Turizmas Žemaitijoje – su kostiumais ir vaidybos elementais

  • Teksto dydis:

Vis daugiau poilsiautojų lieka Lietuvoje ir leidžiasi į kelionę po neatrastus šalies kraštus. Apstus įdomių turistinių vietų ir Žemaitijos kraštas. Čia neįprastą ekskursiją galima aplankyti Alsėdžiuose, o važiuojant pajūrio link nevalia nesustoti ir Rietave, kur legendos byloja apie stebuklus. Ką nuveikti Žemaitijoje pasakojama LNK reportaže.

Kita respublika, kita kalba, o lengvai neįvažiuosi. Taip pasitinkami į Alsėdžius, arba kitaip – Alsiediu Respubliką,  atvykę turistai. Atsitiktinai arba ne alsėdiškiai pasirinko ganėtinai griežtą toną, turistus pasitinka ne kas kitas, o milicininkai. Turistų bandoma pritraukti su kostiumais, vaidybos elementais, istorijos subtilybėmis apie neva kadaise čia gyvenusias kengūras.

Rengiami ir išskirtiniai čempionatai, kur reikia – sėdėti. Sėdėjimo čempionatai vyksta siejant juos su vietovės pavadinimu. „Esam sėdėtojų kraštas“, – juokiasi seniūnė Danutė Repšienė. Ji teigia, kad Lietuvos kaimo vietovės – užmirštos nepelnytai: „Reikia pažinti. Ir pradėti pažintį nuo savo kiemo, savo krašto, ir tikrai kartais tie kaimai ir maži miesteliai būna nepelnytai pamiršti.“

Ne taip toli Alsėdžių ir dar vienas turistų vis dažniau atrandamas taškas – Rietavas, daugeliui žinomas tik dėl vieno iš didžiausių turgų.

Visas reportažas – LNK vaizdo įraše:

 

 

„Greičiausiai ir vienintelis, kuriame jūs galit nuo adatos iki kombaino įsigyti. Įdomu, nes yra sendaikčių, bet iš tiesų, tai ko ten tik nėra, – juokiasi Rietavo turizmo ir verslo informacijos centro direktorė Laima Dockevičienė. – Tikrai ten plečiasi visa erdvė, ir išduosiu gal ir tokią paslaptį – buvo kalbėta, kad turgaus savininkai ruošiasi ten padaryti sceną ir leisti muzikuoti pradedantiesiems muzikantams, kad dar daugiau lankytojų pritrauktų. Didžiausia dalis, kaip sako savininkai, atvažiuoja kaip į ekskursiją.“

Anot direktorės, vietoves tyrinėjančius turistus kraštas traukia dėl Oginskių palikimo, populiari ir Baltų tikėjimo vietovė – Lopaičių piliakalnis, kur yra ir neva stebuklingas šaltinis. „Galime tikėti, kuo norime, bet vanduo iš tikrųjų turi galios“, – tikina Laima.

Važiuojant pajūrio link, į Rietavą kviečiama užsukti atsipūsti.

„Čia turbūt pateisinsime tą priežodį, kad pas save pranašu nebūsi – turbūt esame labiau mėgstami užsienio turistų. Tačiau Lietuvos turistai yra labai laukiami ir, sakyčiau, dar Rietavas yra jų neatrastas. Dėl to sakome, kad čia yra puiki stotelė vykstant link jūros, atsipūsti“, – kviečia užsukti ir įsitikinti patiems Rietavo turizmo ir verslo informacijos centro darbuotoja Vaiva Petrauskienė.

Turizmo puoselėtojos sako, įdomu, jog jų kraštą paskutiniu metu labai pamėgo švedai.

„Jiems labai patogu. Tiesiog vakare ar savaitgalį sėda ir ryte, apie 10 val., čia jau būriuojasi“, – vis dažniau apsilankančiais turistais iš Švedijos džiaugiasi direktorė Laima.


Šiame straipsnyje: ŽemaitijaturizmasLNK turinys

NAUJAUSI KOMENTARAI

Klaipėdietis

Klaipėdietis portretas
Man labai keistas žinesklaidos darbas. savaitgalį Klaipėdoje vyko horų festvalis . Suvažiavo tūkstančiai žmonių,bet nesulaukė nei televizijos ,nei spaudos dėmesio,o Alsėdžiose du klapatos kalbantys žemaitiškai ir išsiilgę milicijos tapo visų televizijos žinių tarnybų ir žinęsklaidos dėmesio centu.

R.

R.  portretas
VIEŠPATIE, Apsaugok Klaipėdą nuo žemaičių ir džiazo.

Irgi Zemaitis

Irgi Zemaitis portretas
Puiku,reikia atgaivinti žemaičių kalba,primiršta,žemaiciai kieti visais atžvilgiais,,solidus,santurus,džiugu dėl tokios turizmo pradžios,pagarba.
VISI KOMENTARAI 6

Galerijos

Daugiau straipsnių