Aklieji ir silpnaregiai išsakė pasiūlymus

  • Teksto dydis:

Klaipėdos ir Telšių regionų aklųjų centro iniciatyva iš visos Lietuvos atvykę bei savaitę Palangoje viešėję aklieji bei silpnaregiai penktadienį susitiko su miesto meru Šarūnu Vaitkumi. Savivaldybėje vykusios susitikimo metu ne tik pasidžiaugta akliesiems bei silpnaregiams itin aktualiais pokyčiais kurorte, bet ir išsakyti pasiūlymai, ką dar mieste reikėtų padaryti, kad prastai matantys arba apskritai neregintys miesto gyventojai ir svečiai čia jaustųsi patogiai ir saugiai.

Mero kabinete apsilankė per 20 aklųjų bei silpnaregių, dalis jų regėjimą prarado neseniai. Susitikimo su kurorto meru metu Klaipėdos ir Telšių regionų aklųjų centro direktorė Daina Vitkauskienė pabrėžė, jog į Palangą kasmet atvažiuoja daug neįgalių žmonių, tarp jų ir neregių. Ji pasidžiaugė, jog Palanga yra patogi žmonėms, turintiems regėjimo negalią – šaligatviai nuo važiuojamosios dalies atskiriami specialiomis, ryškiomis ir grublėtomis trinkelėmis, pritaikant paplūdimį neįgaliesiems taip pat buvo atsižvelgta ne į įvairių žmonių poreikius – tiek turinčių judėjimo, tiek ir regėjimo negalią. „Ypač džiaugiamės naująja autobusų stotimi – iškilios trinkelės perone, dideli skaičiai, ryškūs orientyrai, laukimo salėje – kontrastingų spalvų daiktai šią stotį daro tikrai patogią turintiems regėjimo negalią“, – teigė D. Vitkauskienė.

Išklausęs išsakytus pastebėjimus, meras Š. Vaitkus pabrėžė, jog į neįgalių žmonių poreikius, rekonstruojant miesto objektus ar statant naujus, bus atsižvelgiama ir ateityje. „Apie neįgaliųjų poreikius galvota ir statant universalų sporto kompleksą, ir rekonstruojant šį Savivaldybės administracijos pastatą, Koncertų salę, restauruojant istorinę vilą „Anapilis“, Gintaro muziejų, tvarkant kurorto gatves bei šaligatvius. Pagal galimybės, atsižvelgsime ir ateityje. Vis dėlto norėčiau išgirsti jūsų pasiūlymus, ką dar galėtume padaryti, kad Palanga akliesiems ir silpnaregiams taptų dar patogesnė bei saugesnė“, – sakė meras.

Pasiūlymų išsakyta nemažai – pakeisti vietomis esančias senas šaligatvių plyteles naujomis ir lygiomis, pasirūpinti, kad kelio ženklai būtų pažymėti ryškiomis geltonomis juostomis bei nebūtų įrengti šaligatvių viduryje – tai sudaro daug nepatogumų turintiems regėjimo negalią. Taip pat pageidautina įrengti saugų šaligatvį iš autobusų stoties iki poilsio namų „Baltija“, kur dažniausiai apsistoja į Palangą atvykę aklieji bei silpnaregiai. Ne mažiau svarbu ir modernūs šviesoforai, skleidžiantys garsinius signalus. Š. Vaitkus pripažino – toks šiuo metu kurorte yra tik vienas, tačiau ateityje, keičiant senuosius šviesoforus naujais, būtinai bus atsižvelgiama ir į aklųjų poreikius.

Su kurto meru susitikę aklieji bei silpnaregiai – rugsėjo 7-14 dienomis Palangoje vykusio žmonių, turinčių fizinę negalią, mobilumo ir savarankiško gyvenimo įgūdžių ugdymo projekto dalyviai. Šiame projekte, organizuojamame Lietuvos aklųjų ir silpnaregių sąjungos Respublikinio centro, dalyvavo 20 naujai netekusių regėjimo žmonių iš visos Lietuvos. 



NAUJAUSI KOMENTARAI

Galerijos

Daugiau straipsnių