Animacijos ir videožaidimų festivalis – Klaipėdoje Pereiti į pagrindinį turinį

Animacijos ir videožaidimų festivalis – Klaipėdoje

2015-02-13 17:00 kauno.diena.lt inf.

Kitą savaitę Klaipėdoje vyks pirmasis tarptautinis Baltijos ir Šiaurės šalių animacijos ir videožaidimų festivalis „Beautiful Land of Nevermind” / „Nuostabi nerūpestinga šalis“, kviesdamas visą savaitgalį praleisti Kultūros fabrike. Jame vos per keturias dienas bus parodyta įspūdinga Lietuvoje dar nematytų animacinių filmų programa, kurioje numatytos net kelios animacinių filmų premjeros mūsų šalyje.

Pasaulinio lygio

„Festivalio programą suskirstėme į kelias kategorijas – pristatysime geriausiai tarptautiniuose festivaliuose įvertintą bei naujausią Baltijos ir Šiaurės šalių, pasaulio pilno metražo animaciją, kurios tematika turėtų sudominti ir vyresnę auditoriją. Žinoma, nepamiršime ir mažiausių animacijos gerbėjų – Šeimos dieną rodysime tikrai ypatingus filmukus vaikams”, – pasakojo festivalio vadovė Laura Almantaitė. 

Animacijos ir videožaidimų festivalio metu bus rengiami susitikimai su Baltijos ir Šiaurės šalių animacijos bei videožaidimų kūrėjais, pristatomi jų darbai. Festivalio rengėjai tikisi, kad tai bus puiki proga kino, žaidimų ir reklamos industrijos atstovams susipažinti su tarptautinį pripažinimą pelniusiais kūrėjais, pasisemti patirties, užmegzti kontaktus ir inicijuoti naujus projektus.

„Labai džiaugiamės galimybe parodyti Lietuvos auditorijai pasaulyje pripažintą animaciją. Žiūrovai pamatys ir naujausią žinomų bei mėgstamų personažų – mumių animacinį filmą, taip pat Europos kino kūrėjų pripažintą prancūzišką animaciją bei skandinavišką animacijos programą, – kviesdama į festivalį, trumpai programą apžvelgė L.Almantaitė. – Šis renginys – išskirtinė ir vienintelė galimybė klaipėdiečiams ir Klaipėdos svečiams didžiajame ekrane pasimėgauti pasaulinio lygio animacija.”

Atidarymo filmas

Festivalis jau vasario 19-ąją prasidės išskirtinė suomių ir prancūzų prodiuserių bei režisierių sukurto animacinio filmo „Mumiai Rivjeroje” premjera Lietuvoje.

Žymios suomių iliustratorės ir rašytojos Tovės Jansson 100-mečiui skirtas Hannos Hemila ir Xaviero Picardo filmas pasakoja apie nuostabių personažų – mumių nuotykius. Pilnametražis animacinis filmas „Mumiai Rivjeroje” skirtas įvairiai auditorijai – nagrinėjamos universalios, kartu ir labai kasdienės mūsų visų gyvenimo situacijos, sugebėjimas džiaugtis mažais pasiekimais, pabrėžiama santykių su šeima ir pozityvumo svarba.

Festivalio rengėjai tikisi, kad ši premjera bus išskirtinė jau vien todėl, kad Lietuvoje yra nemažai šių mielų personažų – mumių – gerbėjų.

„Šis animacinis filmas apie mumius yra puikus modernaus požiūrio ir jau klasika tapusių personažų pristatymo šiuolaikiniams žiūrovams pavyzdys. Animatoriai rūpestingai pritaikė komiksų piešinius filmui, stengdamiesi išlaikyti originalų personažų charakterį”, – teigė festivalio vadovė L.Almantaitė. 

Nors mumių personažai ir jų istorijos yra klasikinės, originalūs komiksų herojai pirmą kartą atgimė pilno metražo animaciniame filme „Mumiai Rivjeroje”. 2014 metų spalį pristatytas pieštinės animacijos filmas jau sulaukė puikaus tarptautinio įvertinimo.

T.Jansson, kuriai ir skirtas šis animacinis filmas, savo pirmą istoriją apie mumius pristatė dar 1945 m. Mumiai tapo personažais, turinčiais lengvai atpažįstamų žmogiškų savybių. Todėl knygos sulaukė itin didelio populiarumo ir buvo išverstos net į 44 kalbas. 1954 m. T.Jansson pradėjo kurti mumių komiksus. Nors pradžioje istorijos apie mumius buvo skirtos vaikams, komiksuose autorė nagrinėjo temas, kurios tapo įdomesnės suaugusiesiems. Netrukus komiksus pradėjo spausdinti tuo metu didžiausią tiražą pasaulyje turėjęs laikraštis „Londono Vakarinės žinios”, tad mumių nuotykius tuo metu sekė maždaug 20 mln. skaitytojų visame pasaulyje. Daugiau kaip 20 metų mumiais domėjosi 40 šalių skaitytojai, o mumių istorijos dažniausiai šiek tiek sarkastiškai pasakojo apie žmonių kasdienį gyvenimą – kino žvaigždes, visuomenės elitą ir paprastus žmonėms rūpimus dalykus.

Apie meilę ir siekius

Animacijos ir videožaidimų festivalyje Klaipėdoje bus pristatyta 10 animacinių filmų, kurių dauguma Lietuvoje bus parodyti pirmą kartą.

Be atidarymo filmo „Mumiai Rivjeroje” premjeros, festivalyje bus pristatytas ir prancūzų kūrėjų filmas – „Džekas ir laikrodžio su gegute širdis“. Čia pasakojama istorija nukelia į XIX a. Edinburgą, kur mažasis Džekas gimė tokią šaltą dieną, kad jo širdis liko užšalusi. Akušerė Madeleine pakeitė jo širdį laikrodžiu su gegute, kuris veiks tol, kol Džekas laikysis taisyklių, iš kurių svarbiausia – neįsimylėti. Tačiau jo susidūrimas su mergaite degančiomis akimis, dainuojančia ant gatvės kampo, ir jo sprendimas sekti paskui ją tapo jo laikinos širdies išbandymu iki esminio lūžio. Sukurtas pagal populiariausią Mathiaso Malzieu romaną filmas Europos kino apdovanojimuose ir Berlyno kino festivalyje nominuotas geriausio animuoto filmo kategorijoje.

Klaipėdoje taip pat bus galimybė pamatyti ir įspūdingą prodiuserio Guillermo del Toro ir režisieriaus Jorge’o Gutierrezo 2014 m. skurtą animacinę komediją „Gyvenimo knyga“. Tai istorija apie jaunuolį Manolo, besiblaškančio tarp savo šeimos lūkesčių ir savo širdies troškimo. Prieš rinkdamasis, kuriuo keliu pasukti, Manolo patiria neįtikėtiną nuotykį fantastiškuose pasauliuose, kuriuose tenka susitikti su savo didžiausiomis baimėmis. Skambant naujausiems popmuzikos hitams, filmas „Gyvenimo knyga“ kviečia švęsti praeitį belaukiant ateities.
Filmas nominuotas daugybei apdovanojimų prestižiniuose kino festivaliuose „Annie Awards“, „Black Reel Awards“, „Golden Globes“ ir kituose.

„Anapus, kitame pasaulyje“ – animacijos studijos „Copenhagen Bombay“ ir režisieriaus Esbeno Tofto Jacobseno sukurtas filmas, kuriame žiūrovai susitiks su mažuoju triušiuku Johanu ir kartu su juo patirs neįtikėtinų nuotykių ieškodami Johano mamos. Tai istorija apie siekius. Filmas 2014 m. laimėjo geriausio animacinio filmo vaikams titulą tarptautiniame jaunos auditorijos filmų festivalyje „Ale Kino!“ ir geriausio filmo kategorijoje Kristiansando tarptautiniame vaikų filmų festivalyje. Viena iš filmo kūrėjų Malene Iversen filmą ir visą studijos veiklą pristatys po kino seanso vasario 19-ąją.

Lietuviška premjera

Festivalio metu bus parodytas ir estiškas filmas – animacinė opera „Liza Citrinukė ir Marokas Apelsinas: greita meilės istorija“ apie neįmanomą meilę tarp apelsino berniuko Maroko, laive dainuojančio pabėgėlio, ir citrinukės mergaitės Lizos, kuri renka dainuojančias kriaukles ir svajoja apie meilę. Tai vaisinė Romeo ir Džuljetos versija – animuotas operos spektaklis, taip pat socialines problemas atspindintis filmukas, kuris iliustravo nelegalių imigrantų, bėgančių iš Afrikos į Europą situaciją. Filmas jau apkeliavo daugiau nei 20 kino festivalių visame pasaulyje, tarp jų – Ansi, Štutgarto ir kiti didžiausi animacinių filmų festivaliai.

Prancūzijos kūrėjai klaipėdiečių festivalyje pristatys dar vieną animacinį filmą, kuriame veiksmas vyksta 1070 m. pabaigoje Jopugone, Dramblio Kranto sostinėje. „Aja Iš Jopugono”  – istorija apie mergaitiškas svajones ir jų žlugimą. Rimtoji Aja sunkiai mokosi, kad galėtų tapti gydytoja. Aja turi dvi drauges, kurias labiau domina vyrų paieška nei mokymasis. Deja, Ajos atsidavimas varganai apdovanojamas – jos planai sužlunga, kai ji tampa nėščia...

Festivalyje bus rodoma ir išankstinė naujausio lietuviško kino filmo premjera „Akmens ir garo miestai“. Tai 2013-ųjų Metų knygos apdovanojimą laimėjusio Andriaus Tapino fantastinio romano „Vilko valanda” ištraukos adaptacija į trumpo metražo animaciją. Pasakojimas prasideda XX a. pradžios alternatyvios istorijos Vilniuje, Choleros kapinėse, kai Vilniaus legatas Antanas Sidabras nusikaltimo vietoje randa apvogtą lavoną su neįprastomis pjautinėmis žaizdomis ir nujausdamas, kad tai gali būti tik pirma iš daugelio žmogžudysčių, pradeda savo tyrimą...

Vaikams – visa diena

Patiems mažiausiems festivalio žiūrovams skiriama visa vasario 22-osios diena. Jie tikrai džiaugsis filmuku „O jei” – nuostabaus grožio animacine muzikine pasaka. Skambant lyriškai žinomos grupės „The Cardigans“ narės Ninos Persson atliekamai muzikai, joje pasakojama apie gyvūnų pasaulį, jų pokštus, prisipažinimą meilėje bei nenumaldomą nuotykių troškimą. 2014 m. Švedijoje gimęs Lindos Hamback ir Marikos Heideback animacinis filmukas festivalyje bus pristatytas kartu su 2015 m. sukurtu suomišku trumpametražiu animaciniu filmuku „Linksmasis vabaliukas“. Mažieji žiūrovai turės galimybę susipažinti su filmuko kūrėjais, galės patys išbandyti animacijos kūrimo techniką, taip pat pažaisti kompiuterinių žaidimų.

„Pasaka apie princesę Kagują“ yra kerinčios animacijos perlas, sukurtas 2013 m. remiantis viena seniausių japonų pasakų. Kaip ir daugumoje pasakų, istorija iš pažiūros atrodo paprasta, tačiau iš tikrųjų slepia gilią pamoką. Filmas visų pirma yra apie mažą mergaitę, ieškančią savęs. „Istorija apie princesę Kagują“ – režisieriaus Takahatos debiutas japonų animacijos studijoje „Ghibli“. Filmas nominuotas daugybei prestižinių apdovanojimų ir pelnęs pripažinimą Los Andželo kino kritikų asociacijos bei Azijos ir Ramiojo vandenyno ekrano apdovanojimuose, pagaliau pasiekė Lietuvą ir bus parodytas Klaipėdoje.

PROGRAMA

Vasario 19–22 d.

Klaipėdos kultūros fabrike (Bangų g. 5A)

Vasario 19 d. 16 val. – seansas mažiesiems: „O jei...“ (2014 m., Švedija, 30 min.), „Linksmasis vabaliukas“ (2015 m., Suomija, 5 min.). 17.30 val. – „Anapus, kitame pasaulyje“ (2014 m., Švedija, Danija, 78 min.). Po seanso filmą pristatys animacijos studijos atstovė Malene Iversen. 20 val. – atidarymo filmas „Mumiai Rivjeroje“ (2014 m., Suomija, Prancūzija, 80 min.).

Vasario 20 d. 15 val. – seansas mažiesiems: „O jei...“(2014 m., Švedija, 30 min.), „Linksmasis vabaliukas“ (2015 m., Suomija, 5 min.). 16 val. – „Aja iš Jopugono” (2013 m., Prancūzija, 84 min.). 17.30 val. – „Liza Citrinukė ir Marokas Apelsinas: greita meilės istorija“ (2013 m., Estija, 72 min.). 19 val. – „Gyvenimo knyga“ (2014 m., JAV, 95 min.). 21 val. – „Akmens ir garo miestai“ (2015 m., išskirtinė premjera, Lietuva, 13 min., įėjimas – su kvietimais), po peržiūros – susitikimas su filmo kūrėjais.

Vasario 21 d. 11 val. – seansas mažiesiems: „O jei...“ (2014 m., Švedija, 30 min.), „Linksmasis vabaliukas“ (2015 m., Suomija, 5 min.). 12.30 val. – „Liza Citrinukė ir Marokas Apelsinas: greita meilės istorija“ (2013 m., Estija, 72 min.). 13 val. – seminaras „Visual Story Telling: crossing comic books, animation and video games“, pranešėjas Jeanas Lucas Sala (Prancūzija). 14 val. – „Pasaka apie princesę Kagują“ (2013 m., Japonija, 137 min.). 14–18 val. – videožaidimų kambarys: naujausių lietuviškų ir ne tik videožaidimų išbandymas. 17 val. – „Džekas ir laikrodžio su gegute širdis“ (2013 m., Prancūzija, Belgija, 94 min.). 19.30 val. – „Aja iš Jopugono” (2013 m., Prancūzija, 84 min.).

Vasario 22 d. 11 val. – „O jei...“ (2014 m., Švedija, 30 min.), „Linksmasis vabaliukas“ (2015 m., Suomija, 5 min.), po seanso „Linksmojo vabaliuko“ kūrėjas Martti Sirkkola (Suomija) pristatys šio filmuko „iPad“ žaidimą vaikams. 12–14 val. – kartu su animacijos studija „On5“ vaikai mokysis kurti „stop kadro“ animaciją. 12.30 val. – „Anapus, kitame pasaulyje“ (2014 m., Švedija, Danija, 78 min.). 14 val. – „Mumiai Rivjeroje“ (2014 m., Suomija, Prancūzija, 80 min.). 17 val. – „Gyvenimo knyga“ (2014 m., JAV, 95 min.). 19 val. – „Pasaka apie princesę Kagują“ (2013 m., Japonija, 137 min.).

Bilietai – po 3 Eur (10,36 Lt). Bilietus bus galima įsigyti internetu – arba prieš renginį Klaipėdos kultūros fabrike. Bilietų kiekis ribotas.
Seminarai ir susitikimai su festivalio svečiais – nemokami.

Naujausi komentarai

Komentarai

  • HTML žymės neleidžiamos.

Komentarai

  • HTML žymės neleidžiamos.
Atšaukti
Komentarų nėra

Daugiau naujienų