Muziejuje – „Klaipėdos miesto Garbės pilietis Gytis Tiškus. Gyvenimas ir kūryba“

  • Teksto dydis:

Birželio 21 d. 16 val. Mažosios Lietuvos istorijos muziejuje (Didžioji Vandens g. 2, Klaipėda) atidaroma paroda „Klaipėdos miesto Garbės pilietis Gytis Tiškus. Gyvenimas ir kūryba“.

G. Tiškus (1934–2008), vienas iškiliausių Klaipėdos architektų, išskirtinė ir įvairiapusė asmenybė. Gyvendamas ir dirbdamas Klaipėdoje jis tapo tvirtu pajūrio žmogumi ir nepasidavė svetimoms naujovėms. Architektas, nuo 1961 m. pradėjęs kurti naujosios Klaipėdos veidą, konsultavosi su istorikais, restauratoriais. Likę Klaipėdos senieji raudonų plytų statiniai – kareivinės, buvusi mokytojų seminarija ir senasis paštas – padiktavo idėją projektuojant naujuosius kvartalus panaudoti degtas raudonas plytas. Jo autoriniai darbai ir asmeninis požiūris į miesto savito veido formavimą padėjo uostamiesčiui išsiskirti iš kitų Lietuvos miestų.

Paroda skirta architekto 85-osioms gimimo metinėms, parengta iš dukros Eglės Tiškutės-Venckienės muziejui perduoto G. Tiškaus archyvo. Pristatoma gausi fotodokumentinė medžiaga, iliustruojanti jo gyvenimo kelią, profesinę veiklą, piešiniai, grafikos ir pastelės darbai, apdovanojimai, visą gyvenimą rinktos kolekcijos.

Paroda muziejuje veiks iki rugsėjo 14 d.



NAUJAUSI KOMENTARAI

Faktai

Faktai portretas
Nežinau ar gerbti ar piktintis: statant dabartinį Klaipėdos viešbutį buvo nugriauta Senioji gaisrinė, kuriai jau tuo metu buvo apie 150 metų, seniausia ne tik Lietuvoje , bet ir buvusioje TSRS. Tiškus šio viešbučio autorius. Šalia Neringos skulptūros šalia devynaukščio stovėjo grafo Tiškevičiaus vasaros rezidencijos rūmai. Nugriauti, nes darkė pastatyto devynaukščio vaizdą. Tiškus buvo miesto vyr. architektas. Šalia viešbučio toj vietoj kur dabar sankryža ir stovi gėlių laivelis buvo gražūs rūmai, ten buvo medicinos įstaiga dar 1973-1974 metais. Nugriauta tiesiant Naujojo Sodo gatvę.Žmogus uoliai tarnavo tuometinei valdžiai ir buvo jos pagerbtas. Ar rodyti tą pagarbą šiandien, reikėtų pasvarstyti.
VISI KOMENTARAI 1

Galerijos

Daugiau straipsnių