Klaipėdoje atidaroma nauja kūrybinių industrijų erdvė – Malūno loftas

  • Teksto dydis:

Šeštadienį Klaipėdoje, Gluosnių skersgatvyje 2AK1, duris atveria nauja kultūros erdvė – Malūno loftas. Tai kūrybinių industrijų loftas, kurį sukūrė šios srities profesionalai – Sonata ir Henrikas Žižiai.

Malūno loftas įkurtas Gluosnių skersgatvyje, vietoje, kuri turi seną ir įdomią istoriją. XVI a. viduryje įrengus Malūno tvenkinį ir griovių sistemą, kuri jungėsi su Dange, čia buvo pastatytas vandens malūnas, istoriniuose šaltiniuose vadintas „pilies malūnu“. XIX a. vid. nebeveikusio vandens malūno sklype buvo įkurta alaus darykla „Germanija“. Prie alaus daryklos XX a. pradžioje veikė lentpjūvė. Bravoras veikė iki 1919 m. 1925 m. uždaryto bravoro sklype buvo įkurtas tekstilių ir gelumbės fabrikas „Klaipėda“.

Sovietmečiu šiose patalpose veikė tekstilės gamykla „Trinyčiai“. Tuo laikotarpiu senieji pastatai buvo iš visų pusių apstatyti priestatais ir pagalbiniais statiniais. Patalpose, kuriose dabar įsikūrė Malūno loftas, tuo metu buvo dažykla. 

S. ir H. Žižius žavėjo seni industriniai pastatai. Ir kai 2005 metais nuomojamas patalpas Gluosnių gatvėje buvo nuspręsta nugriauti, rūbų dizaino studijos ir renginių techninė įranga buvo perkelta į netoliese Gluosnių skersgatvyje esančias apleistas industrinio pastato patalpas.

Noras susikurti savo kūrybinę erdvę sutapo su miesto vizija atgaivinti apleistą Klaipėdos senamiesčio ir centro teritoriją. Sutelkę visą savo patirtį, kūrybinius, finansinius, fizinius resursus ir energiją, S. ir H. Žižiai patalpoms Gluosnių skersgatvyje įpūtė naują kvėpavimą ir įkūrė naują kultūros erdvę, kūrybinės bendruomenės susitikimų vietą, vietą plėtoti kūrybiniams sumanymams, inovatyviems meniniams sprendimams, kūrybinėms jungtims.

Atidarymo koncertas

Atvykti į Malūnų lofto atidarymą intriguoja ir tai, kad šeštadienį, 20 val., jame koncertuos įspūdingas atlikėjas Louie Fontaine ir jo grupė.

Louie Fontaine yra viena iš įtakingiausių Latvijos alternatyviosios muzikos scenos asmenybių, kurio muziką sunku įsprausti į stilistikos rėmus. Nuo teatrališko roko iki purvino bliuzo, nuo „žudančių“ baladžių iki ramaus gitarinio roko – visi šie stiliai telpa į šio atlikėjo kūrybinį spektrą.

Danijoje gimęs ir augęs muzikantas per savo karjerą surengė daugybę pasirodymų nuo Pietų Amerikos ir JAV iki kitų didžiųjų Europos valstybių.

L. Fontaine viešbučių ir muzikinių klubų Liepojoje, Zanzibare, Venesueloje ir Niu Orleane įkūrėjas. Atlikėjas pakaitomis gyvena trijose šalyse.

Nuo 2007 m. L. Fontaine rengia „Fonteine Festival“, į kurį sukviečia puikias gyvo garso grupes iš viso pasaulio. Dešimtmetį šis renginys vyko Liepojoje, o dabar persikėlė į Pavilosta Fontaine City, kur Louie Fontaine senoje alaus darykloje pastatė naują pramogų rojų, kuriame visą vasarą vyksta koncertai, o restoranas ir viešbutis veikia ištisus metus.

"L. Fontaine – labai įspūdinga asmenybė, sugebanti iš minuso sukurti pliusą ir pavyzdys, kaip įveiklinti ir naujam gyvenimui atverti apleistas erdves. Po jo pasirodymo, liepos 24 d. Malūnų lofte organizuojame kūrybinį susitikimą, kurio metu L. Fontaine pasidalins šia savo patirtimi“,  – anonsavo renginį S. ir H. Žižiai.

Skatins verslumą

Kūrybinių industrijų Malūnų loftas, anot S. ir H. Žižių, bus ne tik kūrybinių sumanymų, koncertų ir renginių erdvė, bet ir vieta, kurioje bus skatinamas bendruomenės verslumas.

Lofte bus įgyvendinama Europos socialinio fondo finansuojama verslumo skatinimo programa „Kūrybinio verslo žingsniai“. Dalyvauti šioje programoje kviečiami žmonės, kurie jau pradėjo ar nori pradėti kurti kūrybinį verslą.  Malūnų loftas programos dalyviams suteiks erdvę, įrangą idėjoms realizuoti ir mentorių pagalbą, prekės ženklui, rinkodaros programai sukurti.

Erdvė, įranga ir palaikymas, pasak S. ir H. Žižių, yra trys labai svarbūs elementai kiekvienam pradedančiam verslą.

„Patyrėme tai patys. Pavyzdžiui, norint pristatyti naują drabužių kolekciją, reikalinga erdvė. Erdvę galima išsinuomoti pristatymui, bet ją dar reikia paruošti. O kur repetuoti? Vėl nuomoti? Dar reikalinga įranga, garsas, apšvietimas, garso, vaizdo operatoriai, modeliai, kurie pristatytų kolekciją, vizažistai ir kt. Taip naujos drabužių kolekcijos pristatymas tampa labai labai brangus ir ne visi turi galimybių tai įgyvendinti“, – sakė S. ir H. Žižiai.

Oficialus projekto „Kūrybinio verslo žingsniai“ pristatymas ir susitikimas su kūrybininkais planuojamas liepos 30 d., o pirmas verslumo renginys „Sėkmės istorijos“ su Louie Fontaine ir jo grupe vyks liepos 24 d., sekmadienį, 12 val.

Malūnų lofto kūrėjai numato, kad pirmuosius kūrybinius žingsnius naujoje erdvėje žengs 18 kūrybinių verslų kūrėjų. Dar tiek pat jauno verslo atstovų galės įsikurti antrajame lofto aukšte ir išbandyti savo idėjas bei jėgas čia įrengtoje dizaino studijoje, vaizdo ir garso įrašų studijoje, didžėjų kūrybinėje erdvėje.NAUJAUSI KOMENTARAI

Skaudu

Skaudu portretas
Viska puiku, išskyrus LIETUVIŲ KALBOS menkinimą, stūmimą į paraštes... Kam tas LOFTAS, mieli, talentingi Žižiai?

Žyžams

Žyžams portretas
Aplodismentai!!!

PALĖPĖ

PALĖPĖ portretas
Tai rašykite lietuviškai PALĖPĖ. Keista ar nebeturime lietuvių kalbos komisijos. Praeis 20 metų, rėksime, kad kalba dingsta.
VISI KOMENTARAI 3

Galerijos

Daugiau straipsnių