, ten ir statys bažnyčią. Jie vienas kitam ranką paspaudė Kintuose. Sovietmečiu bažnyčia restauruota, joje įkurta parodų ir koncertų salė. Senieji gyventojai mena, kad anksčiau šalia bažnyčios stovėjo paminklas Pirmojo pasaulinio karo aukoms atminti, jie atsimena, ir kas tą paminklą išardė bei sunaudojo gyvenamojo namo pamatams.

arma,bet kiti zmones mena

arma,bet kiti zmones mena portretas
Svencelė Tai gilią praeitį menanti žvejų gyvenvietė Kuršių marių pakrantėje. Pasak padavimo, tarp pelkių ir marių įsikūręs kaimas, pavadinimą, kuršiškai reiškiantį „šventas kelias“, gavęs tuo metu, kai pro jį ėjo pagonis krikštijantys švedai. Į pietvakarius nuo gyvenvietės, arčiau pelkės, buvo senas alkakalnis, kur kūrenosi amžinoji ugnis, bet sovietmečiu jis buvo nukastas.

armai

armai portretas
Nebuvo nei SvencElės, nei Kintų piliakalnių. Kažką painiojate.

arma

arma portretas
Galetu Svenciles piliakalni is naujo supilti,kuri sovietiniais laikais nukase.Na ir Kintu.

dalyvis

dalyvis portretas
šiaip rūbai yra vilnoniai iš natūralios vilnos dažytos augaliniu būdu.Jei trūksta žinių tai galėjot bent pasiklausti vietoj to, kad komentuot nesąmones

ziurovas

ziurovas portretas
gerai atrodo kursiai su medvilniniais rubais ))))

to mildai debiliauskienei

to mildai debiliauskienei portretas
Žardupio piliakalnio,ismok istorija.

Galerijos

Daugiau straipsnių